PK w Vikersund: Już o 9:00 seria próbna (lista startowa)

• 2016-03-05 03:43

Przed nami drugi dzień rywalizacji w ramach Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund. Na obiekcie HS 117 wystartuje 58 zawodników z 15 państw. Start serii próbnej zaplanowano na godzinę 9:00. O 10:00 powinna rozpocząć się pierwsza seria oceniana. Na liście startowej znajduje się siedmiu Biało-Czerwonych.

Norweskie prognozy wskazują na to, iż zawodnikom przyjdzie walczyć w bardzo sprawiedliwych warunkach atmosferycznych. W przeciwieństwie do piątkowego konkursu, tym razem nie pojawią się opady śniegu, temperatura będzie oscylować w granicach 0 stopni Celsjusza, natomiast północno-zachodni wiatr ma osiągać ok. 1 m/s.

Przypomnijmy, iż wczoraj nasi reprezentanci zdobyli zaledwie trzy punkty. Krzysztof Miętus zajął 29. miejsce, natomiast Krzysztof Leja sklasyfikowany został na 30. lokacie. Eksperymentalny skład na te zawody podyktowany jest rozgrywanym równolegle Pucharem Świata w Wiśle, gdzie startuje aż trzynastu Polaków.