Dawid Kubacki: "Wyszły dwa całkiem sympatyczne skoki"

 • 2016-03-18 23:48

Dawid Kubacki po nieudanym czwartkowym konkursie, tym razem zameldował się w drugiej serii, którą zakończył na 24. pozycji. W ostatniej piątkowej próbie poszybował na 215. metr, co jest jego najlepszym rezultatem w dotychczasowej karierze.

Skutki upadku w Titisee-Neustadt są wciąż odczuwalne? - Przy jakichś ekstremalnym ruchach tę rękę poczuję, ale to nie jest jakiś duży ból. W niczym mi to nie przeszkadza, więc praktycznie już o tym upadku zapomniałem.

- Wczoraj nie do końca mogłem się zgrać z tą skocznią. Co prawda było technicznie, ale było w tym mało dynamiki, przez co nie mogłem dostać się dalej nad zeskok. Dzisiaj poprawiałem to od pierwszego skoku, na tym się skupiałem i zaczęło to działać. W serii kwalifikacyjnej odległość była mniej imponująca, ale zmieniły się trochę warunki, było po prostu kiepsko i szczęśliwie udało mi się awansować do konkursu. Podwójnie się z tego cieszę, bo udało się w konkursie pobić rekord życiowy i wyszły dwa całkiem sympatyczne skoki - twierdzi Polak.

Jak podopieczny Macieja Maciusiaka ocenia Letalnicę na tle pozostałych mamutów? - Skocznie są bardzo podobne, ale wydaje mi się, że sam jestem w stanie coraz lepiej sobie radzić na tych skoczniach. Staram się to wykorzystywać, jak w dniu dzisiejszym, kiedy udało się poprawić rekord życiowym, co mówi samo za siebie. Wiem, że nie jest to latanie na wygrywanie, ale będę nad tym pracował.

Czy wiosenna aura, a także tysiące kibiców pod skocznią pozwalają zapomnieć o całosezonowym zmęczeniu? - Myślę, że to, co się tutaj dzieje, a więc pogoda i atmosfera, nastrajają pozytywnie do skakania. Duże zmęczenie nie wychodzi, bo wcześniej też go nie było za dużo. Wiadomo, że sezon jest długi, ale cały czas staraliśmy się utrzymywać w takiej formie fizycznej, aby dać radę do końca.

Zeskok przy wysokiej temperaturze sprawiał problemy, które mogły przyczynić się do upadku Simona Ammanna? - Powiedziałbym, że skocznia przygotowana jest bardzo dobrze. Upadku Simona nie widziałem i nawet o nim nie wiedziałem.

Korespondencja z Planicy, Dominik Formela.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3066) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kubacki

  Czyli jutro tak czy siak wystąpi a szkoda że nie Stękała bo moim zdaniem jest lepszym lotnikiem. No i Szczęsny jutro z okazji finałowego konkursu będzie pewnie piał z zachwytu i gratulował Kubackiemu wspaniałego sezonu...
  A Kubacki to dobry skoczek ale przeciętnego poziomu i tak powinien być postrzegany, Kubacki jest dobry do wywalczenia limitu, do skakania latem lub do załatania dziury w drużynie, jak stanie zimą na podium to wtedy pogadamy...

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  A ja dochodzę do innego wniosku.
  Polskie skoki mają inteligentnych i ułożonych zawodników z których będziemy nie raz jeszcze mieli pociechę.
  I właśnie takim zawodnikiem jest Dawid Kubacki. Pisałem że on się może rozkręcić na tej skoczni i się nie myliłem. Pierwsze zawody niemrawe, jakby badał ten obiekt ale w drugim już było lepiej. A jutro sądze że Dawid Kubacki nie tylko po raz kolejny swój bardzo dobry rekord życiowy ale też bardzo mocnym akcentem pożegna się z tym sezonem. Panie Dawidzie gratulacje za poprawienie rekordu życiowego! Jutro niech Pan weźmie przykład z Macieja Kota i Stefana Huli, poprawiając życiówkę w konkursie. Jestem przekonany że na to Pana stać. Z wielką przyjemnością i sympatią słúcha się wypowiedzi Dawida Kubackiego. Pan Dawid zawsze ma wiele ciekawego do powiedzenia.

 • anonim
  Kubacki

  Jak słucham tego ..... to po prostu dochodzę do wniosku, e skoki polskie to jedna wielka ściema.

 • krzychoSt weteran

  Myślę że na to że Kubackiego nie ma w składzie wpływ miał jego upadek, może niezbyt groźny ale jeszcze czeka go występ w niedzielę. Dwa pierwsze miejsca: Norwegowie i Słoweńcy praktycznie pewne a dalej Austriacy, Niemcy i Japończycy wcale nie mają pewnych 4 zawodników i tam jest wszystko możliwe zwłaszcza przy mocniejszym wietrze. Nasi pewnie znowu 6 miejsce ale może jednak na koniec wyżej??

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  I tak to jest najlepszy sezon w wykonaniu Dawida. Myślę że uda mu się przekroczyć 180 punktów.

 • W_S weteran
  @Stinger

  Dokładnie tak, a druga sprawa Kubacki będzie skakał w niedzielę, a Andrzej niestety nie, a zasłużył całym sezonem sobie na miejsce w drużynie.

 • Stinger profesor

  Uważam że skład na drużynę jest dobry, a Kubacki niestety jednym skokiem (2 seria) nie mógł sobie zapewnić w niej miejsca.
  Wcześniejsze były na poziomie niższym niż Hula, Stekała, Kot i Stoch, a więc tutaj nie ma nic do rzeczy lubienie czy nie lubienie.

 • anonim
  Ktoś kogoś nie lubi.

  Trener po raz kolejny pokazał, że nie lubi Kubackiego choć ten skacze dobrze i równo, a to liczy się w drużynie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).