Składy USA i Węgier na MŚJ 2016

 • 2016-02-08 18:51

Do rozpoczęcia najważniejszej imprezy sezonu w kategorii juniorów pozostały już tylko 2 tygodnie. W związku z tym powoli poznajemy pierwsze składy na tegoroczną edycję mistrzostw świata juniorów. Swoje reprezentacje ogłosiły już reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Węgier.

Amerykanie zdecydowali się wysłać do rumuńskiego Rasnova 4 zawodników i 5 zawodniczek. W rywalizacji kobiet szansę startu otrzymają : Gabby Armstrong, Mollie Immens, Sophia Nester, Cara Larson i Logan Sankey. Wszystkie one są uczestniczkami programu rozwojowego Fly Girls, który ma na celu wychowanie nowego pokolenia amerykańskich skoczkiń, które będzie potrafiło nawiązać do wyników swoich starszych koleżanek z poprzednich sezonów. Pomóc w tym ma osoba Lindesy Van – pierwsza w historii seniorska mistrzyni świata w rywalizacji skoczkiń pełnić będzie bowiem w Rasnovie rolę trenerki kobiecego zespołu. A zadanie to nie będzie należeć do najłatwiejszych, gdyż, spośród wspomnianej piątki, tylko Sankey ma jakiekolwiek doświadczenie w startach w oficjalnych zawodach FIS'u.

Również w przypadku mężczyzn Amerykanie dysponować będą wyjątkowo niedoświadczonym zespołem. Drużyna, w której rolę trenerów pełnić będą Blake Hughes i Scott Smith, ta ma w swoim składzie bowiem tylko 1 skoczka, który miał już okazję brać udział w mistrzostwach świata juniorów. Jest nim Kevin Bickner, który zadebiutował już w Pucharze Świata, a latem zdołał nawet zdobyć punkcik do klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Będzie więc musiał pełnić rolę jej lidera, mimo faktu, iż w obu poprzednich przygodach z mistrzostwami świata juniorów nie zdołał ani razu awansować do drugiej serii. Oprócz niego Stany Zjednoczone reprezentować będą: Patrick Gasienica, Casey Larson i Nathan Mattoon. Przy takim składzie ciężko oczekiwać, aby Amerykanom w konkursie drużynowym udało się nawiązać do wyniku sprzed roku, gdy zajęli 10. pozycję.

Skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych na mistrzostwa świata juniorów :

Mężczyźni:

- Kevin Bickner (35. miejsce*)

- Patrick Gasienica

- Casey Larson

- Nathan Mattoon

Kobiety:

- Gabby Armstrong

- Mollie Immens

- Sophia Nester

- Cara Larson

- Logan Sankey (30. miejsce*)

Swoją reprezentację w Rasnovie wystawią także Węgrzy, którzy do Rumunii przyślą 1 zawodniczkę i 2 zawodników. W rywalizacji kobiet, tradycyjnie już w ostatnim czasie, jedyną przedstawicielką Madziarów będzie Virág Vörös. Z kolei wśród mężczyzn zaprezentują się Péter Kelemen i Kristóf Molnár. Celem dla Węgrów będzie z pewnością poprawienie wyników sprzed roku, gdy w obu konkursach indywidualnych zajęli... ostatnie miejsca (Vörös była 32., a Kelemen 64.).

Skład reprezentacji Węgier na mistrzostwa świata juniorów:

Mężczyźni:

- Péter Kelemen (64. miejsce*)

- Kristóf Molnár

Kobiety:

- Virág Vörös (32. miejsce*)

* (w nawiasie miejsce zajęte w konkursie indywidualnym mistrzostw świata juniorów w 2015 roku)

Paweł Borkowski, źródło: inf. własna + parkrecord.com

oglądalność: (5129) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • borek99 doświadczony
  @MroziuPL

  W tym roku nawet nie próbuję niczego szukać ze względu na sesję, więc nie mam żadnych szczególnych informacji - mogę co najwyżej przypuszczać, że obsada jak na MŚJ powinna być dość liczna, bo akurat do Rasnova ci słabsi w poprzednich latach na zawody FC przyjeżdżali dość chętnie. Zabraknie na pewno Holendrów, bo nie mają kogo wystawić, zapewne też Chińczyków i Białorusinów, którzy nigdzie nie startują (ci drudzy to już chyba na dobre zaorali swoje skoki niestety). No ale do tego to pewnie sam doszedłeś - nic więcej w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć ;)

 • anonim
  @borek99

  A masz może już wstępne wieści ile reprezentacji wyśle swoich skoczków lub kto na pewno nie wyśle?

 • borek99 doświadczony
  @sjk

  Gruzini akurat mogą kogoś przysłać, bo byli w połowie stycznia na FIS Campie w Villach i Planicy (oryginalnie miał się on odbyć właśnie w Rasnovie, ale go przenieśli ze względu na braki śniegu), oprócz nich byli tam jeszcze Bułgarzy, Węgrzy, Łotysze, Słowacy (choć u Słowaków liczba mnoga to chyba zbyt dużo) i Rumuni.

 • anonim
  A Chiny??

  Przecież ich zawodniczki startują dość regularnie w PŚ kobiet, to może i przyślą na MŚJ również i reprezntacje męską wreszcie???
  A co z Gruzją??

 • anonim

  @Gasienica Gąsienic

  Założę się, że "Gezinika", ewentualnie "Gezinajka". Możliwe też, że drugą literę wymawiają normalnie jako "a".

 • HKS początkujący

  Przecież Lanisek już pokonywał w tym sezonie Domena więc czemu miałby tego nie zrobić na MŚJ? O ile mu forma całkiem nie uleciała. Nawet Siegelowi w GaPa się tak sztuka udała, więc Domen przegrywał z juniorami.

 • Bobi początkujący
  konkurs indywidualny

  Każde inne rozwiązanie niż zwycięstwo Domena można bedzie uznać za sensacje, chociaż kazdy dobrze wie, ilu to doskonałych młodzieńców zawodziło na tej imprezie, dając szanse wyskoku np takiemu Rutkowskiemu.

 • 2Xeu bywalec
  Gasienica z Gasienicow z dziadow pradziadow...

  Gasienica po prostu

 • kkkk doświadczony
  d

  amerykanie wysyłają bicnera. to dobry krok

 • anonim
  "Dzejsinisa"," Gejsinisa", "Gasajnajsa" (?)

  ...Gasienica z Ameryki przyjedzie, bardzo ciekawym jak Amerykanie to nazwisko wymawiaja..

 • Labrador_Retriever doświadczony
  @dejw

  Ops, nie zauważyłem, że już braci Lock wymieniłeś. To nawet takiej pseudo-ciekawostki nie było mi dane wymienić najwidoczniej ;)

 • Labrador_Retriever doświadczony
  Wielka Brytania

  No i to, co redakcja już podawała, czyli bracia Lock z Wielkiej Brytanii. Tak, to nic odkrywczego, ale może ktoś sobie takie informacje zbiera i chciałby mieć jak najwięcej w jednym miejscu ;)

 • dejw profesor

  Oprócz USA i Węgier skład ogłosili także Japończycy: Kobayashi, M.Ito, Nakamura, Iwasa, Kurita; i Brytyjczycy: Lockowie
  Przypuszczalne składy innych nacji na MŚJ:

  Murowani faworyci do złota Słoweńcy: D.Prevc, Pavlovcic, Lanisek, Bartol, Jelar
  Murowani kandydaci do medalu Niemcy: Fuchs, Siegelowie, Hamann, Sell/Winter

  Austria: Leitner, Hofer, Reisenauer, Greiderer + rezerwowy z AC, mają trzech, czterech kandydatów - pewnie wyłonią go po AC w Kranju. Na tę chwilę chyba najlepszy wydaje się Haagen.

  Norwegia: Granerud, Lindvik, Pedersen, Sumstad, Oeadegard (skład bardzo kiepski, w porównaniu z piekielnie mocnym z zeszłego roku, gdzie w cuglach zdobyli złoto)

  Polska: Kantyka, Leja, Podżorski, Kastelik, Jarząbek/Pilch
  Czechy: Polasek, Holik, Vancura, Sakala
  Francja: Learoyd, Brasme, Dupland, Blanchard
  Finlandia: Kytoesaho, Alamommo, Nousiainen,
  Szwajcaria: Birchler, Hauswirth + ewentualnie Anderegg, M.Fuchs
  Włochy: Insam + ewentualnie Rosenwirth, Senoner, Longo
  Korea: Cho, Lee, Yim

 • anonim

  a Domen przypadkiem nie zostaje w pucharze świata?

 • Stinger profesor
  vvz

  Prevcowie? Z tego co wiem na MŚJ będzie jeden Prevc - Domem.
  Peter za "stary", a Cene nawet nie skakał w Planicy na PK.

 • anonim

  nie ma takiego skoczka jak Reruhi Kobayashi

 • anonim
  @wrozbitamaciej

  A Prevcowie maja po 5%? ;)

 • anonim
  Bankowo

  na 90% wygra Reruhi Kobayashi ,Polaką jakoś medali nie wróze

 • anonim

  @kula

  Na 99 procent jakiś baaaardzo daleki kuzyn. Jakby nie patrzeć, w górach Gąsienica jest popularne jak Kowalski w całej Polsce - gdyby zajrzeć na skoczków, którzy kiedykolwiek wystąpili w zawodach w skokach (choćby na jednych zawodach Lotos Cupu, albo jakiś zawodach w Zakopcu w niewiadoma których latach XX wieku to byłoby pewnie piętnastu różnych. A to, że takie popularne nazwisko akurat w górach, to nie przypadek, pewnie wszyscy, lub większość, to kuzyni ze wspólnym zapomnianym praprapradziadkiem.

 • Labrador_Retriever doświadczony
  @???

  Coś nie tak?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).