PŚ Pań w Lahti: Takanashi wygrywa i zdobywa Kryształową Kulę!

 • 2016-02-19 09:35

Sara Takanashi została zwyciężczynią piątkowych zawodów Pucharu Świata Pań w fińskim Lahti (HS100). Reprezentantka Japonii triumfowała po skokach na odległość 96,5 m i 99,5 m. Dzięki dzisiejszej wygranej, liderka Pucharu Świata zapewniła sobie trzecią w karierze Kryształową Kulę na cztery konkursy przed końcem sezonu.

Po pierwszej serii na prowadzeniu w konkursie znajdowała się Sara Takanashi. Liderka Pucharu Świata poszybowała na odległość 96,5 m, ustanawiając oficjalny kobiecy rekord skoczni w Lahti (HS100). Japonka miała na półmetku przewagę 5,9 punktu nad drugą Słowenką Mają Vtic (94 m). Trzecie miejsce zajmowała Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (93 m). Na kolejnych pozycjach plasowały się Yuki Ito (93,5 m), Jacqueline Seifriedsberger (94,5 m) i Chiara Hoelzl (93 m).

Siódme miejsce zajmowała Kaori Iwabuchi (90 m), ósma była Maren Lundby (90,5 m), dziewiąta Carina Vogt (88 m), a dziesiąta Elena Runggaldier (89 m).

W drugiej serii Sara Takanashi ponownie pobiła kobiecy rekord skoczni, szybując na odległość 99,5 m. Tym samym Japonka triumfowała w Lahti z przewagą 12,6 punktu nad drugą Mają Vtic (96 m). Na najniższym stopniu podium stanęła rodaczka Takanashi, Yuki Ito (92 m). Tuż za czołową trójką znalazły się Daniela Iraschko-Stolz (91,5 m), Jacqueline Seifriedsberger (91 m) i Kaori Iwabuchi (96,5 m).

Czołową dziesiątkę konkursu uzupełniły Chiara Hoelzl (91,5 m), Maren Lundby (90,5 m), Elena Runggaldier (91 m) i Carina Vogt (86 m).

Obie serie konkursowe rozegrano w całości z 18. belki startowej.

Piątkowy triumf w Lahti to czterdzieste drugie pucharowe zwycięstwo (a dwunaste w sezonie) Sary Takanashi. Dzięki dzisiejszej wygranej Japonka zapewniła sobie trzecią w karierze Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań. Na cztery konkursy przed końcem sezonu liderka cyklu ma w swoim dorobku 1410 punktów i wyprzedza o 431 "oczek" drugą Danielę Iraschko-Stolz (979 pkt.). Trzecia jest Maja Vtic (798 pkt.). Kinga Rajda sklasyfikowana jest na 53. pozycji.

Poprzednio Sara Takanashi triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonach 2012/2013 i 2013/2014. W poprzedniej edycji zajęła drugie miejsce, ulegając tylko Danieli Iraschko-Stolz, zaś w sezonie 2011/2012 sklasyfikowana była na trzeciej pozycji.

W Pucharze Narodów prowadzą Austriaczki (2522 pkt.) przed Japonkami (2309 pkt.) i Słowenkami (2065 pkt.). Polska (1 pkt.) jest czternasta.

Kolejne zawody Pucharu Świata Pań odbędą się w dniach 27-28 lutego w kazachskich Ałmatach.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8615) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  @HKS

  Pisałeś w którymś komentarzu, że również prowadzisz taką klasyfikację co do kombinatorów. Jak Riiber wypadał? Lepiej w ogóle od Sary?

 • pawel96 profesor

  Wygląda na to, że Takanashi kryzys formy ma już za sobą.

 • HKS profesor

  @vvz
  Takanashi w Oslo po przeliczeniu belek skakał na 30 PŚ i łapałaby się do japońskiej drużyny za Sakuyamę.

  Wiadomo że to tylko matematyka ale aktualna;)

 • anonim
  @2Xeu

  Ktos kiedys na forum przeliczal belki przy okazji konkursu mieszanego ze Takanashi starczyloby na pokonanie paru slabiakow z PS

 • 2Xeu bywalec
  ciekawe

  jakby było w PŚ panów...

 • anonim
  Wow

  https://m.youtube.com/user/krzysiek19961000

 • Kat stały bywalec
  Taka mała a taka dobra

  Brawa dla Sary - 19 lat i już trzecia Kula! Wydawałoby się, że tak niski wzrost (152 cm) nie działa dobrze na właściwości lotne obiektu, a tymczasem jest inaczej.

 • ManchesterUnitedFC bywalec

  250 zwycięstw to trochę przesada, ale uważam że 100 jest jak najbardziej w jej zasięgu. Ona tak wyśrubuje wszystkie rekordy, że już chyba nikt ich nigdy nie pobije. Dominatorka!

 • sheef weteran
  Takanashi

  Wielkie gratulacje dla Sary Takanashi - widać, że w tym sezonie to ona niepodzielnie rządzi na światowych skoczniach w Pucharze Świata pań, dzisiaj po raz kolejny to udowodniła. Jak najbardziej zasłużyła na Kryształową Kulę w tym sezonie.

 • Major_Kuprich profesor
  Sarah jest kimś więcej niż Nykanen

  To jest mieszanka Nykanena z Prevcem, Małyszem, Ahonenenem wraz ze szczyptą Schlierenzauera, skoczek doskonały.

 • anonim
  zwycistwa

  obstawiam ze w wieku kasai sara będzie mieć ponad 250 zwycięstw pucharowych :D

 • pawelf1 profesor
  baca (*h85.internetdsl.tpnet.pl)

  Jedyna Polka , K. Rajda , która zasługuje na starty w PŚ w tym czasie bierze udział w innych zawodach . W jakich ? Wystarczy poczytać artykuły .........
  Swoją drogą wyznaczanie tak kolidujących ze sobą terminów w tak młodej i dopiero rozwijającej się konkurencji to zwykła głupota . Efekt . Tylko 38 zawodniczek na starcie....

 • Pavel profesor

  Wprowadzenie skoków kobiet na IO to była decyzja mocno na wyrost, patrząc na obsadę jak i poziom poszczególnych konkursów PŚ. Ta dyscyplina, moim zdaniem, jest jeszcze na zbyt niskim poziomie rozwoju.

 • baca bywalec

  Wie ktoś dlaczego Polki nie startowały?

 • neonek18 weteran

  Brawo dla Sary za dominacje w tym sezonie i kolejną kryształową kule:)

 • neonek18 weteran

  No to szykuje się kolejne zwycięstwo Sary Takanashi :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).