Znamy kadry reprezentacji Austrii na sezon 2016/2017

 • 2016-05-19 16:20

Coraz więcej narodowych związków narciarskich odkrywa karty przed nowym sezonem 2016/2017. Tym razem skład reprezentacji na najbliższy rok ogłosili Austriacy. Podobnie jak przed rokiem, męską Kadrę Narodową będzie tworzyć tylko trzech zawodników.

W porównaniu z poprzednim sezonem nie doszło do żadnych zmian w Kadrze Narodowej reprezentacji Austrii, w której nadal znajduje się trzech zawodników - Michael Hayboeck, Stefan Kraft i Gregor Schlierenzauer.

Poszerzeniu uległa z kolei Kadra A, która tym razem będzie się składać nie z pięciu, a aż z dziesięciu zawodników. Do będących już w poprzednim sezonie członków zaplecza Kadry Narodowej - Thomasa Dietharta, Manuela Fettnera, Andreasa Koflera, Manuela Poppingera i Ulricha Wohlgennannta - dołączyli Clemens Aigner, Florian Altenburger, Philipp Aschenwald, Thomas Hofer i Markus Schiffner.

Do Kadry Narodowej pań powołania otrzymały Chiara Hoelzl, Daniela Iraschko-Stolz, Eva Pinkelnig i Jacqueline Seifriedsberger.

Składy reprezentacji Austrii w skokach narciarskich na sezon 2016/2017:

Mężczyźni - Kadra Narodowa:

- Michael Hayboeck (1991);
- Stefan Kraft (1993);
- Gregor Schlierenzauer (1990).

Mężczyźni - Kadra A:

- Clemens Aigner (1993);
- Florian Altenburger (1993);
- Philipp Aschenwald (1995);
- Thomas Diethart (1992);
- Manuel Fettner (1985);
- Thomas Hofer (1996);
- Andreas Kofler (1984);
- Manuel Poppinger (1989);
- Markus Schiffner (1992);
- Ulrich Wohlgenannt (1994).

Mężczyźni - Kadra B:

- Simon Greiderer (1996);
- Daniel Huber (1993);
- Stefan Huber (1994);
- Clemens Leitner (1998);
- Janni Reisenauer (1997);
- Markus Rupitsch (1997);
- Max Steiner (1996);
- Elias Tollinger (1995).

Mężczyźni - Kadra C:

- Michael Falkensteiner (1998);
- Philipp Haagen (1999);
- Patrick Kogler (1997);
- Maximilian Leinher (1999);
- Florian Mittendorfer (1999);
- Maximilian Schmalnauer (1998);
- Mika Schwann (1999);
- Dominik Schwei (2000);
- Noah Valtiner (1999);
- Julian Wienerroither (1999).

Kobiety - Kadra Narodowa:

- Chiara Hoelzl (1997);
- Daniela Iraschko-Stolz (1983);
- Eva Pinkelnig (1988);
- Jacqueline Seifriedsberger (1991).

Kobiety - Kadra A:

- Julia Huber (1998).

Kobiety - Kadra B:

- Claudia Purker (1999);
- Elisabeth Raudaschl (1997).

Kobiety - Kadra C:

- Katharina Ellmauer (2000);
- Linda Grabner (2000).


Adam Bucholz, źródło: OESV
oglądalność: (15284) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @???

  Kopalnia wiedzy, dzięki.
  Odrobinę przypomina to dość nieoczekiwane zakończenie kariery przez Podżorskiego, choć i powody inne, no i także potencjał nieporównywalnie wyższy.

 • Andreas początkujący
  Andreas

  Kuttin vs Hornangher?dawna rywalizacja?nie ubolewam ale według mnie w tej rywalizacji na 100 % wygra Stefan,gdyż on w Polsce lepiej sobie radził niż Kutin;)

 • anonim
  @dejw

  Streitler zakończył karierę.

  http://www.vol.at/30-laendle-athleten-in-den-oesv-kadern/4727406

 • dejw profesor

  W porównaniu z zeszłym rokiem kadry mają nieco szersze, choć na pewno nie aż tak jak u Niemców.
  Po ubiegłym sezonie, straconym przez poważną kontuzję z kadr wypada Streitler, trzykrotny medalista MŚJ (indywidualnie srebrny w Val di Fiemme, tuż za Wolnym), zwycięzca generalki AC, mający już także udane występy w CoC.
  Wypadli też Schaffer (to akurat niespecjalnie dziwi, co prawda zakończył występy w FC na podium w Harrachovie, ale w skali całego sezonu i dotychczasowej kariery był to raczej jednorazowy przypadek), oraz Greber (niezłe wyniki w AC, ale widocznie jak na skoczka który właśnie wychodzi z wieku juniorskiego było to za mało).

 • HAZARD weteran
  Tollinger

  Bardzo mnie dziwi brak Tollingera w kadrze A zamiast w kadrze B. Mogli przecież ją poszerzyć do tych 11 nazwisk, a nawet jeśli nie to powinien on zastąpić w niej chociażby Schiffnera, albo Dietharta, od których jest bardziej perspektywiczny.

 • Andreas początkujący
  Andreas

  Przyszly Sezon

  1.Norwegia
  2.Polska
  3.Niemcy
  4.Slowenia
  5.Austria
  6.Czechy

 • anonim

  Ciekawi mnie jak będzie skakać Kofler,bo ten sezon to był porażka

 • anonim
  @???

  Schlierenzauer ma przywilej jak Małysz u Polaków bo jest jednym z najbardziej utytuowanych zawodników w tym kraju jak nie najbardziej. A do czasu gdy nie powiedział ostatniego słowa to miejsce w kadrze będzie mieć zawsze. Przypominam ci że zdobył on rok temu wicemistrzostwo w Falun a tez nikt na niego nie stawiał. Wszystko teraz potoczyło się u niego źle ale to nie znaczy że nie powróci.
  Przez te swoje 6 startów zdobył ponad 50 pkt PŚ,Stoch przez 26 zdobył niecałe 300 to może usuńmy Stocha z kadry? podobnie rokują..więc nie siej popyliny i bardzo dobrze ze strony Kuttina że umieścił go w kadrze narodowej.Będzie mieć jeszcze większą motywację jak zda sobie sprawę z tego,że jest potrzebny i że czekają tu na niego. Liczę że na igrzyska się odbuduje do formy dającej nadzieję na medal a do tego będzie dążyć. A jeżeli tylko wyrobi się z treningami na skoczni do MŚ a powinien to tam pojedzie,bez względu na formę.

 • anonim
  @cavalierjan19

  Schlierenzauer będzie stawał na podium nie startując w zawodach?

  "Nie jest powiedziane, że wrócę do skoków najbliższej zimy. Obciążenie stawu kolanowego w tym sporcie jest bardzo duże. Na razie mówimy o listopadzie, ale też nie o powrocie na skocznię - powiedział "Kronen Zeitung" Schlierenzauer."

  Może więc wrócić w przyszłym sezonie,ale w słabiutkiej formie.

  A wszyscy wiemy jaki on jest.Jak mu nie idzie to się obraża i wyfruwa na koniec świata.

 • anonim
  Nowe narty słoweńskie zaprojektuje

  Gigodesign,mają swój fp na facebooku ale narazie żadnej wzmianki o nowym wyglądzie nart,trzeba wypatrywać a powiem szczerze-jestem bardzo ciekaw..

 • cavalierjan19 profesor

  Trzyosobowa kadra narodowa w Austrii to fajny pomysł. Po prostu,trójka zawodników zdolnych do stawania na podium/miejsca w 10tce na koniec PŚ, a nawet trójce.
  Są o wiele lepsi od Poppingera czy Fettnera, nie mówiąc już o reszcie z kadry A.

 • Kolos profesor
  michnar

  Nie myl ilości z jakością :)

 • michnar doświadczony
  -

  i co się dziwić potem, że Austria ma sukcesy, jak ma tylu zawodników do wyboru :D

 • Janeman profesor

  Trochę krzywdzące wydaje się wrzucenie Poppingera, czy Fettnera którzy zaliczyli naprawdę niezły sezon do jednego "worka" z Koflerem czy Diethartem po których już chyba nie należy się zbyt wiele spodziewac.

 • joł początkujący
  ciekawe

  czy diethart sie odbuduje w nadchadzacym sezonie ale tak czy owak nie wroze im jakos sukcesow takie mam przeczucie..

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).