LGP Pań w Courchevel: Takanashi deklasuje rywalki, punkty Rajdy

 • 2016-07-16 11:55

Sara Takanashi nie miała sobie równych w inauguracyjnych zawodach cyklu Letniej Grand Prix Pań 2016. Japonka zgromadziła blisko 30 punktów przewagi nad kolejną z zawodniczek. Pierwsze punkty Letniej Grand Prix w karierze zdobyła dziś Kinga Rajda, która w Courchevel zajęła 28. lokatę.

Sara TakanashiSara Takanashi
fot. Tadeusz Mieczyński
Kinga RajdaKinga Rajda
fot. Tadeusz Mieczyński
Kinga RajdaKinga Rajda
fot. Tadeusz Mieczyński

Dla Japonki jest to 12. triumf z rzędu, a 14. w karierze w zawodach z cyklu LGP Pań. 19-latka jest w nich niepokonana od 13 września 2013 roku. W dzisiejszym konkursie oddała skoki na odległość 99,5 metra oraz 90 metrów. Należy dodać, że w obu seriach jako jedyna skakała z 8. belki startowej, a więc najniższej w całej stawce. Skład podium uzupełniły Chiara Hoelzl (92,5 oraz 88,5 metra), a także kolejna z podopiecznych Takahiro Ogawy - Yuki Ito (86,5 oraz 91,5 metra).

Wysokich lokat z półmetku rywalizacji nie utrzymały Niemki. Czwarta Katharina Althaus spadła ostatecznie na dwunastą pozycję, a trzecia Juliane Seyfarty została sklasyfikowana na miejscu ósmym. Bezpośrednio za podium znalazły się dziś: Irina Awwakumowa (88 metrów i 88,5 metra), Kaori Iwabuchi (90,5 metra i 89 metrów) oraz Carina Vogt (86,5 oraz 86 metrów).

Kinga Rajda w debiucie oddała dwa bardzo równe skoki. Polka uzyskała 80 metrów i 80,5 metra. Dało jej to 28. miejsce w stawce 40 skoczkiń.

Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowana została Sabrina Windmueller ze Szwajcarii.

Wszystkim zawodniczkom pomagał dziś wiatr o średniej sile 1,5 m/s pod narty. Temperatura oscylowała w granicach 12-14 stopni Celsjusza, a niebo było bezchmurne. Już o 17:00 rozpocznie się seria próbna przed konkursem mężczyzn na skoczni dużej, którego start wyznaczono na 18:00.

Kolejne zawody LGP Pań odbędą się w pierwszej połowie września w Czajkowskim. Będą to dwa ostatnie konkursy tegorocznej edycji omawianego cyklu.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix Pań >>

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6246) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • PIBEK123 bywalec
  Brawo Kinga

  Fajnie że są punkciki i ogólnie fajnie skacze. Oby tak było w zimie. Teraz to tak bardziej treningowo jest. Czekam na zimę :))

 • Ania doświadczony

  W jakie slady poszła Pałasz?

 • anonim

  takanaszi niech już przestanie skakać bo to jest nudne

 • sheef weteran
  Podsumowanie występu Kingi Rajdy w konkursie LGP w Courchevel

  Występ Kingi Rajdy w dzisiejszych zawodach można zaliczyć do udanych - oddała dzisiaj dwa dobre i przede wszystkim równe skoki, dzięki którym zdobyła premierowe punkty Letniej Grand Prix w karierze za co należą się gratulacje.

 • Boy profesor

  Fajne cyrki z obniżeniem belki dla Takanashi. Jeżeli betonowi decydenci w FISie się nie zmienią to dalej będziemy oglądać parodię tego sportu.

 • abc stały bywalec
  @strak

  Są takie ewenementy z formą która jest wysoka przez kilka sezonów-Takanashi,Prevc,Freund -to są zawodnicy z najwyzszej półki,elity,których jest bardzo niewiele i tym wyrabiają sobie pozycję juz na zawsze. Japonka dzisiaj nokaut,Rajda mininum jest ale ponizej mozliwosci..

 • Major_Kuprich profesor
  Punkty zdobyła

  Więc nie będę się czepiał - plan minimum wykonała, zobaczymy co będzie dalej. Czy pójdzie w ślady Pałasz czy wybierze inną - lepszą drogę.

 • kakagonzalez stały bywalec

  Po skoku w drugiej serii na chwilę obecną Kinga jest przedostatnia, więc bardzo prawdopodobne, że dzisiaj będą tylko/aż 2 punkty.

 • anonim

  Takanashi jeszcze lepiej ląduje
  5 sezon z rzedu taka forma

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).