Włosi ogłosili składy żeńskich kadr

 • 2016-05-14 16:10

Włoski Związek Narciarski ujawnił składy żeńskich grup szkoleniowych na przyszły sezon. Będzie należało do nich pięć skoczkiń.

W ubiegłym roku zdecydowano się na utworzenie jednego zespołu, w którego skład wchodziły zawodniczki startujące w Pucharze Świata. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bowiem podzielono je na aż cztery grupy szkoleniowe. Warto wspomnieć, że włoscy skoczkowie będą prawdopodobnie trenować w jednej ekipie.

Wybór do poszczególnych kadr nie przyniósł żadnych niespodzianek. W grupie narodowej brakuje jedynie Evelyn Insam, która zeszłego lata zdecydowała się na zerwanie współpracy z Włoskim Związkiem Narciarskim i trenuje pod okiem Juliena Eybert-Guillona.

Janko Zwitter i Romed Moroder poprowadzą żeńskie kadry drugi rok z rzędu. Moroder współpracuje również z Sarą Takanashi. Wiele wskazuje na to, że Japonka będzie odbywała część treningów wraz z włoskimi zawodniczkami.

KADRA NA PUCHAR ŚWIATA:

- RUNGGALDIER Elena (1990), Fiamme Gialle

KADRA A:

- MALSINER Lara (2000), SC Gardena Raiffeisen
- MALSINER Manuela (1997), SC Gardena Raiffeisen

KADRA B:

- GIANMOENA Veronica (1995), US Lavazè - Varena

KADRA C:

- PUNTEL Alice (2000), Sci Cai Monte Lussari


Natalia Żaczek, źródło: neveitalia.it
oglądalność: (2558) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  kadry

  W Polsce to sie czeka ze to trenerzy klubowi przygotuja zawodnikow pod medale a sztabowcy pochlepcza smietane sukcesu i zgarna full kasy jako nagrody. Tak zmarnowano cala Malyszomanie czesc sprowadzajac do sredniactwa a reszte odstraszaja z tego sportu. Z dziewczynami bedzie to samo bo narybku nie przybywa a te starsze olewane niedlugo rzuca nartami ...

 • baca początkujący

  No pięknie Włochy kraj piłki nożnej a potrafią zrobić grupę szkoleniową z 5 dziewczyn a u Nas co?Raptem 3 dziewczyny w kadrze a gdzie zaplecze na przyszłość można by u Nas też zrobić kadrę "A" lub "B" czy młodzieżową z młodszych dziewczyn!!! Ale chyba w Polsce to wszyscy mają w nosie!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).