PŚ Pań w Hinzenbach: 40. zwycięstwo Takanashi!

 • 2016-02-06 14:43

Sara Takanashi nie przestaje zadziwiać. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań wygrała swój 40. konkurs najwyższej rangi. Skład podium w sobotnim konkursie na obiekcie HS 94 w Hinzenbach uzupełniły Daniela Iraschko-Stolz oraz Maren Lundby.

Dla Japonki jest to nie tylko 40. pucharowy triumf w karierze, ale także 10. w tym sezonie oraz 9. z rzędu. Jest to zatem wydłużenie jej rekordowej, zwycięskiej serii. Niespełna 20-letnia skoczkini w dzisiejszych zawodach po raz kolejny nie pozostawiła złudzeń swoim rywalkom. Sara Takanashi w dwóch sobotnich próbach uzyskała kolejno 93,5 metra oraz 93 metry. Była jedyną zawodniczką w stawce, której udało się przekroczyć granicę 90. metra. Druga miejsce wywalczyła Daniela Iraschko-Stolz. Najlepsza z reprezentantek gospodarzy straciła do triumfatorki aż 18,3 pkt. Maren Lundby po drugiej pozycji w czwartkowych zmaganiach w Oslo, tym razem zameldowała się na trzeciej lokacie. Jej rezultaty to 87,5 metra oraz 89 metrów.

Poza podium znalazły się: Maja Vtic (88 metrów i 86,5 metra), Carina Vogt (88,5 oraz 86,5 metra) i Irina Awwakumowa (85,5 oraz 87,5 metra). Niemka i Rosjanka ex aequo zajęły 5. miejsce.

Początek niedzielnego konkursu zaplanowano na godzinę 12:30. Na 11:30 wyznaczono start serii kwalifikacyjnej, w której wystartują trzy podopieczne Sławomira Hankusa.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3679) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pawel96 profesor

  Nie byłoby lepiej, gdyby od razu przyznawali zwycięstwo drugiej zawodniczce?

 • fan profesor
  Przez nią odechciewa się oglądać.

  Skoki kobiet dopiero powstały, a już konają.

 • anonim
  zawody

  Takanashi to inna liga, ciekawe czy do konca sezonu ktoś inny wtgra konkurs, lundby w dobrej formie, w przeciwieństwie do innej norwezki line jahr, jeszcze gorzej wygląda kykkaenen, vogt wraca do wysokiej formy
  Szkoda tylko że aby obejrzeć zawody musiałem szukać streamu z orfa, na szczęscie zbytnio nie przycinało a nawet było w hd, ale wolałbym te zawody obejrzeć na eurosporcie, ale niestety eurosport olał skoki kobiet i trzeba oglądać w zagranicznych telewizjach, albo w internecie. Na szczęscie mają pokazać pierwszy konkurs w ljubnie, ale drugiego już nie, ciekaw jestem jakie będzie podejście eurosportu do lgp mężczyzn i kobiet, boję się że eurosport oleje to w podobny sposób jak skoki kobiet od 2 sezonów. Ciekawi mnie czy mają prawo do transmisji z wszyskich zawodów pś kobiet, czy tylko niektórych, bo jezeli wykupili wszystkie konkursy i ich nie pokazują to ktoś chyba ma coś z głową.

 • anonim
  Transmisja

  Zawody transmitują na ZDF

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).