Jan Ziobro: "Jest dobrze, ale mamy dużo do zrobienia"

 • 2016-07-21 22:15

Dwóch Polaków znalazło się w czołowej "10" kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego w Wiśle. Jednym z nich był dziewiąty Jan Ziobro (125 i 119 m).

Jan ZiobroJan Ziobro

- Mój skok był nie do końca czysty i spóźniony – mówi zawodnik - Ale cieszę się, że pomimo tego udało mi się tyle odlecieć. Jako drużyna jesteśmy dobrze przygotowani. Ale jest jeszcze wiele do zrobienia - to nie jest jeszcze szczyt naszych możliwości.

Ziobro wypowiedział się również na temat dyspozycji rywali. - Wszyscy będą chcieli w sobotę dobrze skakać, a szczególnie czołowe nacje tj.: Niemcy, Austriacy, Norwegowie oraz Słoweńcy. Uważam, że walka o pozycje rozegra się właśnie pomiędzy nami, a nimi – twierdzi.

Podczas kwalifikacji bezkonkurencyjny okazał się Norweg Anders Fannemel, który skokiem na odległość 137,5 m ustanowił nowy oficjalny letni rekord skoczni. - Nie widziałem tego skoku, ale byłem świadkiem reakcji Kamila Stocha, który się roześmiał i powiedział: - No i zabrał mi rekord - mówi.

Tym samym, według naszego skoczka, Fannemel stał się jednym z głównych faworytów do sobotniego zwycięstwa. - Ale jest też dużo innych dobrych skoczków, którzy także mają szansę – zastrzega – My również będziemy walczyć i tanio skóry nie sprzedamy. Jak będzie w sobotę? Zobaczymy. Na razie nie zakładamy nic na wyrost. Musimy zrobić swoją robotę i tyle.

Zawodnik podkreśla, że zarówno on, jak i jego koledzy z drużyny traktują sezon letni treningowo. - Co prawda w Wiśle startujemy w zawodach, ale oprócz tego ciężko pracujemy, żeby utrzymać wysoki poziom do zimy – komentuje.

Zapytany o relacje jego i pozostałych naszych skoczków z byłym trenerem Łukaszem Kruczkiem odpowiedział: - Widziałem się z Łukaszem na zawodach w Kranju, a także tutaj, w Wiśle. Odwiedza nas, rozmawiamy. Nie jest już naszym trenerem, ale nie udajemy, że się nie znamy – kończy.

Korespondencja z Wisły, Katarzyna Skoczek i Joanna Sibińska


Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2404) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • GW2006 początkujący
  ziobro

  Janek zasluzyl sobie na miejsce w drozynie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).