Kinga Rajda: "Będzie lepiej"

 • 2016-07-17 17:35

Kinga Rajda w debiutanckim starcie w Letniej Grand Prix zdołała wywalczyć 28. lokatę. Jak ocenia sama zawodniczka, nie jest to szczyt jej marzeń, ale zna przyczynę słabszych skoków w konkursie.

- Punkty były minimalnym celem. Jest bardzo duży niedosyt, bo kwalifikacje dały trochę nadziei, ale będzie lepiej - oznajmiła 15-latka.

Trener Hankus twierdzi, że podczas startów pojawia się nadmierny stres. Jak odniesie się do tego sama zawodniczka? - To stuprocentowa prawda. Na zawodach nie mogę oddać pełnych skoków, jak robię to podczas treningów. Jest dużo nerwów.

Jest możliwość doścignięcia Sary Takanashi? - Ona jest jedyna w swoim rodzaju. Trudno jej dorównać, bo widać jej bardzo dużą przewagę nad innymi dziewczynami, ale dążymy do tego, aby być lepszym. Jeśli forma pozwoli, chciałabym skakać w zawodach najwyższej rangi. Jest dużo większa rywalizacja za sprawą mocniejszych zawodniczek. Jest większa mobilizacja, ale też dużo stresu.

Czy udało się już zawiązać znajomości ze skoczkiniami innych nacji? - Ja mam trenera, mi to wystarcza <śmiech>. Utrzymuję kontakt z koleżankami z kadry. Nie potrzebuję kolegować się z reprezentantkami innych krajów. Trzymam ze swoimi.

Jak najlepsza polska skoczkini ocenia występy rodaków na dużym obiekcie? - Bardzo dobrze. Skaczą na wysokim poziomie. No i jest co oglądać. Pytałam już trenera o skoki na dużej skoczni, ale nie pozwolił <śmiech>. Muszę nabrać jeszcze trochę techniki i wtedy się uda.

Korespondencja z Courchevel, Tadeusz Mieczyński.

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (3921) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Magik_Ma_Konto stały bywalec
  Błąd w tytule

  Powinno być "Bedzie lepiej"

 • Janeman weteran

  Ta dziewczyna ma szanse coś osiągnąć -ma odpowiednie podejście.
  Wie, że może skakać lepiej , wie dlaczego w zawodach poszło nieco gorzej niż w kwalifikacjach i nie zwala winy na warunki i wszystkich wokół.

 • lukas99 bywalec

  Czemu na stronie nie ma filmiku z wywiadem?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).