Radziszewski letnim mistrzem Łodzi

 • 2016-05-05 14:40

Podczas majówkowego Memoriału Tajnerów w Wiśle-Centrum, odbyły się również I Letnie Mistrzostwa Łodzi. We wewnętrznej rywalizacji członków klubu TKKF Dzikusy Łódź, na podium stanęli Jakub Radziszewski, Dawid Jurga oraz Bartłomiej Marczak.

Skoczkowie z ŁodziSkoczkowie z Łodzi

Jakub Radziszewski, który w konkursie oddał skoki na 30,0 i 30,5 metra (158,1 pkt.), w Memoriale Tajnerów zajął 8. miejsce. 20-latek nie jest do końca zadowolony ze swoich skoków, gdyż wie, że stać go było na lepsze próby. Panujące warunki pogodowe nie były łatwe, więc one również miały wpływ na odległości.

- Nie jestem do końca zadowolony z konkursowych skoków, bo na treningu miałem lepsze rezultaty, ale i tak te skoki pozwoliły na 8. lokatę w Memoriale Tajnerów. Pogoda dzisiaj była dość zmienna - bywały momenty bardzo wietrzne, co mogło utrudnić zawodnikom skakanie.

Członek klubu TKKF Dzikusy Łódź przyznał, że skocznia K40 nie należy do najłatwiejszych i mógł być to też jeden z powodów trochę słabszych, jak na niego, skoków. Radziszewski był również zaskoczony ilością zawodników, który stanęli na starcie 17. Memoriału Tajnerów.

- Skocznię w Wiśle uważam za dość wymagającą - nie wybacza błędów popełnionych na progu, ale jednocześnie jest motywacją do dalszych treningów i poprawiania skoków. Największym zaskoczeniem dla mnie była liczba startujących zawodników, gdyż 160 skoczków na starcie powoduje lekkie zaszokowanie.

Na wiślańskich skoczniach pojawił się m.in. Piotr Żyła, który podczas rywalizacji wspierał swojego syna - Jakuba. Reprezentant Polski poświęcił jednak chwilkę koledze po fachu, aby dać mu kilka dobry rad odnośnie techniki skoków. Miłym akcentem było również wręczenie medali i pucharów I LMŁ przez samego Apoloniusza Tajnera.

- Rozmawiałem dziś z Piotrkiem Żyłą apropo techniki skoków i dał mi kilka cennych wskazówek. Poznałem również osobiście Apoloniusza Tajnera, który wręczał nam puchary i medale Mistrzostw Łodzi.

Skoczkowie z Łodzi podczas Memoriału Tajnerów w Wiśle, za zgodą organizatorów przeprowadzili również I Letnie Mistrzostwa Łodzi.

- Jeśli chodzi o Mistrzostwa Łodzi to uważam, że są świetnym sposobem na promowanie skoków narciarskich także w naszym województwie.

Generalna klasyfikacja Mistrzostw Łodzi stworzona została na podstawie rezultatów uzyskanych przez zawodników w konkursie. Najlepiej spisał się właśnie wspomniany już Jakub Radziszewski i to on został pierwszym letnim mistrzem Łodzi. Nie było to jednak dla niego większe zaskoczenie.

- Jak się z tym czuje? Hmm... Szczerze mówiąc, to wiem na ile mnie stać i w jakiej dyspozycji obecnie się znajduję, więc zdobycie mistrzostwa nie zaskoczyło mnie w większym stopniu.

FOTORELACJA


Katarzyna Służewska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4208) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • fan początkujący
  Oby nie wziął sobie do serca tych rad od Zyły xD

  Szkoda chłopaka pewnie jego ostatnie mistrzostwo w karierze. :v

 • Paweł początkujący
  Apel

  Proszę Mistrza Łodzi, aby jednak o technice skoku, a w szczególności najazdu, rozmawiał z kim innym niż Piotr Żyła. Z całym szacunkiem dla "Wiewióra", nie jest on w tej dziedzinie wzorem do naśladowania ;)

 • anonim
  No Brawo Radzik

  No widać poprawę niesaakowitą u Kuby. Ewidetnie skacze on na najlepszym poziomie z Łodzianów. Dawid Jurga obizył loty ale to zawodnik równie grozny i napewno nie raz zatakuje Kubę. Co do Bartka też wielki progress Chodz wiele cieżkiej pracy by dojśc do skakania takiego jak chodzby nawet u Kuby. Żałuję że nie mogłem być. Wesele i Ślub to był mój priorytet , ale na następnych zawodach będziemy już razem walczyć. ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).