OOM: Start Krokiew Zakopane - dwa złote medale w konkursach drużynowych

 • 2004-02-20 20:09
W piątek, na skoczni Skalite w Szczyrku o punkcie konstrukcyjnym K85 odbyły się drużynowe zawody w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w kategorii juniorów młodszych i juniorów. W obu konkursach zwyciężyli reprezentanci Startu Krokiew Zakopane.

Piątkowy ranek w Szczyrku był mroźny, słoneczny i bezwietrzny. W takich idealnych warunkach został rozegrany konkurs na skoczni Skalite, obiekcie o punkcie konstrukcyjnym K85. Przedskoczkami na zawodach byli znani zawodnicy, m.in. seniorzy: Tomasz Pochwała i Marcin Bachleda. Rywalizacja przebiegała dość sprawnie, jednak na skoczni zdarzył się nieprzyjemny wypadek. Łukasz Kaczmarski, 14-latek z UKS Regle Kościelisko popełnił błąd w czasie wykonywania skoku, upadł i, niestety, złamał nogę w dwóch miejscach. Szybko został przetransportowany do szpitala. Mimo tak niefortunnego zdarzenia, pozostali skoczkowie, choć niewątpliwie zszokowani wypadkiem kolegi, starali sie osiągać dobre odległości i rzeczywiście emocji konkursowych nie zabrakło. Reprezentacje klubowe chciały jak najlepiej zaprezentować się przed publicznością i sędziami.

W kategorii juniorów młodszych zwycieżyła ekipa ze Startu Krokiew Zakopane, a w skład zwycięskiego zespołu wchodzili: Andrzej Pawlak (najsłabszy z całej trójki), Sebastian Toczek i Dawid Kowal, członek srebrnej drużyny z Stryn. Na szczególną uwagę zasługuje występ 16-letniego Sebastiana Toczka, który za swoje skoki otrzymał najwyższą notę w konkursie: 230pkt. Tym rezultatem pokonał, startującego w starszej kategorii wiekowej, złotego medalistę olimpiady, Kamila Stocha (229pkt).

Drugie miejsce w tej kategorii zajął zespół KS Wisły Ustronianki w składzie: Piotr Byrt, Artur Broda, Jarosław Poloczek. Trójka z Wisły prezentowała jednak słabszy poziom od swoich kolegów z Zakopanego, najwyższa nota to 171,5pkt Jarosława Poloczka.

Trzecia lokata przypadła zawodnikom z klubu TS Wisła Zakopane - ZSMS. Jan Handzel i Andrzej Kos - skakali przyzwoicie, tylko Piotr Chowaniec tym razem zawiódł. Jego łączna nota to 88pkt., widać, że zawodnik ten przeżywał kryzys, bo przecież jest znany z bardzo dobrych występów we wcześniejszym, indywidualnym konkursie.

Wyniki drużynowego konkursu skoków (skocznia Skalite w Szczyrku, K-85 m):

Juniorzy młodsi:

OOM 2004 Szczyrk Konkurs drużynowy kat. juniorzy młodsi
miejsceklub/zawodnicynota
1 Start Krokiew Zakopane - ZSMS560,5
""""Andrzej Pawlak126
""""Sebastian Toczek230
""""Dawid Kowal204,5
2KS Wisła Ustronianka I442
""""Piotr Byrt126
""""Artur Broda144,5
""""Jarosław Poloczek171,5
3TS Wisła Zakopane - ZSMS386
""""Jan Handzel140
""""Andrzej Kos158
""""Piotr Chowaniec88


W kategorii juniorów zaciętą walkę o pierwsze miejsce stoczyły drużyny Start Krokiew Zakopane - ZSMS, Sokół Szczyrk - SMS Szczyrk i LKS Poroniec . Wszystkie miały w swych składach bardzo dobrych zawodników, jednak najbardziej wyrównany zespół stworzyli zakopiańczycy - noty całej trójki były powyżej 200pkt, co było kluczem do końcowego zwycięstwa tego teamu. O kolejności pozostałych drużyn zadecydowały skoki ich najsłabszych członków, bowiem zarówno Wojciech Pawlusiak i Stefan Hula z Sokoła Szczyrk, jak i Stanisław Świder oraz Kamil Stoch z LKS Poroniec odnotowali dobre i bardzo dobre występy.

Juniorzy - mistrzostwa Polski: wyniki konkursu drużynowego:

OOM 2004 Szczyrk Konkurs drużynowy kat. juniorzy
miejsceklub/zawodnicynota
1 Start Krokiew Zakopane - ZSMS638
""""Paweł Urbański220
""""Wojciech Topór205
""""Krzysztof Styrczula213
2Sokół Szczyrk - SMS Szczyrk601
""""Fabian Malik151,5
""""Wojciech Pawlusiak223
""""Stefan Hula226,5
3 LKS Poroniec579
""""Piotr Burnus131,5
""""Stanisław Świder218,5
""""Kamil Stoch229
Jaala, źródło: Informacja własna

oglądalność: (5347) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Przedskoczkowie

  Jako przedskoczkowie w tych zawodach skakali nasi wielcy "MISTRZOWIE" Pochwała i Bahcleda.Niewątpliwie jest to dla nich nobilitacja i nagroda za dotychczasowe osiągnięcia.

 • anonim

  jeszcze przedskoczkami byli;ciapała jan ,słowiok paweł,cieślar mateusz

 • anonim

  jeszcze przedskoczkami byli;ciapała jan ,słowiok paweł,cieślar mateusz

 • anonim
  niewiem

  wi żadne Frajery

 • anka początkujący
  olimpiada

  czy któs zna wyniki snowbordu?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).