Skład Polski na LPK w Kranju

 • 2016-06-28 15:40

Trener Robert Mateja podał nazwiska sześciu polskich skoczków, którzy wezmą udział w inauguracji Letniego Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju. W zawodach na obiekcie HS 109 zaprezentują się wyłącznie członkowie kadry B.

Jak informuje szkoleniowiec w rozmowie z portalem Polskiego Związku Narciarskiego, nasza ekipa na południe Europy uda się już w środę, aby w czwartek odbyć dodatkowy wolny trening na obiekcie w Kranju. Pierwszy tego lata konkurs zaplanowany na piątkowy wieczór. Listę startową poznamy w czwartek po godzinie 20:00.

Skład Polski na LPK w Kranju (HS 109):

- Krzysztof Biegun;

- Przemysław Kantyka;

- Bartłomiej Kłusek:

- Krzysztof Miętus;

- Jan Ziobro;

- Aleksander Zniszczoł.

Program LPK w Kranju (HS 109):

Czwartek, 30.06.2016

20:00 - Odprawa techniczna

Piątek, 01.07.2016

16:00 - Oficjalny trening

19:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 02.07.2016

8:30 - Seria próbna

9:30 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (7431) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  wow

  Ktos sie juz podnieca igrzyskami olimpijskimi w Kranj I to na malej skoczni...no bez przesady. To poczatek lata zawodnicy po ciezkich treningach I dodatkowo skocznia normalna. Zejdzcie na ziemie. Czy wygraja czy zalicza bule nie ma to wielkiego znaczenia. Po prostu maja powoli wchodzic w rytm zawodow.

 • stanleyy początkujący

  Może to tylko LPK i to w dodatku pierwsze zawody, a więc dopiero początek przygotowań do sezonu zimowego ale cieszy mnie że sezon letni powoli rusza.
  Na pewno nie będzie takiego zainteresowania jak w sezonie zimowym (ale to normalne) jednak będę śledził wyniki tych zawodów bo to zawsze porównanie formy Polaków do innych reprezentacji.

  Skład ciekawy, Ziobro i Kłusek wydają się być liderami aczkolwiek Janek po ostatnim sezonie zimowym na pewno się nim nie czuje i ciekawi mnie co pokaże.
  Biegun, Zniszczoł i Miętus tutaj wielka nie wiadoma.

  Cieszy mnie że w składzie na pierwsze zawody jest Kantyka (oczywista sprawa w końcu kadra B] ponieważ to dobre zawody by powoli wchodził w grono najlepszych.
  Nie ukrywam że liczę na niego w LGP i co ważniejsze w sezonie zimowym.

  Cele Polaków na pierwszy weekend LPK w sezonie letnim? Ciężko typować czy coś takiego bo to pierwsze starty po rozpoczęciu przygotowań do zimy jednak uważam że Polacy jako reprezentanci tzw najlepszej szóstki muszą, a przynajmniej powinni w komplecie dwa razy zapunktować i co najmniej 2 powinno być w 10 w tym jeden na podium.
  Jednak oprócz wyników najważniejsze to wykonać założenie trenerów jeśli to pójdzie dobrze będzie ok.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Największe szansę na dobry rezultat ma Bartek i może Janek lecz nie wiadomo jak z jego formą.

 • qwerty weteran
  że niby Prevc nie pojedzie na LPK

  rok temu też był i zawsze jest w Kranju bo to rzut beretem od jego domu,domowe zawody i mimo że LPK to rok temu przegrał z naszym mistrzem Kubackim,teraz też bedzie :)

 • dejw profesor
  @MUFC

  A co to by była za nowość?

 • anonim

  @MUFC
  A czemu ma się nie pojawić?

 • anonim
  @qwerty

  No nie wiem czy Prevc pojedzie na zawody LPK :D

 • anonim

  Będzie stream jak rok temu. Może warto poinformować.
  http://livestream.com/TeleHo/events/5611644

 • Stefan początkujący
  @Major_Kuprich

  Ty się weź czasami nie wypowiadaj bo aż się płakać chce. Mateja w większosci zajmuje się kadrą B, nikt z kadry A tam nie jedzie a ty na podstawie jednych zawodów (LPK!!!) chcesz orzekać kto lepiej trenował Polaków?

 • Major_Kuprich profesor
  No to zobaczymy

  Czy zmiana trenera była dobrą decyzją ?
  Sprawa podstawowa:
  - poprawić ubiegłoroczne wyniki

  Czyli 2 na podium + 3 - 4 w "10".
  Jeśli będzie inaczej, stwierdzę że Kruczek trenował lepiej.

 • qwerty weteran
  i tak wygra Prevc

  Jego forma i fakt ze to domowa najblizsza skocznia powoduje ze losy zwyciestwa są przesądzone,niestety..

 • Siwy początkujący

  Brak zawodnika który mógłby się włączyć do walki o podium!!!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).