Wypowiedzi Dawida Kubackiego i Jakuba Wolnego po sobotnim konkursie

 • 2016-07-17 17:55

Najgorszymi z reprezentantów Polski we francuskim Courchevel okazali się Dawid Kubacki i Jakub Wolny. Pomimo nie najlepszych prób, sezon Letniej Grand Prix udało im się rozpocząć z dorobkiem punktowym. Obaj zakończyli zmagania w trzeciej dziesiątce.

Dawid KubackiDawid Kubacki

Dawid Kubacki (22. miejsce):

- Moje odczucia są takie, że te skoki jeszcze wyglądają do końca tak, jakbym tego chciał. Widać w nich potencjał i tego się będę trzymał cały czas. Mimo tego, że nie były one tutaj najlepsze, były one przyzwoite mimo wszystko. Nadal pojawiają się błędy i nie wszystko gra tak, jak grać powinno. Założenie jest takie, aby funkcjonowało to zimą - oznajmia podopieczny Stefana Horngachera.

Przed rokiem świetna forma latem nie przełożyła się na Puchar Świata. Czy słabsze lato może zwiastować lepsze skoki zimą? - Nie wiadomo czy lepsze. O tym będziemy mogli rozmawiać po zimie. Wtedy będziemy mogli to wszystko ocenić. Nie załamuję się z tego powodu, że nie ruszyło to z kopyta od pierwszych zawodów. Mamy przed sobą kawałek sezonu letniego, a później zimowy. Bardziej trzeba skupiać się na konkursach bliżej zimy.

Debiut nowego trenera z polską chorągiewką to coś szczególnego? - Skaczemy dla Polski jako kraju, a nie tylko dla trenera. Niezależnie od tego, jakiej jest on narodowości. Nie robi mi to żadnej różnicy.

Udało się udać na urlop po minionej edycji Pucharu Świata? - Jeszcze nie udało mi się odpocząć. Są plany krótkiego okresu urlopowego w sezonie letnim. Wtedy będziemy mogli się zregenerować i naładować baterie. Wówczas będzie można ruszyć z kopyta do zimy.

Kolejny przystanek w kalendarzu LGP to obiekt im. Adama Małysza. Towarzyszą temu dodatkowe emocje? - Nie. Podchodzę jak do kolejnych zawodów. Wiem, że czeka mnie sporo pracy przed zimą. Będę ją wykonywał na treningach i w konkursach.

Udało się podejrzeć występ Kingi Rajdy? - Akurat byliśmy na treningu w sali pod skocznią. Widzieliśmy tylko jej drugi skok, ale z tego co wiem, są to pierwsze punkty Kingi, więc teraz będzie już tylko z górki.

Jakub Wolny (25. miejsce):

- Jestem zadowolony, bo są punkty. Pierwszy skok fajny, drugi nieco gorszy, ale też w gorszych warunkach. Ogólnie zawody oceniam na plus. Był to debiut trenera, ale my nie myślimy o tym. Każdy z nas robi swoje i nie zwraca uwagi na takie rzeczy - stwierdza mistrz świata juniorów z 2014 roku.

Warunki były stabilne? - Warunki nigdy nie są stabilne <śmiech>. Trochę kręciło w pierwszej serii, w drugiej zresztą też. Większość zawodów się tak aktualnie odbywa.

- Wydaje mi się, że moja dyspozycja stale idzie do przodu. Na początku lata była tragedia. Nie myślałem o jakichkolwiek zawodach, tym bardziej o pierwszych z cyklu Letniej Grand Prix. Udało się, więc forma idzie cały czas do góry.

Przed kadrowiczami występ przed własną publicznością. Start w Wiśle to większe przeżycie? - Podchodzę do wiślański konkursów jak do normalnych zawodów. Są to kolejne zawody po drodze.

Był czas, aby gdzieś pojechać w ramach wakacji? - Jeszcze mi się nie udało. Zobaczę czy uda mi się namówić dziewczynę <śmiech>.

Korespondencja z Courchevel, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3235) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W_S profesor
  Oby Kuba Wolny wrócił do dyspozycji sprzed kontuzji

  Wierzę w niego i mam nadzieję że nie wpadnie w taki dołek jak Krzysiek Biegun, czy Olek Zniszczoł.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).