Kamil Stoch: "Mówiono, że jest wiecznie drugi, ale zbierał doświadczenie"

 • 2016-03-17 14:38

Za nami pierwszy z czterech etapów Pucharu Świata w Planicy. Najlepszym z Polaków w czwartkowym konkursie okazał się Kamil Stoch, który uzyskał kolejno 208,5 metra oraz 212 metrów. Czy piętnaste miejsce na Letalnicy jest zadowalające?

Kamil StochKamil Stoch
Kamil StochKamil Stoch

- Tak, te próby dały satysfakcję. Oceniam te skoki jako solidne. Wiadomo, że bez jakiejś rewelacji, bo chciałoby się dalej polatać. Jak na pierwszy dzień, kiedy trzeba wybadać skocznię i teren, to było okej. Jutro trzeba skakać trochę lepiej. Na tyle, na ile się da - oznajmił podopieczny Łukasza Kruczka.

Przy okazji czwartkowych zawodów mieliśmy małą uroczystość związaną z 500. startem Noriakiego Kasai. Jak można skomentować zawodnika, który deklaruje chęć startów do 50. roku życia? - Jego nie trzeba komentować. Wystarczy tylko popatrzeć. Noriaki jest przede wszystkim niesamowitym sportowcem, ale również niesamowitym człowiekiem. Prywatnie zawsze jest uśmiechnięty, otwarty, sympatyczny i co mnie bardzo w nim fascynuje - nigdy się nie poddaje i zawsze walczy do końca. Zawsze stara się wygrać zawody, co jest jego mottem. To stara się robić.

Czy Kamil Stoch wyobraża starty w Pucharze Świata, gdy będzie w wieku Japończyka? - Nie <śmiech>!

Można mówić o niemal laboratoryjnych warunkach podczas dzisiejszej rywalizacji? - Warunki były bardzo równe. Praktycznie cisza. Wiadomo, że były momenty lekkich ruchów powietrza, ale one nie miały wpływu na długości skoków. Wygrał najlepszy.

Czy na tak przygotowanej Letalnicy jest szansa na rekord świata? - Nie wiem, pewnie się przekonamy. Jeśli nie w tym roku, to w następnym.

Peter Prevc pobił dziś kolejny rekord. Tym razem w liczbie zwycięstw w jednym sezonie Pucharu Świata. Czy jest to zawodnik, który może zapisać się w historii skoków jako ten najlepszy? - Myślę, że zbyt wcześnie na tego typu komentarze. W każdym razie w tym sezonie był niesamowity. Takiego słowa użyję. Wygrał wszystko, co miał do wygrania. Do tej pory rozwijał się stopniowo. Mówiono o nim, że jest wiecznie drugi, ale zbierał doświadczenie, które w tym roku pozwoliło osiągać mu takie wyniki.

Wybuch formy w sezonie przejściowym, bez wielkiej imprezy, to dobry moment? Czy taką dyspozycję da się utrzymać na kolejne lata? - Nie wiem, czy w przyszłym roku będzie jeszcze mocniejszy, a może na tym samym poziomie. W każdym razie mam nadzieję, że będzie bardziej uchwytny i dostępny, jeżeli chodzi o bezpośrednią rywalizację.

Korespondencja z Planicy, Dominik Formela.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6395) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kamil

  Jeszcze,wróci,napewno nie w tym sezonie i nadal preuc xD...Będzie drugi:D

 • Stoszek profesor
  -

  Akurat odpuszczenie Ałmat Stochowi dobrze zrobiło bo zajmuje pewne miejsca w top 15-20. On teraz ma najlepszą formę z naszych

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Dobre miejsce Kamila.

 • anonim

  Czemu Kamil nie skacze w tych pomarańczowo-czarnych rękawicach ,które miał w tamtym roku i w Sochi

 • anonim

  skoczek ty kur...badz przyjazny .co byś odpowiadał jak po 10 razy pytaja o to samo ?! Akurat kultura wypowiedzi Kamila jest na barrdzo wysokim poziomie. Kamil zawsze z Tobą !

 • skoczek początkujący

  Panie Stoch dobrze byłoby,żebyś wziął przykład z Kasai,którego tak wychwalasz i był przyjazny tak redaktorom jak i kibicom nie tylko wtedy ,gdy wygrywasz.

 • Major_Kuprich profesor
  A ja się nie zgodzę

  Sądzę, że czas Kamila nieodwracalnie minął.
  Poskacze jeszcze 2 - 3 lata i da sobie spokój.
  Owszem, zapewne utrzyma poziom tegorocznej zimy, ale na podia pojedynczych PŚ bym się nie nastawiał ( ot taki Koudelka z sezonu 2010/2011 ).

 • anonim
  kibic skokow narciarskich

  Wyjatkowo sie z toba zgodze

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Kamil Stoch po prostu wie co mówić.
  Kultura wypowiedzi na wysokim poziomie, do tego poczucie humoru naszego mistrza dobrze rokuje nie tylko na ten długi weekend lotów w Planicy ale też i na przyszły sezon.Ja jestem spokojny o powrót Kamila Stocha do swojej normalnej dyspozycji i że będzie nas zaskakiwał i uszczęśliwiał kolejnymi wielkimi sukcesami.Mistrzu jutro walczymy dalej.

 • slowenska_mafia1 stały bywalec
  :-)

  Uchwytny i dostępny :-) Nie no podoba mi się takie podejście. Czyli nawet Kamil twierdzi, że Prevc w tym roku zmiażdżył :-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).