Dodatkowy konkurs w Planicy!

 • 2016-03-14 19:00

Przed nami wyjątkowo długi weekend z lotami narciarskimi na zakończenie sezonu Pucharu Świata. Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłosiła, że w Planicy zorganizowany zostanie jeszcze jeden, dodatkowy konkurs, w miejsce odwołanej rywalizacji w Titisee-Neustadt.

Zgodnie z nowym programem zawodów, na słoweńskiej Letalnicy (HS225) w Planicy czekają nas od czwartku do niedzieli cztery konkursy Pucharu Świata - trzy indywidualne i sobotnia rywalizacja drużynowa.

Tym samym zmianie uległ harmonogram czwartkowej rywalizacji. O godzinie 9:00 rozpocznie się oficjalny trening, składający się tylko z jednej serii, zaś na 10:00 wyznaczono początek dodatkowych zawodów indywidualnych w których wystąpią wszyscy zgłoszeni skoczkowie.

Co ciekawe, czwartkowe zawody mają jednocześnie posłużyć za kwalifikacje do piątkowej rywalizacji, w której wystąpi czołowa czterdziestka pierwszego z trzech konkursów indywidualnych w Planicy, w tym prekwalifikowana pierwsza dziesiątka klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich.

NOWY PROGRAM ZAWODÓW:

Środa, 16.03.2016
19:00 - Odprawa techniczna

Czwartek, 17.03.2016
9:00 - Oficjalny trening
10:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Piątek, 18.03.2016
14:15 - Seria próbna
15:15 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Sobota, 19.03.2016
9:00 - Seria próbna
10:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 20.03.2016
9:00 - Seria próbna
10:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego


Adam Bucholz, źródło: FIS/Planica.si
oglądalność: (24358) komentarze: (404)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pawel bywalec

  Czwartek o 10? Akurat kiedy mam wykład? A dobra, jakoś się to wymyśli- zresztą, od czego mam telefon :D

 • Gunner321 doświadczony
  Krzycho St

  Nawet na TVP info pokazywali treninigi.

 • anonim

  @szymek
  Nie, według skoków. Biorą najlepszą trzydziestkę, i spośród tych trzydziestu segregują samą listę startową już wg lotów. Mam nadzieję, że w miarę klarownie przetłumaczyłem, bo dla nieobeznanych to jest zdecydowanie nieklarowne.

 • anonim

  a czy przypadkiem nie jest tak że w ostatnim konkursie w planicy jest najlepsza 30 tka lotów a nie skoków

 • madrek doświadczony
  poprawka

  Oczywiście chciałem napisać, że skoro Prevc mówi, że ciągnął skok, to znaczy, że ciągnął skok.

 • madrek doświadczony

  To, że spadał z dużej wysokości z dużą prędkością oznacza, że przyziemienie nastąpiło szybciej niż się spodziewał, przez co popełnił błąd przy lądowaniu. Absolutnie nie oznacza to, że mógł skoczyć dalej. Skoro Prevc mówi, że skracał, to znaczy, że skracał. I tyle.

 • shaffi doświadczony
  @madrek

  ale mówił też że spadł ze zbyt dużej wysokości i miał za dużą prędkość..więc mógł dociągnąć jeszcze te 2 metry co najmniej,tak mi się wydaje..zresztą sam Goran mówił,że źle zachował się Prevc przy lądowaniu i skrócił ten skok nieznacznie,ale skrócił..ale ja Prevcem nie jestem,na 100% nic nie potwierdzam,mogę się mylić..;)

 • madrek doświadczony
  @shaffi

  Prevc w Vikersund nie skracał skoku, tylko go wydłużał. Mówił o tym w wywiadzie po zawodach. Zresztą myślisz, że Prevc skracałby skok, widząc, że może pobić rekord ?

 • anonim
  Andreas

  łukasz nie musze bo eurosport ma brat a jak brata nie ma to moge ogladac a pozatym nie oplaca sie na TVP1 bo az uszy bolą od szczęsnego

 • Gunner321 doświadczony
  Gunner321

  Poprawka 218m

 • Gunner321 doświadczony
  shaffi

  Ales Hlebana skoczyl 216m

 • Lans weteran
  -

  Freund to jest lotnik pierwszorzędny.

 • lukasz1991 bywalec
  Andres

  Nie, na Eurosporcie jest od 9:45, na TVP1 od 10:25.
  Jak coś to te pół godziny oglądnij sobie na necie a reszte na TVP1. I po problemie

 • Andreas stały bywalec
  Andreas

  czyli na eurosporcie skoki sie zaczna tez o 10 30 ?

 • shaffi doświadczony
  Ufff

  Skok Bartola skracany,upadł z dużej wysokości,bardzo wysokie mocne wybicie+brak doświadczenia i to musiało się tak skończyć..jutro warunki mają być jak dzisiaj-tzn wiatr taki sam-jedynie słonecznie co będzie sprzyjało jeszcze lepszym ruchom wiatru pod narty...

  ,,Techniczni''mogą mieć spory problem z ustawieniem odpowiedniej belki po 1 serii próbnej rano przed konkursem..nie wiem jak wiało pod narty testowym oraz z której belki lecieli ale pachnie rekordem faktycznie.. pytanie tylko czy Prevc to ustanie bo jest zdolny polecieć tu ok 255 metrów oraz pytanie czy sędziowie pozwolą na to..

  Może być sytuacja że będzie bardzo ładny wiatr pod narty ale Freund który jest lotnikiem mniejszego kalibru niż Prevc skoczy ok 230 kilka metrów i nie zapowie to skoku w granice 250 a Prevc nie raz pokazywał,że nie obchodzi go jak skaczą przed nim i jakie są warunki..Na szczęście jest Gangnes który jest zdolny polecieć też ponad 240 i już po nim mogą obniżyć belkę a także inni Norwescy lotnicy..tylko przed Prevcem znowu wypadałoby obniżyć..

  Jeżeli dopadnie go taka sytuacja to trzeba liczyć że mądrze podejdzie do lądowania i nie tak jak w Viker gdzie prawie była totalna wywrotka a mógł tam skoczyć nawet rekord bo skracał..ale wydaje się,że tutaj ,,płasko''robi się około 260 metra więc liczę na wspaniałe loty.

 • shi doświadczony
  Jako ciekawostka

  http://www.tvp.pl/program-telewizyjny - pojawiło się w oficjalnym programie, godz. 10:30

 • Ana bywalec
  Planica

  Na 10.25? Fajnie, ale do 10 trochę jeszcze brakuje

 • anonim

  TVP przesunęła transmisję na 10:25

 • Ana bywalec
  Planica

  Dlaczego w tvp1 ten jutrzejszy konkurs jest dopiero od 10.30? To pomyłka w programie, czy też tvp planuje zacząć transmisję od połowy pierwszej serii?

 • nieznany weteran
  @HKS

  Wtedy byly specyficzne zasady na lotach. Byly jedne kwalifikacje na 2 konkursy.
  Nic nie wiemy na pewno, bo przepisy nie sa jasne.
  Moja interpetacja jest taka:
  W 2007 krajowka dostala tylko 1 szanse na zaprezentowanie sie.
  Gdyby obecnie byly kwalifikacje do obydwu konkursow, to krajowki na final by nie bylo.
  Jednak stworzono dziwny precedens I nie wimy co jest grane.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).