Limity na 1. period LGP i LPK 2016

 • 2016-03-21 15:10

Finałowe zawody Pucharu Świata w Planicy zakończyły 7. period sezonu 2015/2016 w skokach narciarskich. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla reprezentacji na pierwszy okres startowy nowego sezonu. Reprezentacja Polski zarówno w Letnim Grand Prix jak i w Letnim Pucharze Kontynentalnym będzie mogła wystawić po sześciu zawodników.

Letnie Grand Prix:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na pierwszy okres nowej edycji Letniego Grand Prix otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 7. periodu Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Austriakom (Markus Schiffner), Niemcom (Markus Eisenbichler) i Norwegom (Tom Hilde). Dzięki temu podopieczni Heinza Kuttina, Wernera Schustera i Alexandra Stoeckla będą mogli skorzystać z maksymalnego limitu siedmiu zawodników w pierwszym periodzie Letniego Grand Prix.

Kalendarz Letniego Grand Prix 2016 nie został jeszcze zatwierdzony. Według wstępnego projektu, w pierwszym periodzie LGP zawodników ma czekać sześć konkursów indywidualnych - w Courchevel, Wiśle (gdzie odbędą się również zawody drużynowe), Hinterzarten, Einsiedeln i dwukrotnie w Hakubie.

Limity na I period Letniego Grand Prix 2016
(Courchevel, Wisła, Hinterzarten, Einsiedeln, Hakuba)
KrajLimit
Austria 7
Niemcy 7
Norwegia 7
Japonia 6
Polska 6
Słowenia 6
Czechy 4
Finlandia 4
Rosja 4
Szwajcaria 4
Francja 3
Pozostałe kraje 2

Letni Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu siódmego periodu Pucharu Kontynentalnego 2015/2016, limit 6 miejsc na pierwszy okres startów Letniego Pucharu Kontynentalnego 2016 uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Z kolei dodatkowe miejsca za wyniki uzyskane w finałowych zawodach FIS Cup 2015/2016 w Planicy i Harrachovie otrzymali Austriacy (Simon Greiderer), Niemcy (Danny Queck) oraz Słoweńcy (Anze Lavtizar). Tym samym te trzy reprezentacje będą mogły skorzystać z maksymalnego limitu siedmiu zawodników podczas pierwszego periodu Letniego Pucharu Kontynentalnego 2016, którego kalendarz nie został jeszcze ustalony.

Limity na I period Letniego Pucharu Kontynentalnego 2016
KrajLimit
Austria 7
Niemcy 7
Słowenia 7
Norwegia 6
Polska 6
Czechy 4
Pozostałe kraje 3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8347) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • andbal początkujący
  Limity

  Na pierwszą część lata limity są nie potrzebne. Zawodnicy mocno trenują mają przerwy wakacyjne. Ważna jest aby w drugiej połowie lata gdzie juz trzeba korygować pewne rzeczy i była możliwośc starowania w zawodach były wyższe limity.

 • zloty_medalista weteran

  Słabo. Dlaczego wybitnego skoczka Kłuska męczono zawodami w jakimś nieważnym PŚ zamiast dać go do poważnych zawodów PK? Mielibyśmy siedmiu na najważniejszy turniej sezonu - letnie GP. No cóż, ale i tak Kubacki pokaże niedowiarkom swoją wielkość i tak samo udowodni to Kot. Czterech zawodników w TOP10 i kolejnych czterech w następnej dziesiątce - ta jak pan Tajner powiedział. Będziemy mieli powód do radości, a hejterom zamkną się usta.

 • Stinger profesor

  Impreza docelowa z Wisłą na czele, a Polska ledwo limit 6... i weź tu pogódź wszystkich.
  Jak to dobrze że mamy krajówkę na Wisłę bo inaczej byłby mega blamaż z tym limitem.

  A teraz tak poważniej mówiąc to ciekaw jestem jak będzie wyglądało lato. Polacy, a szczególnie Dawid Kubacki potrafią w nim dominować więc nie zdziwię się jeśli Kubacki znowu będzie walczył o końcowy triumf.

 • Mikolaj1 weteran
  @Jaro

  Ja nie pamiętam jak to już było z tego co mi wiadomo [co pamiętam].To Żyła w sezonie 2004/2005 był w kadrze C i trenerem tej kadry był wówczas Piotr Fijas.W sezonie 2005/2006 od razu wszedł do kadry A, wtedy zaś tą kadrę trenował Kuttin .Możliwe,że w sezonie 2004/2005 była zamiana zawodników i przetasowania z kadr B do C i z C do B.Widocznie Żyła musiał ulec przetasowaniu.Nie pamiętam już jak to było,ale musiał trenować z Horngaherem ponieważ sam Horngaher wspomina pracę z Żyłą.

 • Jaro początkujący
  Heh

  A Żyły w tych kadrach nie było ? W wywiadzie na tej stronie mówi że pracował z Horngacherem.

 • anonim

  @udyn

  Brasme już był w Neustadt na PŚ, jak nie zauważyłeś. Po dobrym mimo wszystko starcie w PK w Vikersund zrobili lekkie uchybienie. A poza tym pierwsze jest LGP Courchevel. Tam Francuzi mimo wszystko zawsze biorą wszystko co mogą. Jakby Brasmowi udało się zaprezentować z nie najgorszej strony, czyli wejść do konkursu i potwierdzić, ze nie zrobił to przypadkiem, no to chyba nie byliby już tak biurokratyczny żeby go nie zabrać dalej. A tym, ze wystawili go na Neustadt już pokazali, że tacy nie są.

 • anonim

  @Nowyskoczek5
  Nie, nie będziemy mieli. Ile można wałkować o limitach od francuskiego zwiazku narciarskiego? A Francja limit 3. ma od ponad roku, gdyż Descombes regularnie przebywa w 55. WRL

 • jakledw12 weteran

  Limity, limity, jak ja kocham je :). Oczywiście we właśnie zakończonym sezonie (a raczej LGP przed) walczyliśmy o tego 7, jak lew, a potem dwóch punktowało :).

  Choć oczywiście nie przez to przegraliśmy sezon.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  A wiec Francuzi beda mieli 3 zawodnikow . A wiec Sevuie Chapuii i Brasme.

 • W_S weteran
  @Heh

  Skoczków to on zbyt dobrych nie miał w kadrze poza Stochem,Hulą no i rzecz jasna naszym super utalentowanym Toniem Tajnerem

 • anonim
  @Arn (*188.146.28.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)

  Po pierwsze, Horngacher był trenerem kadry B w sezonach 2004/05-2005/06.

  Po drugie:

  Sezon 2004/05:
  - Robert Mateja, WKS Zakopane, 1974
  - Tomisław Tajner, AZS AWF Katowice, 1983
  - Tomasz Pochwała, AZS AWF Katowice, 1983
  - Krystian Długopolski, AZS AWF Katowice, 1980
  - Kamil Stoch, LKS Poroniec ZSMS, 1987
  - Dawid Kowal, Start Krokiew Zakopane ZSMS, 1988
  - Sebastian Toczek, Start Krokiew Zakopane ZSMS, 1988
  - Paweł Urbański, Start Krokiew Zakopane ZSMS, 1987
  - Wojciech Topór, Start Krokiew Zakopane ZSMS, 1987

  2005/2006:
  - BACHLEDA Marcin(AZS AWF Katowice)
  - HULA Stefan (LKS Sokół Szczyrk)
  - POCHWAŁA Tomasz (AZS AWF Katowice)
  - TAJNER Tomisław (AZS AWF Katowice)
  - TOPÓR Wojciech (Start Krokiew Zakopane)
  - TAJNER Wojciech (KS Wisła Ustronianka)
  - URBAŃSKI Paweł (Start Krokiew Zakopane)

 • Arn początkujący

  Wie ktoś jaka była kadra b w 2008r gdy trenerem był Stefan?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).