FC w Villach: Niemcy najlepsi na treningach

 • 2016-07-02 12:55

Za nami przedpołudniowe serie treningowe na obiekcie HS 98 w austriackim Villach. Wśród pań najdalej poszybowała Pauline Hessler z Niemiec, natomiast w gronie mężczyzn najlepiej spisał się jej rodak - Jonathan Siegel. Spora część obu list startowych zrezygnowała ze skoku treningowego. O godzinie 12:00 rozpoczęła się seria próbna kobiet, po której na rozbiegu ponownie stawią się panowie.

Kobiety:

Punkt konstrukcyjny karynckiego obiektu przekroczyły zaledwie dwie skoczkinie. Były to Pauline Hessler (92 metry) i Ursa Bogataj (91 metrów). Warto podkreślić, iż Niemka ruszała z 18. platformy startowej, a Słowenka z 16. Trzeci wynik osiągnęła Claudia Purker (85 metrów) z Austrii. Zawodniczka otwierająca listę startową także ruszała z 18. belki. Pozostałe zawodniczki, podobnie jak Bogataj, rozpoczynały swoje próby z 16. platformy.

Przyzwoicie wypadła Anna Twardosz. Najmłodsza polska kadrowiczka oddała skok mierzący 77,5 metra, co dało jej 7. miejsce w stawce 24 pań. Sześć metrów bliżej wylądowała Magdalena Pałasz (15. miejsce). Na belce nie pojawiał się Kinga Rajda.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki treningu kobiet.

Skrócone wyniki treningu FC Pań w Villach (HS 98); 02.07.2016
Lp.ZawodniczkaKrajOdl.Belka
1 HESSLER Pauline GER 92.0 18
2 BOGATAJ Ursa SLO 91.0 16
3 PURKER Claudia AUT 85.0 18
4 ROGELJ Spela SLO 83.5 16
5 BODNARCHUK Natasha CAN 80.0 16
5 WUERTH Svenja GER 80.0 16
7 TWARDOSZ Anna POL 77.5 16
8 HUBER Julia AUT 77.0 16
9 GOERLICH Luisa GER 76.0 16
10 HAMMING Eleora CAN 75.0 16
15 PAŁASZ Magdalena POL 71.5 16
DNS RAJDA Kinga POL

Mężczyźni:

Ze względu dobieranie długości najazdu ze strony jury, wyniki treningu mężczyzn są stosunkowo nieobiektywne. Sześciu zawodników ruszało z 12. belki, czterdziestu jeden z 10., a ostatnich piętnastu z platformy nr 8. Treningowe skoki oddało 62 skoczków spośród 100 zgłoszonych.

Zdecydowanie najdalej poszybował Jonathan Siegel. Młodszy brat Davida, aktualnego mistrza świata juniorów, jako jedyny zbliżył się do rozmiaru normalnej skoczni w Villach. Jego rezultat to 97 metrów. Drugi był Filip Sakala (93 metry), a trzecią lokatę zajął powracający po kontuzji - Gabriel Karlen (92,5 metra). Cała trójka skakała z 10. belki.

W przedpołudniowej serii swoich sił spróbowało zaledwie dwóch z dziesięciu Biało-Czerwonych. Stanisław Biela wylądował pół metra przed nią wyznaczającą punkt konstrukcyjny (9. miejsce), a Krzysztof Leja zakończył lot na 82. metrze (26. miejsce). Obaj mieli do dyspozycji 8. platformę startową.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki treningu mężczyzn.

Skrócone wyniki treningu FC w Villach (HS 98); 02.07.2016
Lp.ZawodnikKrajOdl.Belka
1 SIEGEL Jonathan GER 97.0 10
2 SAKALA Filip CZE 93.0 10
3 KARLEN Gabriel SUI 92.5 10
4 DIESS Martin AUT 91.5 12
5 HAAGEN Philipp AUT 91.0 12
6 MODIC Andraz SLO 90.5 8
7 MAYLAENDER Dominik GER 90.0 8
7 IWASA Yuken JPN 90.0 10
9 BIELA Stanisław POL 89.5 8
10 HAUSWIRTH Sandro SUI 88.5 10
26 LEJA Krzysztof POL 82.0 8
DNS ZAPOTOCZNY Andrzej POL
DNS KASTELIK Dominik POL
DNS PILCH Tomasz POL
DNS WĄSEK Paweł POL
DNS BUKOWSKI Łukasz POL
DNS RUTKOWSKI Łukasz POL
DNS CZYŻ Bartosz POL
DNS SKUPIEŃ Damian POL

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2616) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).