Kamil Stoch: "To zwieńczenie ostatnich miesięcy pracy"

 • 2016-07-16 22:41

Po niemal roku przerwy, Kamil Stoch ponownie stanął na podium zawodów najwyższej rangi. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce 15 sierpnia 2015 roku w szwajcarskim Einsiedeln. Jak przyznaje dwukrotny mistrz olimpijski, druga lokata w Courchevel jest nagrodą za nieustanną pracę w ostatnich miesiącach.

Kamil StochKamil Stoch
Kamil StochKamil Stoch

Po tak frustrującym sezonie zimowym, miło ponownie stanąć na podium? - Pewnie, że miło. Tym bardziej, że dzisiaj zaliczyliśmy dublet. Było to zwieńczenie ostatnich miesięcy pracy. Dla mnie ta edycja Letniej Grand Prix będzie pewnego rodzaju sprawdzianem, ale trochę też treningiem. Poza tym walczyłem do końca, byłem drugi i cieszę się.

Druga lokata po przegranej z rodakiem to jakieś inne uczucie? - To raczej nie ma znaczenia, z jakiej kadry jest lepszy zawodnik. Ja wywalczyłem dzisiaj drugie miejsce. Z pewnością nie przegrałem pierwszego, ale wywalczyłem drugie. Wyniki tego konkursu są dla mnie zwieńczeniem i nagrodą za ostatnie miesiące pracy i koncentracji. Teraz dalej praca. Wszystkie skoki dawały dziś satysfakcję.

Po skoku finałowym były obawy w kwestii osiągnięcia podium? - W ogóle nie nastawiałem się dzisiaj na miejsce, dlatego jestem tak pozytywnie zaskoczony. Wiedziałem, że skaczę dobrze, bo treningi wychodziły bardzo dobrze. Moim zadaniem było powtórzyć skoki z treningów w zawodach. To zrealizowałem.

Czy po tylu latach pracy z Łukaszem Kruczkiem, widok Stefana Horngachera z polską chorągiewką już nie dziwi? - Z góry twarzy nie widać. Widać chorągiewkę <śmiech>.

Dobry rezultat na tak specyficznym obiekcie smakuje inaczej? - Nie mogę powiedzieć, że tutaj zazwyczaj miałem pecha. Ja tę skocznię bardzo lubię, bo przede wszystkim jest duża. Wymaga sporych umiejętności, zwłaszcza w locie. Tutaj można bardzo dużo nadrobić samym lotem. To, że nie wychodziły mi konkursy w poprzednich latach, było spowodowane słabszą dyspozycją. Dzisiaj zrobiłem to, co do mnie należało, byłem dobrze przygotowany, dzięki czemu stanąłem na podium.

Jak 29-latek nastawia się na zawody w Wiśle? - Tak samo jak tutaj. Podchodzę normalnie i robię co mogę, aby oddawać takie skoki, jak na treningach. Liczę na to, że kibice dopiszą. Jestem pewny tego, że będzie przyjemna atmosfera. Myślę, że wszyscy będą mogli się cieszyć z dalekich skoków.

Korespondencja z Courchevel, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4927) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  lekcja

  Stefan Horgacher zrobił nam nowego Kamila Stocha z uśmiechem na twarzy pewnego siebie tego Kamilowi brakowało i to bardzo.Maciej Kot się odrodził Piotr Żyła zmienił pozycję najazdową.Ale jest jedno ale przecież rok temu w letniej gp też było świetnie poczekajmy na zimę!!!!!!!!!!!!!

 • Mejdzi profesor
  hmm

  Dziękuję za usunięcie niepotrzebnych komentarzy
  ...

 • realista1 stały bywalec

  BRAWO Kamil! Mistrz wrócił do gry!

 • anonim

  * ma (nie Mam) i idiotów (nie idiomów) Słownik wziął górę .

 • Stoszek profesor
  -

  Czy mi się wydaje czy Kamil zmienił pozycję najazdową?

 • Mejdzi profesor
  do Gogo i do ???

  do Gogo : Pracował i to bardzo ciężko..zmiana trenera dała mu jakby to powiedzieć nową drogę,inne zmiany...zastanów się co mówisz a później się wypowiadaj ;)
  ??? co ty gadasz Wank mistrz olimpijski mi się nie przypomina...Stoch to dwukrotny mistrz olimpijski ;)

  Brawo dla naszych :)Kot i Stoch jak na razie bardzo dobrze się spisują oby tak było także w zimie ...

 • anonim
  Stoch

  Hipokryto Stoch to wcześniej nie pracowałeś?

 • anonim

  Jaki Kamil szczęśliwy od dawien dawna.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Kamil powiedział że skacze treningowo to jak pokaże prawdziwego siebie w Wiśle to wygląda na to że zmiażdży rywali.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).