MZIO Pań w Lillehammer: Dominacja Klinec na niedzielnych treningach

• 2016-02-14 12:46

Ema Klinec okazała się najlepsza podczas niedzielnych serii treningowych na Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer (HS100). Trzecie, piąte i ósme miejsce zajęła Kinga Rajda.

W pierwszej serii treningowej Słowenka Ema Klinec oddała skok na odległość 93 metrów i wyprzedziła różnicą jednej dziesiątej punktu Rosjankę Sofję Tichonową (94 m). Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Kinga Rajda. Reprezentantka Polski wylądowała na 84,5 metrze i pokonała różnicą 2 punktów Austriaczkę Julię Huber.

Drugi trening to ponowny sukces Emy Klinec, która po skoku na 96 metr okazała się lepsza od Sofji Tichonowej (92,5 m) i Niemki Agnes Reisch (88,5 m). Czwarte miejsce zajęła Julia Huber (84 m), zaś Kinga Rajda tym razem była piąta z wynikiem 83,5 metra.

Również w trzeciej serii treningowej Ema Klinec nie dała szans swoim rywalkom, oddając skok na odległość 96 metrów. Druga Sofja Tichonowa (93 m) straciła do Słowenki 5,2 punktu. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Julia Huber (82 m). Kinga Rajda tym razem oddała słabszą próbę (76,5 m) i zakończyła trening na ósmej pozycji.

W pierwszych dwóch treningach wszystkie zawodniczki startowały z 16., zaś w trzeciej serii - z 15. belki. Rywalizacji towarzyszył wiatr wiejący pod narty zawodniczek, o sile 0,09-1,16 m/s.

Na poniedziałek zaplanowano kolejne trzy serie treningowe przed wtorkowym konkursem indywidualnym. Początek serii wyznaczono na godzinę 11:30.