Przetarg na modernizację Wielkiej Krokwi unieważniony

 • 2016-06-01 01:07

Jak informuje portal rmf24.pl, mnożą się problemy dotyczące organizacji przyszłorocznego Pucharu Świata w Zakopanem. Ze względu na zbyt wysokie oferty dwóch potencjalnych wykonawców, Centralnym Ośrodek Sportu (COS) unieważnił przetarg na przebudowę Wielkiej Krokwi.

Przypomnijmy, iż modernizacja obiektu jest warunkiem uzyskania nowej homologacji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), bez której nie może odbyć się żadna impreza rangi międzynarodowej.

Pomimo zapewnień ze strony polityków, a także małopolskich działaczy, okazuje się, iż kwota przeznaczona na przebudowę dużej skoczni jest zbyt mała. Oferty dotyczące wykonania prac budowlanych wpłynęły z dwóch firm. Obie przekroczyły jednak kwotę, którą COS zabezpieczył na tę inwestycję.

Aktualnie trwa tzw. dialog techniczny, mający na celu zbliżenie dwóch kwot do siebie. Zabieg ten spowoduje jednak przedłużenie wyboru wykonawcy o kolejne tygodnie. Coraz więcej wskazuje na to, iż styczniowe święto pod Tatrami może być bardzo zagrożone.

Według prowizorycznego kalendarza Pucharu Świata 2016/2017, obiekt im. Stanisława Marusarza ma gościć najlepszych skoczków w dniach 21-22 stycznia 2017.


Dominik Formela, źródło: rmf24.pl
oglądalność: (12720) komentarze: (38)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Przecieki

  COS dostał zdaje się, że 6 milionów złotych na tą modernizację. Obie firmy startujące w przetargu chciały dużo więcej.

 • anonim

  Moi drodzy Puchar Świata w Zakopanem się odbędzie ,Polak zawsze potrafi zdążyć na czas .

 • anonim
  Jakubie - to typowy przykład działania prawa

  Problemy mamy wielkie z biurokracją przy różnego rodzaju przetargach. Kryterium najniższej ceny, procedury trwają latami, na końcu okazuje się, że nie stać. I inwestycja oddala się... Przykład niesportowy - modernizacja linii kolejowej nr. 7 - kiedyś miała być moderna w latach 2007-2013, teraz dopiero trwają przetargi, już wiadomo, że opóźni się o 2 miesiące.

  Zgadzam się, sport to temat zastępczy. Pamiętacie jakie ustawy wchodziły po cichu w 2012 roku podczas EURO 2012, a nikt o tym nie wspominał?

 • anonim
  Bardzo dobrze

  I bardzo dobrze.Zreszta i tak nie ma co ogladac.
  3-5 skoczków cos tam poleci a reszta to przedskoczkowie na czele z naszymi.
  Takze zadna strata.
  Nie od dzis bylo wiadomo ze skocznie potrzebuje face liftingu,to teraz sie nie dziwic ze braknie czasu.
  Jakby to byly Niemcy czy Austria to pewnie ze daliby rade ale w Polsce ? Gdzie same układy,łapówki,przekrety itp
  Jakby dostali ultimatum do 2018 to i tak nic by nie zrobili.
  Wielka Krokiem to juz tylko pomnik.

 • gracz75 doświadczony

  PZN faktycznie nie ma wpływu na COS , ale moze by zwiazek mogł jakos pomóc, na przykład lobbowac gdzie trzeba , to chyba zwiazek może , ale po co ? przseciez mozna powiedziec " nie nasza sprawa" i umyc rece

 • anonim
  Cała Europa jest nienormalna

  Bo w Polsce wysokie podatki i niskie płace, a na zachodzie Europy uchodźcy i niemoc Merkel wobec nich. Co Niemcy według was woleliby, sukcesy sportowe, czy bezpieczeństwo we własnym kraju? Zrozumcie, że sport to temat zastępczy.

 • .... początkujący
  do allison

  To jest Polska !
  Taki kraj takie państwo tacy rządzący!
  Zabierają biednym na rzecz bogatych!

  O to ich wielka sprawiedliwość

 • Allison bywalec

  To są chyba jakieś jaja.
  Przez te wszystkie lata na WK nie miały miejsce praktycznie żadne poważne inwestycje. Gdzie pieniądze z PŚ?? Gdzie sponsorzy? Czy Polacy naprawdę potrafią tylko wisieć przy korytach i brać wielkie pieniądze za siedzenie na tyłku? WSTYD! I tacy ludzie nie ponoszą żadnych konsekwencji za swoje nieróbstwo!
  Banda de.ili i niedokształconych ełmełów.

 • Angelus bywalec
  @Mike (*183.dynamic.mm.pl) i KasprowyWierch

  Puknijcie się w łeb idioci!

 • .... początkujący
  ...

  Po co odpuszczać
  Jak można zrobić w Szczyrku,i za rok już normalnie w Zakopcu
  Swoją droga takie imprezy powinny być w trzech miejscowościach w Polsce
  Zakopanem Szczyrku i Wisle
  Nie ma co się wstydzić obiektu w Szczyrku
  Aż dziwne że nie ma na nim żadnej z imprez w PS
  Cały czas aby Niemcy Al o Norwegia:(

 • anonim
  To zapowiada się minimum jeden sezon bez Zakopanego;

  Już teraz wystąpić z propozycją Szczyrku jako obiekt rezerwowy, albo nawet lepiej odpuścić ten sezon, dobrze przygotować nowy przetarg i przeprowadzić porządny remont.
  Firmą zainteresowanym wykonaniem prac na Krokwi jest na rękę taka sytuacja, ich nie interesuje czy do PŚ i jak przeprowadzi się przebudowę, tylko żeby jak najwięcej wyciągnąć.
  Może wreszcie do kalendarza wrócą zawody na normalnym obiekcie (w minionym sezonie epizod przez wiatr...), brakuje tego w kalendarzu, zwłaszcza że MŚ i IO są rozgrywane.
  Naszym skoczkom też powinno to być na rękę ;)

 • anonim

  @Mike
  Wysadzić skocznię z naturalnym rozbiegiem? :D

 • anonim

  Kasa za remont i tak się zwróci za bilety i inne. To czemu oni nie chcą budować?

 • .... początkujący
  do bardzo starego sceptyka

  Wiesz są układanki tak?
  Więc nawet tacy z pzpnu mimo tego że nie podlegają gdyby mieli mocne plecy by załatwili to !

 • Mike początkujący
  W Zakopcu żałoba.  Ale górale bedą złe oj oj.Prosze policzyc ile taki konkurs daje zysku.Noclegownia,wyzywania,przeciez po konkursie bary byly wypchane po sam sufit.Kasa z biletów,z akcesoriow itd itd
  Za czasów Malysza to ta skocznia byłaby ze złota ale dzis ?
  Tu by pasowało zrobic to co zrobili w Garmisch.
  Wysadzic w powietrze i postawic nowoczesny obiekt na miare XXI wieku a nie pucowac stary zabytek.

 • sheef profesor
  Zawody w Zakopanem

  Niestety muszę przyznać, że sytuacja wokół PŚ pod Tatrami robi się coraz bardziej nieciekawa. Nikim rozpiszą nowy przetarg i poznamy głównego wykonawcę remontu może upłynąć sporo czasu a jeśli Polska nie chce stracić tak dużej imprezy to przebudowa legendy polskiego sportu nie może czekać nie wiadomo ile czasu. Wszystkim, którzy są związani z tą inwestycją muszą się teraz wziąć ostro do pracy by jak najszybciej zacząć pracę na skoczni.

 • bardzostarysceptyk profesor
  Coraz miej się udzielam, ale jednak czasem coś napisac trzeba.

  dinozaur, 4 kropki i inni.
  To, że tutaj nie raz było pisane, że PZN i jego prezes nie mają żadnego wpływu na działalność COS-u, który PZN-owi nie podlega ani finansowo ani organizacyjnie, dla was nie ma żadnego znaczenia. To już jest kult niewiedzy. Nie wiem, nie mam zamiaru wiedzieć i jestem z tego dumny.

 • anonim
  Rozwiązanie jest jedno...

  Jeśli PZN nie chce totalnej kompromitacji, a jedynie przełknąć małą kulkę wstydu musi za Zakopane do kalendarza wepchnąć Szczyrk.
  Zawody na Skalite HS-106 to idealna opcja w zastępstwie Wielkiej Krokwi: urozmaicenie kalendarza, nowa miejscowość na mapie PŚ, skocznia przetestowana podczas LGP, zainteresowanie na trybunach byłoby pewno też spore.

 • EmiI profesor

  Wszystko wskazuje na to że nie uda się zdążyć na czas. To rozwiązań jest kilka. Pierwsze, to skoro rok temu Szczyrk był chętny do organizacji PŚ to przenieść zawody tam, jeśli oczywiście jest ze strony tamtejszych włodarzy chęć. Owszem będą to słabsze zawody, przez mniej osób na trybunach i krótsze odległości ale zawsze coś. Drugie rozwiązanie to wystąpić do FIS o warunkową homologacje na 2017 r, coś tak zrobił Innsbruck w 2001 czy skocznia Kulm w 2014. Trzecia opcja to spróbować dogadać się z Engelbergiem i zrobić zamianę terminów. Taki "myk" jaki był w 1999 r kiedy też PŚ odbył się w grudniu bo w raz z końcem roku kończyła się homologacja. Mimo ostatnich marnych zim, w Zakopanem w grudniu nasi na śniegu zawsze trenowali.

 • krzychoSt weteran

  Zakopane to jedne z najlepszych zawodów w całym pucharze i dlatego muszą się odbyć! Tylko że ta zwłoka będzie tylko podnosić ostateczne koszty przebudowy. Nie wiem czyja to wina tego bałaganu ale jak wiadomo u nas urzędnik czy działacz za nic nie odpowiada i jak się to nie zmieni to zawsze tak będzie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).