Norwegowie ogłosili kadry

 • 2016-04-29 14:33

Norweski Związek Narciarski ogłosił dziś składy kadr skoczków na sezon 2016/2017. W grupie narodowej, prowadzonej przez Alexandra Stoeckla obyło się bez niespodzianek i znalazło się tam siedmiu najlepszych zawodników minionego sezonu.

Kadrę A w nadchodzącym sezonie będą zatem tworzyć Kenneth Gangnes, Daniel-Andre Tande, Anders Fannemel, Andreas Stjernen, Joachim Hauer oraz Johann André Forfang.

W reprezentacji narodowej pań znalazła się tylko jedna zawodniczka - Maren Lundby.

W sztabach szkoleniowych nie zaszły żadne istotne zmiany. Trener Alexander Stoeckl zapowiada w tym sezonie więcej zgrupowań w Norwegii i mniej treningów na zagranicznych obiektach. Najlepsi zawodnicy norwescy wystartują jedynie w niektórych konkursach Letniej Grand Prix, a skład uzupełnią skoczkowie z kadry B, którzy mają w ten sposób zbierać cenne doświadczenie.

Kadra Narodowa Mężczyzn:
Kenneth Gangnes, IL Kolbu comrades
Daniel-Andre Tande, Kongsberg IF
Anders Fannemel, Hornindal IL
Andreas Stjernen, Sprova IL
Joachim Hauer, Bækkelaget SK
Johann André Forfang, Tromsø SK

Sztab szkoleniowy: Alexander Stöckl (główny trener), Magnus Brevig (trener krajowy), Andreas Vilberg (asystent trenera), Thomas Hörl (serwismen i sprzęt) oraz Lars Haugvad (fizjoterapeuta oraz koordynator medyczny).

Kadra B Mężczyzn:
Phillip Sjøen Bækkelagets SK / Kollenhopp
Halvor Egner Granerud, Asker SK / Kollenhopp
Joacim Odegaard Bjøreng, Smoke Skip / Flying Team Vikersund
Fredrik Bjerkeengen, IL Kolbu comrades / Lillehammer Jump
Marius Lindvik Rælingen Skiklubb / Kollenhopp
Espen Røe, Tolga IL / Trønder Jump
Tom Hilde, Asker SK / Kollenhopp
Rune Velta, Lommedalen IL / Kollenhopp
Robert Johansson, Søre Ål IL / Lillehammer Jump
Joakim Aune, Byåsen IL / Trønder Jump
Robin Pedersen, Stålkameratene IL / Trønder Jump
Are Sumstad, South Fron IL / Kollenhopp
Lars Brodshaug Berger Eidsvold Værk Skiklub / Lillehammer Jump
Christian Ingebrigtsen, BYÅSEN Skiklub / Trønder Jump
Jonas Sloth Sandell, Tromso Skiklub / Trønder Jump
Matias Braathen, Øvrevoll Hosle IL / Kollenhopp
Richard Haukedal, Bækkelagets SK / Kollenhopp
Sigurd Nymoen Søberg Furnes Skier Association / Lillehammer Jump

Sztab szkoleniowy: Thomas Lobben (trener), Roy Erland Myrdal (trener), Henning Stensrud (trener) and Jermund Lunder (trener).

Kadra A Pań:
Maren Lundby, IL Kolbukameratene

Kadra B Pań:
Anniken Mork, Ready / Kollenhopp

Sztab szkoleniowy:
Christian Meyer (trener) oraz Jermund Lunder (trener).


Tadeusz Mieczyński, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (10426) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Skoki polskie

  To samofinansowanie powinno być również w Polsce, wielu pseudo -skoczków przedwcześnie zakończyło by karierę.

 • anonim

  @Paweł

  Wspólne ma nazwisko :)))

  Ktoś podał kiedyś, nie wiem na ile prawdziwie, że Tommy jest stryjem Christiana. Christian skacze w tym samym klubie co Tommy, co czyni to bardzo prawdopodobnym, natomiast faktycznie mało prawdopodobne, aby Tommy był Christiana ojcem lub bratem (różnica niecałe 17 lat). Natomiast też możliwe, że w jednej wsi dużo Ingebrigtsenów, a dokładniejszych danych za bardzo nie ma.

 • borek99 doświadczony
  @ms.

  Jahr nie zakończyła kariery tylko 8 marca zerwała więzadło krzyżowego przednie (popularne ACL), więc najbliższych parę miesięcy ma z głowy jeśli idzie o treningi co wyjaśnia jej obecną absencję w kadrach.

  Nie zmienia to faktu, że reszta decyzji kadrowych odnośnie pań jest dość dziwna - Mork, która straciła cały ostatni sezon z powodu dwóch kolejnych złamań w odstępie iluś tam tygodni (a wcześniej niczego szczególnego nie pokazywała w zawodach międzynarodowych, choć ona akurat bardzo późno zaczęła uprawiać skoki i według norweskiego sztabu przed poprzednim sezonem zrobiła bardzo duży postęp) dostaje miejsce w kadrze B, a brak tam miejsca dla mocno utalentowanych Stroem czy Opseth, które już w ostatnim sezonie punktowały w PŚ - doprawdy dziwna to polityka...

  A najdziwniejsze w tym wszystkim jest miejsce w kadrze B dla Sandella, no ale może jak dostał norweski sprzęt to zrobił jakiś nadzwyczajny skok po mizerii w trakcie szwedzkiego epizodu?

 • anonim
  paweł

  Czyli wychodzi na to że line jahr zakończyła karierę.
  Christian ingebrigtsen należy do tego samego klubu do którego należał tommy więc to możliwe. Co ciekawe ten zawodnik do sezonu 2014/2015 był kombinatorem norweskim i raz w hoydalsmo był nawet w 10 pk, ciekawe czy jako skoczek nawiąże do tych wyników, ma już 23 lata więc wątpię ale życzę powodzenia.

 • Paweł stały bywalec
  Kadra B

  Christian Ingebrigsten ma coś wspólnego z Tommym?

 • Janeman weteran
  @jaa

  Siódma- Maren Lundby. Kadra narodowa, czyli Męska A + Kobieca A, ale w tekście faktycznie jest błąd, bo powinno być siedmioro.

 • shi doświadczony
  Majorowi chodziło pewnie o drużynówkę

  Był raz drugi i raz trzeci (PL, FIN, 2013). Ale uważam, że z tego chleba już mąki nie będzie.

 • anonim

  @Major
  Miętus na podium PŚ? Nie pomyliło ci się coś kolego? I zauważ poza tym, że Sjoen jest prawie pięć lat młodszy od Krzysia, i mimo że w ostatnim sezonie się trochę wypalił jest o niebo bardziej perspektywiczny.

  @Oreo
  Hammer bodaj zakończył karierę. A Sandell to dokładnie ten, o którym mówisz.


  Kadra A bez sensacji, choć nie zdziwiłbym się, gdyby Hilde się jeszcze u nich zmieścił, natomiast dziwne jest to, że zbili kadrę B z kadrą C - dzięki czemu Hilde z Veltą będą trenowali z takimi Sandellami, Bergerami, Braathenami - warto zwrócić na to ostatnie nazwisko - o tym skoczku jeszcze nie słyszałem, jako jedynym z podanych kadrowiczów, jednak same nazwisko znamy doskonale ...
  Za to pytaniem jest co u licha zrobili z kadrami pań???

 • anonim

  "...Alexandra Stoeckla obyło się bez niespodzianek i znalazło się tam siedmiu najlepszych zawodników minionego sezonu"
  1.Gangnes 2.Forfang 3.Tande 4.Fannemel 5.Stjernen 6.Hauer, gdzie siódmy?

 • Oreo weteran

  Brakuje Torda-Markusena Hammera. Ciekawe czy koniec kariery czy po prostu odstawili go jako nieperspektywicznego?

  A Sandell to ten były Szwed, który był właściwie byłym Norwegiem a nie Szwedem? Czyli teraz byłby... byłym byłym Norwegiem?

 • Major_Kuprich profesor
  Norwegia ma problem

  Sjoenn w kadrze B?
  Śmiech na sali, a u nas się burzycie na Mietusa - zawodnika który stawał na podium PŚ...

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Ale sporo skoczkow w kadrze B.

 • anonim
  @Stefan

  To on:"Phillip Sea B

 • Stefan stały bywalec
  Ktoś może wie?

  Co z Phillipem Sjoeenem?

 • Janeman weteran

  Jeśli założyli sobie 6 osobową kadrę A , to rzeczywiście nie dało się ustalić innego składu- przecież nie wypada pozbyć się zawodnika z pierwszej 20 PŚ. Co do kadry B- są to poprostu wszyscy profesjonalnie skaczący na choćby przyzwoitym poziomie skoczkowie w tym kraju. Pewnie znowu będą musieli się samofinansowac więc skład tej kadry nie ma większego znaczenia.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).