Andrea Morassi kończy karierę

 • 2016-03-16 21:22

Zawody Pucharu Świata w Planicy będą ostatnimi w karierze niespełna 28-letniego reprezentanta Włoch, Andrei Morassiego, dla którego ostatnie sezony były bardzo rozczarowujące...

Morassi ostatnie punkty Pucharu Świata wywalczył w lutym 2013 roku w Klingenthal, zajmując wówczas 23 miejsce. Od tego czasu startował głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup, bez powodzenia i rezultatów godnych odnotowania.

Zdecydowanie największym sukcesem w karierze Włocha było miejsce na podium wywalczone podczas zawodów Pucharu Świata w Oberstdorfie w 2007 roku. Morassi wskoczył wówczas na trzecią pozycję minimalnie wyprzedzając Adama Małysza. Na początku sezonu 2011/12 zajął siódmą pozycję w Harrachovie i ósmą w Lillehammer, a rok później powrócił na podium Pucharu Świata plasując się wraz z włoską drużyną na tyleż sensacyjnym co szczęśliwie wywalczonym trzecim miejscu w konkursie mieszanym w Lillehammer.Reprezentant klubu C.S. Forestale Dello Stato jest ponadto brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów z 2006 roku z Kranja, czterokrotnie stawał na podium Pucharu Kontynentalnego, raz, w 2007 roku w Pragelato na jego najwyższym stopniu.

Na swój ostatni pucharowy konkurs do Planicy uda się w towarzystwie Sebastiano Colloredo.
Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9888) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  -

  Nareszcie, w ogole nie powinien nawet zaczynac.

 • anonim
  Morassi

  Kończ waść, wstydu oszczędź

 • lukas99 początkujący

  Andrea Morassi powinien był podjąć tą decyzję już kilka lat temu gdy skakał bardzo kompromitująco. No ale to nie jedyny talent, który tak się zmarnował...

 • anonim
  Skoki polskie

  Ciekawe, że nasi reprezentacji to chyba te miejsca na podium też chyba zawdzięczają szczęściu i przypadkowi.

 • anonim

  I morassi I coloredo to sa zawodnicy ktorych stac na 2 dziesiatke klasyfikacji generalnej PS ale ich nie mial kto poprowadzic a szkoda zawsze kibicowalem I bede kibicowal francuzom I wlochom

 • QeQe36 początkujący

  https://www.youtube.com/watch?v=kEariL8nnEQ

 • wiatrhula111 weteran
  Lans

  Dla ciebie też się nikt nie będzie produkował podsumowanka twoich nieudanych troli.

 • Lans weteran
  -

  Same miernoty kończą kariere. Chciałoby się napisać o kimś jakieś podsumowanko, ale nie będę się przecież dla Morassiego produkował.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Szkoda bo to był bardzo dobry lotnik jak na Włochów. Fajnie by było gdyby zdobył jakieś punkty w Planicy ale to niestety nie jest możliwe.Może jeszcze wroci tak jak Nieminen.

 • yyy profesor

  na razie to i tak karierę kończy dużo mniej skoczków niż to było rok temu.

 • PIBEK123 bywalec
  -

  Szkoda bo to kolejny skoczek który kończy kariere po tym sezonie. Grono zawodników znanych z pierwszej dekady 21 wieku maleje.

 • Major_Kuprich profesor
  Szkoda

  Był dobrym lotnikiem - w Vikersund i Planicy bił rekord życiowy...

 • anonim
  boceli

  Andrea boceli to swietny zawodnik wiele chempionatow wygranych zawodow szkoda ze zmienil kurs, podobno wstapil do zakonu i nie moze juz tyle czasu poswiecic dla sportu. Gratulujemy bocellowi udanej kariery.

 • anonim

  Będzie mi go brakować. Od początku jego przygody z PŚ mu kibicowałam. Szkoda, że jego kariera nie potoczyła się inaczej. Powodzenia Andrea na nowej drodze życia!

 • AWESOME bywalec
  Zmarnowany tanelnt

  Wielki talent,ale gdzieś się pogubił wielka szkoda.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).