LGP Pań w Courchevel: Debiut Kingi Rajdy (lista startowa)

 • 2016-07-16 01:09

Już dzisiaj rozpocznie się piąta w historii edycja Letniej Grand Prix Pań. We wszystkich dotychczasowych triumfowała Sara Takanashi. Czy tego lata znajdzie się zawodniczka, która przeszkodzi Japonce? W sobotni poranek czeka nas pierwszy z trzech zaplanowanych konkursów tego cyklu. Na liście startowej znajduje się także jedna Polka, a jest nią Kinga Rajda, która zadebiutuje w LGP Pań.

W dotychczasowych czterech sezonach, Courchevel trzykrotnie gościło najlepsze skoczkinie świata na obiekcie HS 96. Za każdym razem na najwyższym stopniu podium stawała inna zawodniczka.

Historia LGP Pań w Courchevel (HS 96)
RokIIIIII
2012 PRETORIUS Alexandra (CAN) IRASCHKO-STOLZ Daniela (AUT) SEIFRIEDSBERGER Jacqueline (AUT)
2013 KLINEC Ema (SLO) HENDRICKSON Sarah (USA) ITO Yuki (JPN)
2015 TAKANASHI Sara (JPN) ITO Yuki (JPN) IRASCHKO-STOLZ Daniela (AUT)

W piątek ze względu na niesprzyjające warunki wietrzne udało się rozegrać tylko dwie z trzech zaplanowanych serii. Trening był pokazem siły zeszłorocznej zwyciężczyni - Sary Takanashi. Japonka o metr przeskoczyła oficjalny rekord obiektu należący do Danieli Iraschko-Stolz (100,5 metra). W kwalifikacjach jej trener w obawie o zbyt daleki skok postanowił zdecydowanie skrócić najazd swojej podopiecznej.

My dodatkowo będziemy zerkać na poczynania Kingi Rajdy, która ma szansę zostać drugą Polką po Magdalenie Pałasz, która punktowała w Letniej Grand Prix Pań. Szanse na taki przebieg wydarzeń są spore, gdyż podopieczna Sławomira Hankusa w piątkowych kwalifikacjach zdołała wywalczyć piątą notę. Do tej pory największe sukcesy Rajdy to triumf w klasyfikacji generalnej FIS Cup 2015/2016, a także jeden punkcik Pucharu Świata, zdobyty w styczniu tego roku w Oberstdorfie.

Meteorolodzy nie przewidują zakłóceń w przeprowadzeniu sobotniej rywalizacji. Skoczkiniom ma towarzyszyć słońce, a także wiatr o średniej sile 1 m/s. Temperatura przed południem będzie oscylowała w granicach 10-13 stopni Celsjusza.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Program LGP Pań w Courchevel (HS 96):

16.07.2016 (sobota):

09:00 - seria próbna

10:00 - pierwsza seria konkursowa

Lista startowa LGP Pań w Courchevel (HS 96); 16.07.2016
NrZawodniczkaKraj
1 HAMMING Eleora CAN
2 HUBER Julia AUT
3 MAURER Nicole CAN
4 AVOCAT GROS Oceane FRA
5 PARK Guy-Lim KOR
6 MRAKOTOVA Jana CZE
7 RAJDA Kinga POL
8 MALSINER Lara ITA
9 WINDMUELLER Sabrina SUI
10 BLAZKOVA Barbora CZE
11 PURKER Claudia AUT
12 KABŁUKOWA Ksenia RUS
13 PESATOVA Zdenka CZE
14 MALSINER Manuela ITA
15 GOERLICH Luisa GER
16 HESSLER Pauline GER
17 KRIZNAR Nika SLO
18 MATTEL Coline FRA
19 BARANNIKOWA Anastasija RUS
20 HARALAMBIE Daniela ROU
21 INSAM Evelyn ITA
22 GERAGHTY-MOATS Tara USA
23 TICHONOWA Sofija RUS
24 RUPPRECHT Anna GER
25 IWABUCHI Kaori JPN
26 KYKKAENEN Julia FIN
27 HENRICH Taylor CAN
28 BOGATAJ Ursa SLO
29 CLAIR Julia FRA
30 SETO Yuka JPN
31 RUNGGALDIER Elena ITA
32 PINKELNIG Eva AUT
33 SEYFARTH Juliane GER
34 ALTHAUS Katharina GER
35 VOGT Carina GER
36 ROGELJ Spela SLO
37 ITO Yuki JPN
38 AWWAKUMOWA Irina RUS
39 HOELZL Chiara AUT
40 TAKANASHI Sara JPN

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2548) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).