MŚJ w Rasnovie: Zmiany w programie zawodów

 • 2016-02-20 22:31

Z powodu zbyt wysokich temperatur powietrza organizatorzy Mistrzostw Świata Juniorów w rumuńskim Rasnovie (22-28 lutego) zmuszeni byli do zmian w programie imprezy.

Zaplanowane na czwartek zawody indywidualne mężczyzn i kobiet na normalnej skoczni zostały przeniesione na wtorek. O godzinie 7:30 odbędzie oficjalny trening, a po nim seria próbna i konkurs panów. Następnie o 12:00 rozpocznie się trening, a po nim seria próbna i zawody pań.

Obecnie znany jest wyłącznie harmonogram zawodów na poniedziałek i wtorek. Plan zawodów na dni 24-28 lutego będzie ustalony w poniedziałek i wtorek na podstawie bieżącej sytuacji pogodowej w Rasnovie.

W ramach mistrzostw mają zostać rozegrane również zawody drużynowe mężczyzn (pierwotnie wyznaczone na sobotę, 27 lutego) i konkurs zespołów mieszanych (niedziela, 28 lutego).

PROGRAM ZAWODÓW:

Poniedziałek, 22.02.2016
18:00 - Odprawa techniczna

Wtorek, 23.02.2016
7:30 - oficjalny trening panów
8:30 - seria próbna panów
9:30 - Pierwsza seria konkursowa panów
12:00 - Oficjalny trening pań
13:00 - Seria próbna pań
14:00 - Pierwsza seria konkursowa pań

Środa, 24.02.2016 i kolejne dni
Plan zostanie ustalony w poniedziałek i we wtorek na podstawie aktualnej sytuacji pogodowej.


Adam Bucholz, źródło: FIS
oglądalność: (5776) komentarze: (31)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Stoszek
  OK

 • anonim
  Amek

  39 numer startowy ;)

 • anonim

  @Stoszek
  Bardzo dziękuje :),chyba jednak nie startuje

 • Stoszek profesor
  @Amek

  http://medias1.fis-ski.com/pdf/2016/JP/3864/2016JP3864SLT.pdf
  Lista startowa. Nie widze Domena więc chyba nie ma go

 • anonim

  Ktoś ma może listę startową? A konkretnie Domen Prevc startuje?

 • Labrador_Retriever weteran
  @masha

  Ale podłączasz takie wywody pod wywiad ze Śliżem. A co to ma do rzeczy? Już bez przesady, że nie jeździłby Stękała, gdyby nie był lepszy. Aż taki ten Kruczek nie jest. Ja tam bym się skupił na tym, co faktycznie Śliż powiedział. Jak ktoś jest w kadrze, to nawet jak będzie skakał słabiej od pozakdrowiczów, to i tak trafi na zawody pod egidą FISu. A tak nie powinno być. Wiadomo, że nie każdy może mieć wsparcie od PZNu, ale na zawody powinni jeździć najlepsi nasi skoczkowie. Po prostu. A pozakadrowicze mają strasznie trudno, co potwierdził Śliż.

 • anonim

  Ale ja wcale nie pisałam o tym, że Śliż trenuje Stękałę tylko, że ten miał szczęście, że w kadrze A jest kryzys zwłaszcza w kiepskiej formie jest Stoch (a jego wynikami zawsze się Kruczek bronił) dzięki temu skorzystał, inaczej Kruczek zabierałby swoich nawet jeśli ich forma byłaby przeciętna.
  Mam nadzieję, że nowy (oby zagraniczny) trener rozwali to kółko wzajemnej adoracji i będzie bardziej zwracał uwagę, na aktualną formę skoczków a nie czy kogoś lubi bardziej czy mniej. No ale zobaczymy.

 • pepeleusz początkujący

  Ranking wstępny drużynowo (kiedy składy jeszcze niepotwierdzone, a przy słabszych jeszcze nie sprawdzałem ostatnio)

  Złoto zdecydowanie Słowenia mimo że wolą większe skocznie
  2 miejsce niby wyraźnie Niemcy ale nadal muszą walczyć o medal w ogóle
  Bardzo wielu kandydatów do 3 miejsca tj Austria z największymi szansami na medal ale też Japonia Czechy, i z najmniejszymi nierówna Norwegia (szkoda że Riiber nie wspomoże).

  7 miejsce dla Finlandii (ci z mała szansa przeskoczenia jeszcze kogoś wyżej) lub Polski

  9 Francja pozbawiona Contamine zresztą ostatnio nie wiadomo było czy wyślą czterech , nadal z małymi szansami na ósme ale tez mogą przegrać z niżej notowanymi

  Dalej nierówne 10 Rumunia (kryzys Mitrofana, brak progresu liderow za to u siebie ) i 11 USA ( progres liderów Bicknera i Larsona ale fatalny nr 3 i 4) aczkolwiek obie drużyny nadal z mininimalnymi szansami na ósemkę. Zaraz za nimi z nowymi talentami 12 Rosja , która może walczyć o dwa miejsca wyżej.

  13-15 Włochy mimo znakomitego Insama i Szwajcaria z Birchlerem to składy jeszcze bardziej nierówne i mogliby a nawet powinni przegrać z Turcją (jeśli Ayrbek wróci)
  16. Korea jeśli zaskakująco by wystartowała to byłaby ostatnia

 • Labrador_Retriever weteran
  @masha

  Ale Śliżowi nie chodzi o żadnego Stękałę czy innego kadrowicza. Jemu chodzi o skoczków spoza kadry, których on trenuje. Zapewne głównie o Tomasza Byrta i Artura Kukułę.

 • wildrover początkujący

  Ciekawe czy Domen zdąży? Podejrzewam, że z Finlandii nie miał lotu bezpośrednio do Rumunii, tylko jeszcze do Słowenii. Pewnie dopiero jutro zamelduje się w Rasnovie, a we wtorek rano już konkurs. Z doświadczenia wiem, że takie podróże są bardzo męczące, więc kto wie? Może być niespodzianka.

 • HKS początkujący

  @znawca japońskiego
  Ale właśnie najgorsze prognozy dla Rasnova są na poniedziałek-środę.

  Mi się wydaje, że oni jak już zakumulują śnieg, to nie chcę go marnować na treningi i codziennie ratrakować, tylko od razu skakać póki skocznia jest. Indywidualne konkursy są na MŚJ najważniejsze.

 • anonim
  ciekawa wypowiedź Rafała Śliża (za konkurencyjnym portalem)

  Poza trenowaniem juniorów, Rafał Śliż trenuje seniorów w swoim klubie, jednak z pewnych względów nie jest łatwo przebijać się i jeździć na zawody w międzynarodowej obsadzie:
  - Moi podopieczni skaczą bardzo dobrze, tylko jest problem nie ma możliwości wyjechania gdziekolwiek na zagraniczne zawody. Na krajowych zawodach wypada to nieźle, jednak jest problem żeby trenerzy kadrowi dopuścili ich do składu na konkursy międzynarodowe. Nie ma w ogóle eliminacji i tutaj jest największy problem. Kadra B jest po prostu zamknięta i to odbiera szanse na wyjazdy.

  To jest właśnie to, o czym pisałam po co młodzi mają skakać skoro i tak nikt ich nie weźmie na zawody wyższej rangi. Stekała miał po prostu szczęście, że trafił na bardzo kiepską formę skoczków z kadry A inaczej cały czas jeździłby na zawody PK.

 • anonim

  Dzięki wszystkim, co mi udzielili informacji.

  @IchBinDa - czyli na zdjęciu mamy logo w praktyce innej a jedynie towarzyszącej imprezy? Dobrze zrozumiałem?

  A swoją drogą brawo dla organizatorów z Rasnova, za to, że jako nie liczni potrafią patrzeć w prognozy! Druga sprawa ... ciekawe czy zdążą z powrotem ukumulować śnieg na PŚ Pań.

 • Labrador_Retriever weteran
  Program

  No cóż... Konkurs pań o takiej w miarę normalnej godzinie, a panów tak wcześnie...

 • Marek początkujący
  Dzięki

  To niestety jednak jeden z najbardziej słabych sezonów naszych skoków, czy to nie wina PZN za ograniczenia finansowe, bo Kruczek to jednak dobry trener, a to co się dzieje teraz w polskich skokach to jednak po tym co było to beznadzieja.

 • Stinger profesor
  @Marek

  Jakie szanse? Moim zdaniem marne.
  Może po kolei, indywidualnie liczę że Przemek Kantyka zakręci się koło TOP 10.
  Łukasz Podżorski w 30-stce na pewno ale po PK apetyt mi urósł na TOP 20 ale łatwo nie będzie.

  Reszty w ogóle nie widzę.
  Jarząbek jak sam widzisz skacze tragicznie, raczej po treningach do odstawki.
  Nie wiem jak teraz skacze Leja ale po tym co prezentował nie dawno w Lotosie i po tym jak nawet nie dostał szansy startu w PK nie myślę żeby miał formę.
  Kastelik? Lepszy od Jarząbka ale raczej nie należy się spodziewać niczego nadzwyczajnego aczkolwiek chciałbym żeby pokazał że te wyniki z Lotosu to nie belka w lesie.

  Ekspertem nie jestem tym bardziej że nie znam wszystkich składów (tzn. wiem tyle co sam sobie "ułożyłem" i tyle co tutaj w komentarzach pisali @dejw czy @HKS) ale indywidualnie szans na medal nie ma żadnych, a dwóch w 30-stce powinno być na pewno.

  Drużynowo? Nie mamy szans ze Słowenią i Niemcami którzy powinni stoczyć bój o złoto (jednak przewaga po stronie Słowenii). O brąz zapewne Austria i Norwegia jednak nie skreślałbym Japonii (aczkolwiek faworytem raczej AUT).
  Dalej? Ciężko mówić jak się nie ma konkretnych składów ale myślę że o 6 miejsce można walczyć aczkolwiek Czesi są raczej faworytami w pojedynku z Polakami, a wiec realnie mówiąc widzę 7 miejsce.

 • anonim
  @Marek

  Ja osobiście myślę sobie po cichu że Kastelik może być czarnem koniem tych mistrzostw. Ale to tylko przeczucie niczym powaznym nie poparte. Tak stąpając twardo po ziemi to miejsce indywidualne czyjes z nas w top10 bedzie dobrym wynikiem. Raczej bez szans na medal rowniez w druzynie

 • Marek początkujący
  Jakie mamy sznsę?

  Kantyka jest dobry a co poza tym jakie mamy szansę? Dziękuję za informacje dla Stinger!


 • Stinger profesor
  @Marek

  Przemysław Kantyka, Łukasz Podżorski, Krzysztof Leja, Dawid Jarząbek i Dominik Kastelik.

 • anonim
  @korus

  Dzieki :) Kurcze liczyłam że zabiorą Cene.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).