Finałowy konkurs skoków narciarskich LOTOS Cup 2016 za nami

 • 2016-02-14 00:31

W sobotę, 13 lutego na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite rozegrany został finałowy konkurs skoków narciarskich LOTOS Cup 2016. Do ostatniego skoku trwała walka o końcowy triumf w klasyfikacji generalnej cyklu, w której najwięcej triumfów mają zawodnicy WSS Wisła, którzy zgarnęli trzy tytuły, a po jednym mają: TS Wisła Zakopane, LKS Klimczok Bystra, SS-R LZS Sokół Szczyrk, ZTS Zakucie oraz UKS Sołtysianie Stare Bystre.

Na skoczni HS-44 pewne zwycięstwo w kategorii Junior E odniósł w sobotę Jan Rzadkosz. - Bardzo się cieszę, ponieważ dwa ostatnie konkursy wygrałem i zostałem liderem klasyfikacji generalnej, oby tak było również w kolejnym roku - opowiada 12-latek. - Moje skoki były bardzo dobre i jako jedyny zrobiłem dzisiaj telemark za 40 metrem, więc cieszę się z tego bardzo - podkreśla. Reprezentant TS Wisły Zakopane pokonał Marcina Wróbla z AZS-u Zakopane oraz Mateusza Chraścinę z LKS Olimpia Goleszów, pieczętując tym samym zwycięstwo w końcowej klasyfikacji cyklu.

Bezkonkurencyjna była również Paulina Cieślar. - Bardzo cieszę się ze zwycięstwa, chociaż chciałam poskakać dzisiaj jeszcze trochę dalej, ale trudno, nie udało się. Jestem bardzo zadowolona z tego sezonu. W początkowych konkursach zaliczyłam falstart, ale później były już takie solidne, fajne i powtarzalne skoki - ocenia. Zawodniczka WSS Wisła w Wiśle odniosła w sobotę siódme zwycięstwo w sezonie, zdobywając drugi rok z rzędu tytuł najlepszej skoczkini w kategorii Młodziczki. Kolejny srebrny medal wywalczyła Sabina Król, natomiast brąz powędrował w ręce Róży Pawlikowskiej - obydwie z zakopiańskiego AZS-u.

Bardzo emocjonująca była walka o triumf w klasyfikacji generalnej Juniora D. Lepszy na skoczni w sobotnim konkursie okazał się Adam Niżnik z TS Wisły Zakopane, który pokonał Jana Habdasa z LKS Klimczok Bystra oraz Wiktora Fickowskiego z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. Drugie miejsce wystarczyło, aby Jan Habdas cieszył się z końcowego triumfu, pokonując ostatecznie o 20 punktów Adama Niżnika. - Chciałem dzisiaj przypieczętować to zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pierwszym miejscem dzisiaj, ale podszedłem do tego zbyt ostrożnie, żeby tylko się nie wywrócić, dlatego zabrakło kilku metrów - wyjaśnia Jan Habdas. - Mimo to jest bardzo zadowolony, że skaczę równo, chociaż wiadomo, że mogłoby być dalej, ale popracuję nad tym do Mistrzostw Polski Juniorów - zapowiada 13-latek.

Znakomicie spisał się Tomasz Pilch, który pięknym zwycięstwem przypieczętował wygraną w końcowej klasyfikacji Juniora C. - Jestem zadowolony z dzisiejszego występu, bo skoki były naprawdę super, choć w drugim skoku trochę za wcześnie się odbiłem i też mniejsze metry były - ocenia wiślanin. - Cieszy mnie, że moje skoki są coraz lepsze i nie popełniam już błędów - dodaje. W sobotę zawodnik WSS Wisła o ponad 16 punktów pokonał swojego klubowego kolegę Kacpra Juroszka, natomiast brązowy medal zawisł na szyi Kacpra Stosla z AZS-u Zakopane.

Zwycięstwem w sobotnim konkursie triumf w końcowej klasyfikacji cyklu zapewniła sobie Magdalena Pałasz z klubu UKS Sołtysianie Bystre. Srebrny medal w zawodach zdobyła Joanna Szwab z KS Chochołów, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice.

Finał LOTOS Cup 2016 sukcesem zakończył Dominik Kastelik, który zwyciężył w sobotnim konkursie, pieczętując tym samym wygraną w końcowej klasyfikacji Juniora B. Srebrnym medalistą w tym konkursie został Paweł Wąsek, a brąz zdobył Dawid Krupa. - Tegoroczne zawody LOTOS Cup oceniam jako bardzo udane, bo mimo kontuzji powróciłem do rywalizacji, wygrałem zawody i przede wszystkim klasyfikację generalną - przyznaje 18-latek. - Te dzisiejsze skoki były w miarę dobre, jeszcze nie są one idealne, ale wszystko idzie w dobrym kierunku - dodaje Kastelik.

Wyniki OPEN:
- junior B;
- junior C;
- junior D;
- junior E;
- juniorki.

Wyniki Polska:
- junior B;
- junior C;- junior D;
- junior E;
- juniorki;
- młodziczki.

Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup można znaleźć >>>TUTAJ<<< lub >>>TUTAJ<<<.


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (2424) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).