FC w Whistler: Kot najlepszy w serii próbnej

 • 2016-02-07 20:46

Jakub Kot nie zwalnia tempa. Reprezentant Polski okazał się najlepszy w serii próbnej poprzedzającej niedzielny konkurs FIS Cup w Whistler (HS106). Zakopiańczyk uzyskał odległość 101,5 m.

Jedyny w stawce zawodów reprezentant Polski poszybował na odległość 101,5 m, wyprzedzając Amerykanina AJ Browna (92 m) i Norwega Stiana Andre Skinnesa (90,5 m). Tuż za czołową trójką uplasował się najlepszy z Kanadyjczyków, Joshua Maurer (89 m). Piąty był Nicholas Mattoon (88 m), zaś szósty - Knut Jokerud Strand (87 m).

Serię próbną rozegrano z 20. belki startowej.

Początek pierwszej rundy konkursowej o godzinie 20:30 czasu polskiego.

Wyniki serii próbnej FC w Whistler (HS106); 07.02.2016
Lp.NrZawodnikKrajOdl.
1 18 KOT Jakub POL 101.5
2 16 BROWN AJ USA 92.0
3 14 SKINNES Stian Andre NOR 90.5
4 15 MAURER Joshua CAN 89.0
5 17 MATTOON Nicholas USA 88.0
6 12 STRAND Knut Jokerud NOR 87.0
7 13 REID Rogan CAN 85.5
8 1 MAH Nathaniel CAN 80.0
8 8 LOCK Robert GBR 80.0
8 9 LAUCHLAN Nigel CAN 80.0
11 11 LOCK Jake GBR 78.5
12 6 SCHROCK Somer USA 76.5
13 7 ANDREWS Grant USA 74.0
14 5 BOLTON Sam GBR 67.0
15 2 POLZ Matthew CAN 58.5
16 4 ROGANS Cory CAN 57.0
17 3 STRETCH Max CAN 50.0
DNS 10 SOUKUP Matthew CAN

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3970) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Paweł pomyliles się Maciek jest młodszy od Jakuba. Jakub był również wozony specjalnie patrzyles na statystyki. Ostatni występ w 2010-11

 • solemn bywalec

  Przeskoczył wszystkich, braaaaaaaawoooooooooo!

 • pawelf1 profesor
  Kot w 1 serii 99m

  12pkt przewagi na drugim ...chyba wcześniej zaczęli:)

 • Pavel profesor

  Nigdy nie przepadałem za starszym kotem, głównie za jego wieloletnie obwożenie po wszystkich możliwych kadrach pomimo braku jakichkolwiek wyników, ale start w PK należy mu się jak psu buda. Nawet jakby miał zająć ostatnie miejsce w nim.

 • anonim
  Jaką on ma fantazję!

  Jak on to robi? Nowy dominator, niech Prevc lepiej odsunie plany zdobycia KK.

 • anonim
  Kot

  Jak Maurera przeskakuje o 10m to w PK ma szansę nawet na punkty. Może dostanie szansę w Zakopanym.

 • Saymon19 weteran

  Z jaką łatwością mu to przychodzi!
  Gdyby nie drobny, mało istotny szczegół to można by powiedzieć "tutaj latał nasz mistrz świata!"

 • anonim
  @Adastm

  Popieram.. Powinien dostać powołanie, zapracował na to, a nasi w PK taki wysoki poziom pokazują , że szok :o Stękała, Hula I Kłusek są na PŚ to nie ma kto na podium stawac a jak Piotrek z tamtąd odejdzie to już żadnego nawet 10 nie będzie. Myśle, ze ktos kto jezdzi na pk I nie zdobywa nawet pkt powinien byc cofniety do fis cupu a Kuba na kontynental.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  A w USA tez bedzie tylko 18 zawodnikow ??

 • Major_Kuprich profesor
  Jak on to robi?!

  Dlaczego się nie boi?!

 • Adastm doświadczony
  NAGRODA!

  W związku z wywalczeniem przez Jakuba 7 miejsca na PK i trudem logistycznym jaki sobie zadał powinien dostać szansę startu przynajmniej w jednych zawodach tegoż pucharu w Europie. Swoją drogą ciekawe jakby wypadł na tle kadrowiczów?

 • anonim
  -

  Kuba robi z nimi co chce :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).