Gregor Schlierenzauer kontuzjowany?

 • 2016-03-20 10:44

Jak podają austriackie serwisy sportowe, utytułowany zawodnik uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach w USA.

Trener drużyny narodowej - Heinz Kuttin o zdarzeniu został poinformowany przez zawodnika. "Otrzymałem wiadomość od Gregora, że miał wypadek podczas jazdy na nartach. Mam nadzieję, że to nic poważnego i dalej będzie mógł cieszyć się z pobytu na wakacjach i szybko wróci do drużyny" - powiedział Kuttin.

Schlierenzauer wraca w połowie przyszłego tygodnia do kraju. Po powrocie podda się badaniom i wtedy okaże się, jak poważny jest to uraz.

Gregor Schlierenzauer po nieudanym występie w Turnieju Czterech Skoczni zrezygnował z dalszych startów w tym sezonie.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Kleine Zeitung
oglądalność: (8507) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lans profesor
  _

  Ale przygotowania ma z głowy. Nawet jak wróci to będzie zerem.

 • HKS początkujący

  No i ma zerwane więzadła, ale wątpię żeby to oznaczała stracenie sezonu. Lato sobie odpuści ale na zimę pewnie wróci - bodaj Jacobsen dał radę wrócić. 8 miesięcy to dużo czasu.

 • PIBEK123 bywalec
  -

  On swego czasu zerwał więzadło testując sprzęt po sezonie i teraz mogło mu się to odnowić... Oby nie bo kolejny sezon stracony o ile wróci

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Jak to cos powaznego to kolejny sezon stracony.

 • anonim
  Schlieri

  Moim zdaniem co miał zrobić to zrobił, za nim lata skakania na najwyższym poziomie a wrócić z powrotem na ten poziom nie będzie łatwo.

 • anonim
  JAkie to ceche tak odrzucają

  To proszę wymień te najważniejsze cechy które powodują ludzkie odrzucenie szczególnie w życiu prywatnym, skoro już wysunąłeś taką kontrowersyjną tezę?
  Ze swojego doświadczenia zauważyłem ze ludzie wręcz nienawidzą przesadnie nieśmiałych osób, które z własnej inicjatywy nie odzywają się do nikogo w około. Ale czy Schliri i Hannawald tacy są?

 • anonim
  adam c.d.

  W celu jasności dodam jedynie, że Hanni jest moim ulubionym skoczkiem OPRÓCZ Polskich zawodników, z Adasiem na czele:)

  Główne powody dla których nie jest lubiany to źle pojmowana butność oraz ostentacyjna radość Hannawalda.

  Małysz tłumaczył w wywiadzie 'Sektor Kibica', że Hanni po prostu taki był. Jedynym sposobem dla niego aby pokonać demony, które już wtedy nim szargały było zbudowanie sobie tunelu na skocznie. Dlatego omijał bez słowa ludzi proszących o autografy i nie, wbrew powszechnej opinii, nie omijał Polaków a wszystkich. Nie zauważał nawet swoich kolegów z drużyny, trenerów itp kiedy był w tym stanie.

  Krzykliwa radość? Miałeś kiedyś depresję? mam nadzieję, że nie bo wtedy wiedziałbyś, że każdy dobry skok w jego wykonaniu dawał mu jakby nowe życie. Chociaż na kilka sekund. Skoki to była jego jedyna odskocznia (dosłownie) od piekła w jakim żył. Nie wiedzieliśmy o tym, gdyż 1.5 dekady temu depresja w sporcie (i to niemieckim!) byłaby nazwana skandalem, a Hanni byłby wyzywany od wariatów i pomyleńców.

 • anonim
  adam

  Nie mogę się zgodzić, że Hanniego nie dało się lubić. Owszem, życzyliśmy mu jak najgorzej (na skoczni) z racji zażartej walki z Adamem ale z perspektywy czasu stwierdzam, że wolę taką barwną postać w sporcie niż większość z dziś skaczących regenów.

  Brak charakterów w skokach obecnie jest przykry. Rozmawiając o skokach z ludźmi, którzy przestali traktować to jako swoją pasję słyszę komentarze typu: 'bo teraz nie ma już takich rywalizacji na noże' 'wszystko jest płytkie, do tego ta matematyka w tle'.

  Prawdopodobnie to czysto sentymentalne podejście na zasadzie 'wszystko co było kiedyś było lepsze' lecz ciężko mi się z niektórymi uwagami nie zgodzić.

  Patrząc na obecnych skoczków to tacy mili faceci z którymi fajnie by było pójść na obiad. Brakuje mi tej tajemnicy skoków (i skoczków) jaką mieliśmy na początku milenium. Media odgrywają tu dużą rolę oczywiście. W dzisiejszych czasach gdybyś dobrze poszukał, popytał, potweetował dowiedziałbyś się pewnie jaką kupę zrobił dany zawodnik rano.

  Hannawald jest do tej pory moim ulubionym skoczkiem ze względu na to, że był 'jakiś' a problemy z depresją budzą u mnie sympatię do niego. To znaczy, że był bardzo złożonym charakterem i wrażliwym umysłem. Zupełnie nieniemiecki zawodnik, którzy dla mnie są tacy bezpłciowi.

  Martin był wyjątkiem i dał się lubić gdyż był uprzejmy i miał dobre relacje z Małyszem a Hannawald to była zagadka. I to było, jak dla mnie, fascynujące. Więcej takich postaci bym sobie życzył w tym pięknym sporcie i wszystkim z nich - życzyłbym lepszego zakończenia kariery...

 • Major_Kuprich profesor
  Schlierenzauer się skończył

  Skończy się również Prevc, każdego z nas to czeka

 • anonim
  @kkjj

  W końcu godny następca Hannawalda.

  Hannawald był pierwszym skoczkiem, którego po prostu nie dało się lubić i skończył z depresją, bo okazało się, że w życiu prywatnym takiego du**a też nikt nie lubi.

  A Schlierenzauer to drugi taki przypadek.

  Jedyni dwaj skoczkowie, których lubić po prostu nie można, bo sami tego chyba nie chcą.

 • anonim

  a ja się zastanawiam, czy to nie jest jakieś totalne wypalenie, teraz zaczną się wymówki w stylu wypadek na nartach - wszystko, byleby nie trenować. Może on ma jakąś depresję?

 • anonim

  Droga redakcjo to była Kanada ...
  Gregor wracaj do zdrowia :)

 • anonim

  Komentarz @Firehunter godny usunięcia.

  Redakcjo, sprawdźcie może czy wy poełniliście błąd, czy ktoś inny, bo konkurencja podaje, że to było w Kanadzie. Dla pewności: w Ameryce Płn. :)))

 • Firehunter doświadczony
  drugi

  Schumacher

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).