Michael Dreher i Wojciech Gąsienica-Kotelnicki zakończyli przygodę ze skokami

 • 2016-03-26 01:05

W przyszłym sezonie na starcie nie zobaczymy dwóch kolejnych sportowców, znanych głównie z konkursów niższej rangi. Narty na przysłowiowy kołek zawiesić postanowili Michael Dreher z Niemiec, a także Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, który od kilku miesięcy nie trenuje już skoków narciarskich.

Michael DreherMichael Dreher
fot. Anna Libera

Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów w minionym sezonie uplasował się na drugiej lokacie klasyfikacji końcowej cyklu FIS Cup, ustępując tylko swojemu rodakowi - Danny'emu Queckowi. 23-letni członek klubu z Oberstdorfu odniósł trzy zwycięstwa w tzw. "trzeciej lidze", w tym dwa na polskiej ziemi podczas letniej rywalizacji na obiekcie Skalite w Szczyrku. Debiut na arenie międzynarodowej zanotował jesienią 2009 roku przy okazji konkursów Alpen Cup w domowym Oberstdorfie. We wspomnianym cyklu FIS Cup zadebiutował w lutym 2010 roku, dwukrotnie plasując się w trzeciej dziesiątce w miejscowości Lauscha. Dreher to dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów. W 2012 roku indywidualnie był 22., natomiast rok później w czeskim Libercu zajął 42. lokatę. W Czechach osiągnął największy sukces, którym był brązowy medal w drużynie. Pierwszy start w Pucharze Kontynentalnym odnotował na początku sezonu 2011/2012, a jego najlepsze rezultaty to 9. i 11. miejsce na Wielkiej Krokwi w Zakopanem (marzec 2014).

- Teraz nadszedł czas, aby ogłosić, iż muszę zakończyć moją karierę po 17 wspaniałych latach. Chciałbym podziękować tym, którzy towarzyszyli mi w tej podróży. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Teraz czeka mnie okres nowych celów! - oznajmił Niemiec za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych.

Na skoczni nie ujrzymy już także jednego z Polaków - Wojciecha Gąsienicy-Kotelnickiego. Jak przyznaje 26-latek, trening skoczka narciarskiego zakończył już kilka miesięcy temu. Zakopiańczyk przez trzy lata był członkiem kadry młodzieżowej.

Największe sukcesy naszego rodaka to brązowy medal Letnich Mistrzostw Polski w drużynie (Wisła 2008), a także krążek z tego samego kruszcu z Zimowej Uniwersjady 2011 w tureckim Erzurum. Wówczas skakał on w jednym z zespole z Maciejem i Jakubem Kotem.

Pierwszy start w zawodach Międzynarodowej Federacji Narciarskiej zaliczył w wieku 16 lat, kiedy w słoweńskim Ljubnie zajął 42. lokatę w konkursie tzw. "trzeciej ligi". W zawodach tej samej rangi raz stanął na podium i to na najwyższym jego stopniu. Miało to miejsce 28 lipca 2013 roku w Szczyrku. W latach 2008-2014 siedemnaście razy wystartował w zawodach Pucharu Kontynentalnego, gdzie ani razu nie zdołał zdobyć choćby punktu. Najbliżej tego wyczynu był 31 stycznia 2009 roku w Titisee-Neustadt, kiedy w gronie 63 sportowców zajął 31. lokatę.

Redakcja Skijumping.pl życzy Michaelowi i Wojciechowi wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!


Dominik Formela, źródło: facebook.com
oglądalność: (8455) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  @lukas99

  LGP 2015 jest zaliczane do sezonu 2015/2016, analogicznie z każdym innym sezonem LGP. Hajek zakończył we wrześniu ubiegłego roku kalendarzowego, czyli poniekąd w tym sezonie ...

 • lukas99 początkujący
  @Kokot

  Antonin Hajék karierę zakończył rok temu, a nie w tym sezonie...

 • anonim

  1. Carl Nordin (Szwecja)
  2. Antonin Hajek (Czechy)
  3. Yuta Watase (Japonia)
  4. Michael Neumayer (Niemcy)
  5. Andrea Morassi (Włochy)
  6. Marco Grigoli (Szwajcaria)
  7. Michael Dreher (Niemcy)
  8. Wojciech Gąsienica-Kotelnicki(Polska)

 • anonim
  @Retro

  Akurat skijumping wspomniał coś o tym ;)

 • anonim

  Karierę zakończył także Michael Neumayer. Ale nikt o tym nie wspomniał na skijumping oraz skokinarciarskie.

 • anonim
  bubububub

  Redakcja Skijumping.pl życzy Michaelowi i Wojciechowi wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!shit :)co oni maja zamiar sie pobrac?:):):)

 • anonim
  Ciekawe czy to wtopy językowe czy zamierzony piarowski chwyt? ;)

  To już co najmniej druga wtopa po infie że Goldberger i chyba Kuttin będą mieli dziecko :D
  P.S. Potraktujcie te uszczypliwość z jajem ;)
  Wszystkiego Najlepszego całej redakcji i Wszystkim Kibicom Skoków Narciarskich z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!!!
  ALLELUJA!!!

 • anonim
  -

  Michael Dreher nawet w tym sezonie cos osiagnal bo zajal 2 miejsce w Fis Cup. A Wojciech to mniej znany skoczek ktory zdobyl ten swoj brazowy medal w letnich MP

 • anonim

  tak -a czy w tym sezonie coś Polak osiągnął :D?

 • MrRadzio doświadczony
  @tak

  No bo jednak Dreher "coś" osiągnął a Gąsienica-Kotelnicki nic oprócz 1 zwycięstwa

 • tak bywalec
  no tak

  o szwabach to piszecie rozlegle, o Polaku krótko

 • Toyminator profesor
  -

  Źle się dzieje w skokach :/ Same tuzy tego sportu odchodzą.

 • sheef weteran
  Skoczkowie, którzy zakończyli kariery (aktualizacja)

  Lista skoczków, którzy zakończyli swoje kariery w trakcie lub po zakończeniu sezonu 2015/2016:

  1. Carl Nordin (Szwecja),
  2. Yuta Watase (Japonia),
  3. Michael Neumayer (Niemcy),
  4. Andrea Morassi (Włochy),
  5. Marco Grigoli (Szwajcaria),
  6. Michael Dreher (Niemcy),
  7. Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (Polska).

  Jak dotąd przygodę ze skokami zakończyło dwóch Niemców oraz po jednym Szwedzie, Japończyku, Szwajcarze, Włochu i Polaku.

 • anonim

  No może się czepiam, ale nie tylko @Stingerowi się tak skojarzyło. Wystarczy zamienić "i" na "oraz", wtedy by to bardziej składniej brzmiało.

  No to zakończył karierę wieczny FIS Cupowiec, oraz ten, który no cóż, tylko raz zaprezentował formę FIS Cupu. Porównując, to ten pierwszy to nawet w pięknym stylu zakończył tą karierę, na drugim miejscu w generalce ...

 • dejw profesor

  Dreher wyjątkowo lubił skakać w Polsce - 4 razy wygrywał u nas FC; do tego kiedy już stawał na podium to na najwyższym stopniu (jedyny wyjątek to 2 miejsce w Zakopanem w 2014).
  Także w Polsce osiągnął swoje najlepsze rezultaty w PK.

 • lukas99 początkujący
  HAPPONEN

  Ciekawe co się dzieje z Hannę Happonenem... Pamiętam, że po tej kontuzji jaką doznał już nic o nim nie słychać :(

 • anonim
  :)

  grigoli watase neymaeyer morrasi kotelnicki dreher w kolejce colloredo damjan korniłov kalintschenko zhaparow R, Zapotoczny ,Byrt itd.

 • FunFact weteran
  @Major_Kuprich

  Więcej niż 3 nazwiska. Jak do tych 2 dodasz Morassiego i Neumayera, to już masz 4, a na pewno jeszcze ktoś oprócz nich kończył.

 • Major_Kuprich profesor
  Zaczyna się okres kończenia karier

  Lista ma już 3 nazwiska, pytanie kto będzie następny?

 • Oreo weteran

  A mnie się wydawało, że już z rok temu Gąsienica-Kotelnicki skończył karierę... Nawet chyba artykuł o tym kojarzę :P

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).