Kamil Stoch: "W moich skokach jest coraz więcej polotu i radości"

 • 2016-07-12 14:11

Kamil Stoch ma za sobą udane zgrupowanie w Wiśle. Jak przyznaje, coraz lepiej czuje się na skoczni i z uśmiechem na ustach przygotowuje się do kolejnego sezonu zimowego. - Jeszcze wiele pracy przed nami, ale też dużo zostało już zrobione. Póki co jestem bardzo zadowolony z przebiegu sytuacji. Współpraca z nowym trenerem układa się bardzo dobrze – przyznaje nasz mistrz.

PZN: Na treningach w Wiśle prezentowałeś się bardzo dobrze. Wszystko więc idzie zgodnie z planem?

Kamil Stoch: Treningi zaczynają wyglądać bardzo solidnie, a moje skoki jak skoki narciarskie, a nie zjazdy. Coraz mniej męczę się na skoczniach, a coraz więcej w tym polotu i radości. Czegoś, co kiedyś mi towarzyszyło, a potem po drodze to utraciłem. Bardzo mocno skupiam się na technice odbicia i to jest mój największy cel, by realizować zadania związane z pozycją najazdową i kierunkiem odbicia. Ze skoku na skok jest coraz lepiej. Staram się też powtarzać dobre skoki, by było ich jak najwięcej. Jeszcze wiele pracy przed nami, ale też dużo zostało już zrobione. Póki co jestem bardzo zadowolony z przebiegu sytuacji. Współpraca z nowym trenerem układa się bardzo dobrze. Rozumiemy się. To jest ważne, że znaleźliśmy wspólny język. Ja rozumiem uwagi trenera, a trener też te uwagi wprowadza w dla mnie najlepszych momentach.

Można zatem z optymizmem patrzeć na początek FIS Grand Prix?

Nie chcę nikomu robić nadziei. Do FIS Grand Prix podejdziemy bardzo treningowo. Oczywiście podczas zawodów nie będzie mowy o odpuszczaniu, tylko będę dawał z siebie wszystko. Nie skupiam się jednak w tym momencie na rywalizacji bezpośredniej z innymi zawodnikami, moim celem nie jest wygranie całego cyklu, czy nawet stawanie na podium. Celem jest oddawanie jak najlepszych skoków w zawodach i poprzez trenowanie, wdrażanie też nowych elementów. Moje myśli będą skupione tylko na mnie samym i zadaniu, które będę miał do wykonania.

Na początku lipca pojawiłeś się na zawodach dzieci w Gilowicach. Wspierałeś skoczków ze swojego klubu Evenement Zakopane?

Zdecydowałem się pojechać na te zawody w sobotę rano, bo chciałem zobaczyć jak rozwijają się nasi podopieczni, jak sprawdzają się w sytuacji zawodów. Było to bardzo miłe uczucie widzieć, jak rywalizują, cieszą się tym, co robią i przede wszystkim tym, jak się rozwijają. Uważam, że mamy kilka naprawdę sporych talentów w naszym klubie i mam nadzieję, że za kilka lat to ja będę ich oglądał i im kibicował przed telewizorem.


Alicja Kosman, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (7823) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • andrut początkujący

  Stara śpiewka Stocha radośc tylko teraz dodał polot a to coś nowego.Co to ? polot ?

 • Henning stały bywalec

  Dziękuje za informacje :) Pozdrawiam :)

 • shi stały bywalec
  FIS Camp

  Ostatni był w styczniu br. w Planicy.

  http://www.siugraskoszeg.hu/hu/galeria/20160114-23-nemzetkozi-edzotabor-fis-camp-villach-es-planica/

  Na kongresie w Cancun takie rzeczy powinni byli zatwierdzić, wiem że zatwierdzili dla alpejczyków, bo o tym gdzieś czytałem O skoczkach też się nie natknąłem nigdzie.

 • dejw profesor
  @Henning

  Chodzi Ci chyba o FIS Camp. O ile dobrze pamiętam, to takie obozy odbywały się we wrześniu, a zimowe edycje w grudniu, ale informacje o kontynuacji pomysłu nie rzuciły mi się jak dotąd w oczy.
  W takich sprawach, pytania najlepiej kierować do Pawła Borkowskiego.

 • Henning stały bywalec

  Witam, mam pytanie zupełnie nie na temat, lecz związane ze skokami.
  W ubiegłych latach, organizowane były zawody, czy też bardziej obozy szkoleniowe, dla zawodników z krajów bardziej amatorskich np. Węgry / Łotwa. Czy w tym roku ta idea jest kontynuowana?

 • Nowyskoczek5 profesor
  Amerykańskie skoki

  Czy Anders Johnson wrócił na skocznie po roku przerwy ???

 • Major_Kuprich profesor
  Post niżej

  Czyżby skórka do Amumu? :(

 • shi stały bywalec
  @realista1

  Nie dawają, tylko dają. Pieniądze są po to, by je wydawać, każdy ma inne potrzeby. A o 15 zł jest za miesiąc dostępu do Eurosportu, a nie za te śmieszne zawody.

 • anonim

  15 zł to żaden problem. Ja sobie np. za 20 zł kupiłem do gierki skórkę co tylko zmienia wygląd postaci, nic więcej.

 • realista1 stały bywalec

  15 zł za obejrzenie jakiegoś gówna w lecie.Ha ha dobre żarty.Ale jeszcze bardziej śmieszy mnie to,że ludzie dawają 15 zł na jakies perdoły co nie są w ogóle ważne.

 • anonim
  Stoszek

  15 zł. Można zapłacić przelewem.

 • Stoszek profesor
  @Adam70223

  Ile eurosportplayer kosztuje?

 • anonim
  -

  Dobra wiadomość co do transmisji z Courchevel. Transmisja będzie na eurosportplayer zarówno z konkursu kobiet jak i mężczyzn.

  Start kobiet: 10:45
  Mężczyzn: 17:45

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Kamil trzymam za ciebie kciuki abyś w nadchodzącym sezonie był w takiej formie żebyś w każdym konkursie był w czołowej 10.

 • anonim
  @Xellos

  Kretynie.Jeszcze raz to wklejam,żebyś sobie przeczytał.

  "Od sierpnia Kadra A zmniejszy się z ośmiu do sześciu zawodników. Jak dokonasz tego wyboru?

  Stefan Horngacher:Plan jest taki, że będzie to najlepsza szóstka, ale musimy też patrzeć na kwoty startowe. Musimy sprawdzić rankingi WRL. Na pewno nad punktami muszą teraz popracować Piotrek Żyła, Klimek Murańka i Jakub Wolny. Kadra B startuje w ten weekend w FIS Cupie w Szczyrku także ze względu na wypracowanie punktów, ale ich najważniejszym celem jest tam, aby się dobrze zaprezentować, bo latem zawody są najwyższym poziomem treningu. To ważne dla nich, by nie tylko trenować, ale też startować w zawodach."

 • Xellos profesor
  i to jest normalne podejście

  Lato to przygotowanie do zimy, a przy okazji można jakieś pkt. nabić do klasyfikacji, PRZY OKAZJI ! A nie jak niektórzy limiciarze wiecznie ględzą o limitach jako czymś nr. 1.


 • anonim

  a jest online??

 • shi stały bywalec
  @kasztelan

  Jak masz odpowiednio satelitę skierowaną (Astra 3B), to złapiesz, tu jest lista:

  http://nl.kingofsat.net/pos-23.5E.php

  Tam są dokładne namiary.

 • kasztelan weteran
  konkurs

  No dobra, koniec żartów.

  Kto pierwszy zrobi poradnik jak mieć holenderski Eurosport. W końcu już tylko 3 dni do zawodów!

  nie żebym wymagał

 • shi stały bywalec
  @dinozaur

  Można by sprawdzić w sądzie sprawozdania finansowe spółki. Stoch ma zwykłą sp. z o.o., oczywiście jak to w górach osiem osób z rodziny w zarządzie, tyle można sprawdzić w internecie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).