Denis Korniłow: "Taka sytuacja zdecydowanie nam nie sprzyja"

 • 2016-04-18 19:07

Denis Korniłow podczas swojej długiej narciarskiej kariery plasował się już kilkukrotnie w okolicach czołowej "20" klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. Od kilku jednak sezonów nie może odnaleźć dawnej formy i podobnie jak jego koledzy z kadry skacze zdecydowanie poniżej oczekiwań działaczy, trenerów, kibiców i swoich.

Blisko 30-letni zawodnik pochodzący z Niżnego Nowogrodu ma swoją teorię na temat przyczyn tak słabych wyników, jakie stały się udziałem rosyjskich skoczków w ostatnich latach:

- Od 2010 roku naszą reprezentację prowadziło pięciu trenerów. Pięciu w ciągu sześciu lat! - akcentuje Korniłow - Nie trzeba być specjalnie zaznajomionym z tematem, żeby zrozumieć jaki może to mieć wpływ na nasze wyniki. Taka sytuacja zdecydowanie nam nie sprzyja. Problemu nie rozwiązuje nawet zatrudnianie wysoko kwalifikowanych szkoleniowców. Przecież przez ostatnie dwa lata prowadził nas Matjaż Zupan, były trener Słowenii, który swoich podopiecznych doprowadził do medali mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

- Każdy kolejny trener ma ten sam cel, doprowadzić nas do zdobywania medali na międzynarodowej arenie - kontynuuje reprezentant Rosji - Problem polega na tym, że każdy z nich ten sam cel próbuje osiągać różnymi środkami i prowadzić nas inną drogą. W takiej sytuacji nawet doświadczeni sportowcy zaczynają się gubić, a co dopiero młodsi... Od wielu sezonów skaczemy pod nieustanną presją. Federacja żąda od nas sukcesów, trenerzy są rozliczani z wyników, a my będąc w nieustannym napięciu nie potrafimy pokazać tego na co nas stać.

Rosyjski sport zna wiele przypadków, w których zawodnik opuszczając szeregi reprezentacji i trenując z indywidualnym trenerem zaczął osiągać sukcesy. Tak było choćby z panczenistą Iwanem Skobriewem, wielokrotnym medalistą mistrzostw świata, Europy i igrzysk olimpijskich.

- Każdy kto spróbował pójść tą drogą i rozpocząć indywidualne treningi za granicą miał sponsorów. Ja ich nie mam! Rosyjska Federacja nie jest zainteresowana takim rozwiązaniem, również moja lokalna, niżnonowogrodzka federacja nie znajdzie na to funduszy. Mógłbym co prawda wyjechać w Alpy, zamieszkać w jakiejś chałupie, a wszystkie pieniądze oddać indywidualnemu trenerowi, ale chyba nie odnalazłbym się w takiej sytuacji - śmieje się aktualny mistrz Rosji.

Mimo dalekich od oczekiwań rezultatów Korniłow nie myśli w żadnym wypadku o rozbracie ze skocznią:
- Sport to nie tylko wyniki. W ostatnim czasie pochodzę do wszystkiego z innym nastawieniem. Po każdym niepowodzeniu odnajduję motywację, by dalej pracować nad sobą. Po prostu staram się czerpać przyjemność z tego, co robię. Nigdy jeszcze nie przyszło mi do głowy, by dać sobie spokój ze skakaniem.


Adrian Dworakowski, źródło: aif-nn.ru
oglądalność: (4786) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  to jest strasznie "finezyjna" dyscyplina i to jest w niej piękne - malutkie błędy w przygotowaniu i d...

 • PIBEK123 bywalec
  -

  Stać go na TOP 15 jeśli złapie formę

 • Nowyskoczek5 profesor
  Rosjanie

  Myślę że Rosjanie w przyszłym sezonie będą lepsi. Oby Vasiliev Kornilov Hazedtinow Maksimoczkin wskakiwali często do TOP20.

 • wiatrhula111 profesor
  kornilov

  jeden z fajniejszych skoczków mam nadzieję że w przyszłym sezonie razem z dimą,klimovem i maksimoczkinem pokażą że nie są na poziomie gorszym od finów

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).