Oficjalne kalendarze na sezon 2016/2017

 • 2016-06-11 01:34

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podczas obrad w meksykańskim Cancun zatwierdziła kalendarze zawodów kobiet i mężczyzn na kolejny sezon. W porównaniu do prowizorycznych wersji rozpisek, nie doszło do większych zmian. Główna, o której informowaliśmy we wtorek, to przyznanie inauguracji Pucharu Świata panów fińskiej Ruce.

Po wstępnym wykluczeniu miasta Kuusamo z kalendarza Pucharu Świata, spowodowanym zeszłorocznymi problemami organizacyjnymi, Finom ostatecznie przyznano nie tylko zawody najwyższej rangi, ale jednocześnie inaugurację całego cyklu. Nastąpi ona w dniach 25-26 listopada, a same zawody będą częścią "Ruka Nordic Opening". Ruka otworzy zmagania mężczyzn po raz pierwszy po pięciu latach przerwy, kiedy przyjemność ta przypadała Lillehammer i Klingenthal.

Trzeba podkreślić, że Ruka, Niżny Tagił i Vikersund utrzymają miejsce w kalendarzu, jeśli naniosą odpowiednie poprawki na swoich obiektach, wskazane przez komisję FIS-u. Pomimo problemów z rozpoczęciem modernizacji, komisja kalendarzowa dała duży kredyt zaufania Polsce, czego potwierdzeniem jest utrzymanie miejsca Zakopanego. Wielka Krokiew aktualnie czeka na rozstrzygnięcie nowego przetargu, który wyłoni wykonawcę zaplanowanych prac.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, cykl Letniej Grand Prix rozpocznie się 16 lipca we francuskim Courchevel. Delikatnej zmianie uległa data konkursu kobiet, który odbędzie się nie 15 lipca, lecz także 16.

Kilka zmian terminowych zaszło natomiast w PŚ Pań. Próba przedolimpijska w południowokoreańskim Pjongczang została przeniesiona z początku stycznia na połowę lutego. Lukę na początku roku zajmie prawdopodobnie Oberstdorf (lub inne niemieckie miasto), które nie przeprowadzi tym samym finałowych zawodów sezonu. Te odbędą się po raz kolejny na dużej skoczni w stolicy Norwegii - Oslo.

Warto dodać, iż fińska Ruka nie tylko otrzymała Puchar Świata, ale również dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego. Pierwotnie miały mieć one miejsce na normalnym obiekcie, w wysuniętym nieco bardziej na północ Rovaniemi.

Ponadto nieco rozszerzony został plan FIS Cup 2016/2017. Trzecioligowe zmagania mają jednak to do siebie, iż kolejnych organizatorów wyrażających chęć przeprowadzenia takich zawodów poznajemy w trakcie trwania sezonu.

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym Lahti 2017 odbędą się w dniach 21.02-05.03, natomiast juniorski czempionat rozegrany zostanie w amerykańskim Park City w dniach 30.01-05.02.

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz Letniej Grand Prix 2016

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz Letniej Grand Prix Pań 2016

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz Letniego Pucharu Kontynentalnego 2016

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2016

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz FIS Cup 2016/2017 (lato + zima)

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz FIS Cup Pań 2016/2017 (lato + zima)

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz Pucharu Świata 2016/2017

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz Pucharu Świata Pań 2016/2017

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz Pucharu Kontynentalnego 2016/2017

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz Pucharu Kontynentalnego Pań 2016/2017


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (33625) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Ciekawe jak z transmisja na Eurosporcie.

 • Stinger profesor

  To uczucie kiedy kalendarz LPK jest ciekawszy niż LGP... Swoją drogą nie rozumiem dlaczego uparli się na te drużynowe w Polsce. Zarówno w lecie jak i zimie Polska musi tracić konkurs ind. na rzecz drużynowego. Jeszcze w zimie mając 2 weekendy to ujdzie chociaż nie ukrywam że zamieniłbym drużynowy z Zakopanego do Wisły ale w lecie?
  Po co ten drużynowy w Wiśle? To już lepiej dać go do Azji bo tam i tak nie wielu z czołówki pojedzie.

  Co do PŚ to przydałyby się jeszcze ze 2 konkursy ind. 28 to trochę mało biorąc pod uwagę że będzie aż 5 drużynowych, a w końcu to dyscyplina indywidualna.

  Oby w zimie przede wszystkim w lutym ktoś wyraził chęć organizacji FC ponieważ na ten moment wygląda to słabo.
  PK całkiem w porządku aczkolwiek liczyłem na 2 polskie weekendy.

  Kalendarze u pań w dalszym ciągu są nieco "śmieszne". PŚ jeszcze ujdzie ale reszta, a szczególnie zimowy PK to jakiś żart.

 • anonim
  Ruka?

  Przez lata było Kuusamo, a teraz moda jest na przywracanie Ruki wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Nie da się po ludzku, jak dawniej, gdzie bardziej było jasne?

 • anonim

  LGP w Ałmatach odwołane z powodów finansowych. Dużo kasiory poszło w organizację Zimowej Uniwersjady 2017.
  https://twitter.com/FISskijumping/status/742364081181622272

 • anonim
  @realista1 O ile budują w tym Kazachstanie

  Nie radzę ufać wszystkiemu, co w Kazachstanie piszą, że robią. Ten cudny kompleks w rzeczywistości wcale nie wygląda tak pięknie.
  http://www.kubackiteam.pl/ zablakane-skocznie-straszydlo-w-szczucinsku/ - tu można przeczytać relację o tej skoczni w Szczucińsku (bez spacji).

 • Andreas stały bywalec
  Andreas

  realista w przyszlosci moze i nie ale przez najblizsze 2 lata napewno;)

 • anonim
  @realista1

  Kazachstan ma ropę naftową i inne złoża i wydają pieniądze. Ale Japończycy mają niewiele więcej obiektów niż my.

 • realista1 stały bywalec
  Polskie skocznie to bieda z nędzą.

  Skalite, Wisła, przestarzała Wielka Krokiew... a zobaczcie tylko jakie skocznie buduję się w "nieskokowych" krajach jak Kazachstan: www . skisprungschanzen . com/photos/kaz/shchuchinsk/03.jpg Okropna bieda w tej Polsce... poza Skalitem nie ma żadnego kompleksu skoczni do trenowania począwszy od młodzików aż do seniorów. I my chcemy mieć silną drużynę w przyszłości. Żenujące.

 • skokib doświadczony
  @butczan1

  Po raz pierwszy drużynowy konkurs na inaugurację rozegrano w Kuusamo w sezonie 2007/2008. W tym roku nie jest planowana drużynówka.

 • Mc15011 doświadczony
  @EmiI

  Zgoda ale jeśli chodzi o samą skocznię w Malince, jest ona bardzo trudna (chodzi o kąt nachylenia progu i zeskoku) i przypomina skocznię w Innsbrucku - nie bez powodu, bo słabsi zawodnicy na niej nie radzą, szczególnie przy wietrze z tyłu. Sporo reprezentacji wybiera zgrupowania właśnie w Wiśle i w Szczyrku - ze wzgl. na trudność skoczni właśnie.

 • EmiI profesor

  Cóż mniejsza o PŚ, ale skocznie są potrzebne do treningów. Wbrew propagandzie nawet Malinka to nie jest hiper-ultra nowoczesna skocznia, zrobiona wg projektu z 2003 r czyli ledwie 3 lata młodszego niż Wielka Krokiew i obecnie skocznia z takimi parametrami by od zera nie powstała.

 • Mc15011 doświadczony
  @Angelus

  Wiesz kto to jest tuman!? Jak nie wiesz to sobie lepiej poszukaj w słowniku. To po pierwsze. Mam po raz ENTY powtarzać negatywne opinie trenerów na temat tej skoczni, Że ma za łatwy profil i się nie nadaje nawet do treningu, a co dopiero do zawodów!? To po drugie. Po trzecie jeszcze raz powtórzę - czytałem ten raport i nie zamierzam tego komentować, bo jeszcze by padły słowa m.in na k i na p. Po czwarte - mafia z FISu (bo nie można inaczej nazwać tej organizacji, która pachnie korupcją jak samo jak koks i sterydy, które wręcz odrzucają - przykład? MŚ w 2021 roku będą w Oberstdorfie zamiast w Planicy co jest ew. podejrzane) po prostu ulitowała się nad Zakopcem przedłużając jej o rok homologację bez konieczności modernizacji. Tylko ze wzgl. na pozytywne opinie na temat kibiców, którzy tworzą widowisko. Na nic więcej. Nie pozdrawiam.

 • Angelus bywalec
  Do Mc15011

  Nie rozumiesz decyzji o przedłużeniu homologacji na nastepny sezon? Po prostu modernizacja nie jest konieczna do przedłużenia, tumanie!

 • wiatrhula111 weteran
  złe kalendarze

  fis cupu za mało,znowu pełno drużynówek,brak nowych krajów w PS [korea się nie liczy]

 • Mc15011 doświadczony
  @nowyodkrywca

  To, że każdy skoczek przyjeżdżając do Zakopca chwali kibiców (którzy tworzą wspaniałą atmosferę i z tym się zgadzam) oraz fakt, że chciałby wygrać prestiżowe zawody PŚ to są tylko JEDNE ZE SKŁADOWYCH jeśli chodzi o zawody w Zakopcu. Jedną z najważniejszych rzeczy jest skocznia (logiczne) - a jak się ona przedstawia obecnie w Zakopcu? To co jest napisane w raporcie - nie będę tego komentował. No ale prawdą jest, że skocznia potrzebuje gruntownej modernizacji jak tlenu. Zaczynając od torów lodowych, zmianie (kolejnej) kąta nachylenia progu, kąta nachylenia zeskoku, a na przesunięciu punktu K i HS kończąc. A Zakopiec już raz wypadł z PŚ i to było też związane z gruntowną modernizacją skoczni. Dlatego nie rozumiem przedłużenia homologacji o następny sezon.

 • butczan1 doświadczony

  Brak drużynówki w Kuusamo to błąd czy nie? Bo jak nie to słabo. Drużynówka na inaugurację to tradycja już nie wiem od kiedy(pomijając 2012/13).

 • anonim
  Dobre kalendarze, ważne, że Ruka doszła xd

  youtube.com/watch?v=eMY1z4Ge8hc

 • Janeman weteran

  Z Oberstdorfem to chyba nie do końca macie rację, tam w każdym komunikacie podawali inny HS , ale z tego co pamietam ostatnio stanęło jednak na 225m.

 • anonim

  Chyba niedługo kończy się homologacja skoczni w Ramsau
  I saporro

 • anonim

  Mc15011 o przeprasza ma prestiżowy turiej.Ponieważ każdy kto przyjezdza do Zakopanego chciałby wygrać tam,a nie każdy ma tam zwycięstwo.Każdy kto tam przyjezdza zawsze się cieszy i obsada jest super.Zobacz na kibiców jedynie to oni ratuję ten konkurs :).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).