Dwóch Finów wystartuje w Courchevel

 • 2016-07-12 13:22

Austriacki trener reprezentacji Finlandii - Andreas Mitter, podał nazwiska dwóch swoich podopiecznych, którzy zainaugurują tegoroczną edycję Letniej Grand Prix. Na dużej skoczni we francuskim Courchevel wystartuje dwóch skoczków z kraju tysiąca jezior.

Do regionu Savoie udadzą się Ville Larinto i Harri Olli, dla których będzie to pierwszy międzynarodowy sprawdzian pod wodzą nowego szkoleniowca. Finowie nie wykorzystają zatem pełnej kwoty startowej, gdyż w pierwszym letnim periodzie przysługuje im prawo wystawienia czterech zawodników. Do nowego sezonu Finowie przygotowywali się głównie w położonych nieopodal siebie Villach i Planicy.

Nominacji nie otrzymał m.in. najlepszy z reprezentantów tego kraju - Lauri Asikainen, który dopiero kilka dni temu powrócił do treningów na skoczni. Powodem dłuższej przerwy 27-latka były problemy z plecami.

Skład Finlandii na LGP w Courchevel (HS 132):

- Ville Larinto;

- Harri Olli.

Program LGP w Courchevel (HS 132):

Piątek, 15.07.2016

9:00 - Oficjalny trening

18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 16.07.2016

17:00 - Seria próbna

18:00 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: facebook.com/skijumpingteamfinland
oglądalność: (3300) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Wielka szkoda mi tych Finów

  Albo Olli skacze poprawnie, albo w Finlandii nie ma na razie zawodnika, który potrafiłby chociaż godnie skakać.

 • Piotrek początkujący
  -

  Jarkko nadal trenuje, pojawi się dopiero w Wiśle. Asikainen ma problemy z plecami (raczej lato sobie odpuści) a Janne tegoroczne lato olewa celem (słusznym) przygotowania jak najlepszej formy na zimę. Doszło do tego, że niezbyt jest kogo wystawić w drużynie. Kytoesaho? Alamommo?
  Przypomina mi się sytuacja z 2007 roku, gdy Japończycy kompletnie olali nawet zimowy sezon, na mistrzostwa jechali będąc sklasyfikowanymi nawet za Kazachstanem (!) a u siebie zdobyli drużynowo 3. miejsce. Nie będę zaskoczony, jeśli Finowie podejdą do sprawy podobnie.

 • W_S profesor
  Mam nadzieję że Larinto wróci kiedyś do swojej dobrej formy

  On i Maeaettae jedynie mogą cokolwiek osiągnąć z obecnych fińskich skoczków.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Jedynie Larinto ma szansę na jakieś tam punkty.

 • Major_Kuprich profesor
  I bardzo dobrze, że zablokowali

  Jak wyżej, a co do szans Finów - oby Olli prezentował się podobnie jak ostatniego lata, przynajmniej tyle dobrego z dawnej niegdyś potęgi...

 • anonim
  -

  Widze ze zablokowali komentarze pod konkursem. Kto juz wysłał? Ja wysłałem 20 minut po 12

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).