Andrzej Stękała: "Walczy się zawsze o zwycięstwo"

 • 2016-02-06 22:41

Po dobrym występie w konkursie drużynowym najmłodszy z naszych reprezentantów, Andrzej Stękała, z optymizmem czeka na niedzielne zawody na Holmenkollen i zapowiada walkę o najwyższe lokaty. Oto, co powiedział nam tuż po zakończeniu rywalizacji drużyn.

Andrzej StękałaAndrzej Stękała

Drugi skok Andrzeja Stękały był chyba już na miarę oczekiwań... – Tak, w końcu skoczyłem swój skok, taki super skok. I fajnie było. W koncu to odbicie było do ziemi, nie takie, że mi troszkę przelatywało do przodu. Noga zapracowała tak jak trzeba i widać było rezultat.

Czy nasz młody zawodnik skakał już kiedyś w tak gęstej mgle? – Bywały takie dni, ale nie na zawodach. Jest bardzo trudno – przyznaje Stękała. Jak wpływa na niego start przed tak dużą (i w znacznej części – polską) publicznością, czy to jakaś dodatkowa motywacja? – Jak najbardziej, zawsze, jak są jacyś polscy kibice, jest bardzo fajnie dla nich skakać, bo widać, że starają się dla nas. I my też staramy się dla nich, żeby mieli radość z tego, że tu przychodzą – dzięki nam.

Andrzej Stękała jest najmłodszym członkiem naszej drużyny – ale duży stres chyba już mu nie towarzyszy? W końcu to już jego trzeci start w drużynie... – Czy się zadomowiłem – nie wiem. Normalnie zawsze skaczę to, co potrafię i to, na co mnie stać w danym momencie. Teraz pokazałem, że potrafię naprawdę dać dużo.

O co będzie walczył jutro? – Walczy się zawsze o zwycięstwo. W tym przypadku nie będzie inaczej – będę się starał zrobić to, co w drugiej serii... i może będzie nawet fajnie – uśmiecha się nasz zawodnik. Czy satysfakcjonuje go wynik drużyny? – Na pewno jeśli nie ma "pudła", takiego lepszego miejsca, to nie ma jakiejś wielkiej radości, ale też nie będziemy nad tym rozpaczać, tylko skakać dalej.

Korespondencja z Oslo, Dominik Formela


Katarzyna Lipska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3582) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Jutro Andzej powinien się znaleźć w TOP 20.

 • ann81 weteran

  Ten chłopak może w przyszłości dać wiele radości polskim kibicom skoków. Ma zdrowe podejście, ambicję i, jak się okazuje, również potencjał na oddawanie super skoków. Jeśli tylko Andrzej dalej będzie miał zapał do ciężkiej pracy i spotka na swojej ścieżce fachowców, którzy się nim należycie zajmą i pomogą, jest ogromna szansa, że osiągnie niemałe sukcesy. I tego mu życzę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).