Kinga Rajda powalczy o punkty LGP w Courchevel

 • 2016-07-11 14:06

Już w najbliższych dniach we francuskim Courchevel zainaugurowany zostanie prestiżowy cykl FIS Grand Prix w skokach narciarskich (15-16 lipca). Wśród uczestników tych zawodów znajdzie się siedmiu Polaków – oprócz sześciu skoczków z Kadry A na starcie zobaczymy też naszą najlepszą zawodniczkę, Kingę Rajdę.

Kinga Rajda ma już za sobą pierwsze starty tego lata i były one bardzo udane. Trzy razy stawała na podium zawodów FIS Cup, w tym dwukrotnie była najlepsza i aktualnie przewodzi klasyfikacji generalnej całego cyklu. Teraz poprzeczka zostanie zawieszona wyżej, ponieważ czeka ją rywalizacja w letnim konkursie najwyższej rangi – FIS Grand Prix w Courchevel na obiekcie normalnym HS-96. Wraz z zawodniczką do Francji pojedzie trener Kadry Kobiet Sławomir Hankus.

Z kolei na starcie zawodów mężczyzn na skoczni dużej HS-132 zobaczymy sześciu naszych reprezentantów: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Jakuba Wolnego, Klemensa Murańkę i Piotra Żyłę.

We francuskim Courchevel zaplanowano tylko jeden konkurs indywidualny kobiet i jeden mężczyzn - w sobotę, 16 lipca. Poprzedzą go piątkowe (15 lipca) treningi i kwalifikacje.

Program zawodów LGP kobiet i mężczyzn w Courchevel:

Piątek, 15.07.2016

09:00 – oficjalny trening mężczyzn

11:00 – oficjalny trening kobiet

17:00 – kwalifikacje kobiet

18:00 – kwalifikacje mężczyzn

Sobota, 16.07.2016

10:00 – seria próbna kobiet

11:00 – pierwsza seria konkursu kobiet

17:00 – seria próbna mężczyzn

18:00 – pierwsza seria konkursu mężczyzn


Alicja Kosman, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (4444) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • shi stały bywalec
  Ale brednie

  Mają transmitować jakieś niszowe wydarzenie na żywo, kiedy coraz mniej sponsorów i nikt tego nie ogląda (wyniki). Jakaś garstka wielkich fanów ze skijumping podnosi lament. Tacy fani, a nie potrafią wydać kilku złotych na Playera. Proponuję jeszcze transmisje z el. MP w rzutkach, oczywiście na żywo, jak również zawody psich zaprzęgów w Zgierzu.

 • W_S profesor
  Eurosport schodzi na psy

  Oby nigdy nie mieli skoków na wyłączność!

 • anonim

  jak eurosport zamierza wytłumaczyć brak transmisji z konkursów w courchevel. Konkurs mężczyzn początkowo miał być transmitowany na żywo ale wypadł bo ŻUŻEL ZACZYNA SIĘ 0 19:00, SKOKI O 18:00, POZA TYM OD 18:45 NA EUROSPORCIE 2 BRAK TRANSMISJI NA ŻYWO ALE CO TAM, PRZECIEŻ LEPIEJ POKAZAĆ POWTÓRKĘ O 22:30 W DODATKU SKRÓCONĄ. OCZYWIŚCIE POWÓD JEST PROSTY, CHCĄ ZAROBIC NA EUROSPORT PLAYER, DOPÓKI NIE BYŁO EUROSPORTU PLAYER JAKOŚ SOBIE RADZILI Z TRANSMISJĄ.
  Lekkoatletyka była puszczana na eurosporcie 2, póżniej na eurosporcie 1 i na odwrót, ale z racji tego że skoki to sport niszowy to mają go gdzieś, polski eurosport powinien poprosic centrale we francji o zmianę programu transmisji. A lgp kobiet to już wogóle komedia, konurs o 11, brak innych transmisji na żywo na eurosporcie a transmisji w otwartym kanale brak a wszystko przez eurosport player.

 • anonim
  Transmisja

  Na Eurosport Player w planie transmisja na żywo z konkursu pań jam i panów :)

 • anonim
  -

  A czasem na eurosport player nie będzie transmiji? Teoretycznie powinna być jak potem mają dać retransmisje

 • kkkk weteran
  Trochę nie na temat, ale co tam

  Nie wiecie co się dzieje ze skocznią w Karpaczu, bo od paru miesięcy nic o niej nie słychać i czy na Kruczej Skale będą jakieś zawody organizować?

 • anonim
  Transmisja w Holenderskim Eurosporcie

  gdzie można obejrzeć online transmisję? ja od soboty szukam i nie mogę znaleźć...

 • kakagonzalez stały bywalec
  Transmisja w Holenderskim Eurosporcie

  Da się to złapać jakoś na satelicie? I przede wszystkim: sygnał kodowany, czy da radę obejrzeć?

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  A będzie transmisja skoków na internecie ???

 • EmiI profesor

  Cóż wszystko wskazuje że transmisja będzie tylko na holenderskim Eurosporcie, co nie dziwota, mimo braku zawodników w PŚ, poza epizodami Antonissena w ostatnich latach, oglądalność jest tam zadziwiająco dobra.

 • Major_Kuprich profesor
  Dziękujemy Eurosport

  Za transmisję - skoki spadają na bruk.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).