Andrzej Stękała: "Cele na jutro? Super skoki i zabawa"

 • 2016-02-09 23:39

Podobnie jak w Oslo, tak i w Trondheim wszystkich sześciu Polaków awansowało do konkursu indywidualnego. W środę zobaczymy między innymi Andrzeja Stękałę, który w kwalifikacjach osiągnął odległość 124,5 metrów i został sklasyfikowany na 22. pozycji.

Po występie w zawodach drużynowych, a zwłaszcza po drugim skoku na odległość 129,5 metra, Andrzej Stękała bardzo chciał sprawdzić się indywidualnie na królewskiej skoczni w Oslo. Jednak pogoda pokrzyżowała mu plany, a konkurs został odwołany. Okazja do rywalizacji przed norweską publicznością nadarzy się za to w Trondheim. Jak zakopiańczyk ocenił swoje wtorkowe próby? - Próby takie bez szału, ale dość fajne te skoki tutaj były. Może nie jestem z nich do końca zadowolony, bo wkradają się błędy, ale to takie bardziej ze zmęczenia. Dziś na pewno pójdę do fizjoterapeuty, który mnie odnowi i teraz już powinno być dobrze.

W kwalifikacjach Andrzeja Stękałę nieco bujało w locie. Już po wylądowaniu zawodnik pokazywał, że nie czuł się podczas skoku stabilnie: - Jak wyszedłem z progu, to troszkę mnie urwało, przez co później zszarpałem rękami i narty nie wyszły mi tak płynnie z progu – wyjaśnił.

Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała, że nierozegrany w Oslo konkurs indywidualny zostanie przeniesiony do Vikersund. To oznacza, że Andrzej Stękała prawdopodobnie już w ten weekend zadebiutuje na skoczni mamuciej: - Bardzo mnie to cieszy – przyznał. - Szybko sprawdzałem na jakiej skoczni odbędą się te zawody, bo strasznie liczyłem na to, że będzie to Vikersund i fajnie, że tak się stało.

Dokładnie dwa lata temu, 9-ego lutego Kamil Stoch zdobył w Soczi swój pierwszy złoty medal. Zapytaliśmy Andrzeja Stękałę czy pamięta, co robił tamtego dnia: - Oglądałem skoki – odparł natychmiast. - Na pewno oglądałem skoki i cieszyłem się bardzo z tego złota.

Jak przyznaje zakopiańczyk, podczas pobytu w Trondheim skoczkowie nie mają okazji do spacerów po mieście. Wolny czas poświęcają na odpoczynek i dobre przygotowanie do kolejnych zawodów. Jakie cele postawił przed sobą Andrzej Stękała przed środowym konkursem? - Takie jak zawsze – super skoki i zabawa.

Korespondencja z Trondheim, Dominik Formela


Joanna Sibińska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3281) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • nina początkujący

  Andzeju,ty się nie baw skokami tak jak Stoch ,bo sam widzisz jak na tej zabawie wychodzi.

 • anonim
  ?

  szokują mnie takie wypowiedzi.Błędy ze zmęczenia - to co mają powiedzieć narciarze biegowi, siatkarze, piłkarze ręczni i nie mówiąc np o tenisistach, kolarzach i lekkoatletach. To jakaś kpina ze strony sztabu szkoleniowego z tym przygotowaniem do sezonu. Nie wspomnę o tej "zabawie".

 • Stinger profesor

  Endrju widzę nastawiony na loty no ale nic dziwnego. Podobno to najlepsze co może być w skakaniu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).