Maciej Kot: "Nie mamy gdzie trenować w Zakopanem"

 • 2016-07-29 23:55

Najrówniej skaczącym reprezentantem Polski był dziś Maciej Kot, który we wszystkich piątkowych próbach lądował między 95. a 100. metrem. Lider cyklu w przeciwieństwie do Kamila Stocha lubi obiekt położony w Hinterzarten, a także zapowiada walkę o trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Letniej Grand Prix. Podopieczny Stefana Horngachera zabrał także głos w sprawie nierozstrzygniętego przetargu na przebudowę Wielkiej Krokwi.

Maciej KotMaciej Kot

Jakie są odczucia po pierwszym dniu skoków w Hinterzarten, pomimo braku żółtej koszulki lidera? - Znowu mi jej nie dali. Nie szanują mnie tutaj, ale mam nadzieję, że na jutro będzie <śmiech>. Czuję się bardzo dobrze. Byliśmy tutaj na obozie miesiąc temu, a samą skocznię znam z poprzednich lat. Nie było z tym problemu. Ogólnie tę skocznię lubię. Jest to mniejszy obiekt, ale odpowiadający mi, z którym wiążę miłe wspomnienia. Od pierwszego skoku nie było większych problemów. Wszystkie były w miarę dobre i równe. Mam nadzieję, że jutro będą jeszcze lepsze.

Kilkudniowy rozbrat ze skocznią był dobrym ruchem? - Od soboty w ogóle nie skakaliśmy. Trenowaliśmy na sali i siłowni, ale mieliśmy odpoczynek od skoków, co było dobrą decyzją, bo w Wiśle troszkę tych skoków było. Trzeba było odpocząć od skoczni, nieco się zregenerować i nabrać sił fizycznych, aby dobrze się tutaj zaprezentować.

Jak zakopiańczyk skomentuje zawirowania wokół modernizacji Wielkiej Krokwi? - Dla mnie jest to bardzo przykre. Staram się uciekać od tego jak najdalej i koncentrować się na swojej robocie, ale wiadomo, że te informacje do mnie dochodzą. Ciągłe przekładanie decyzji i życie w niewiedzy odnośnie gotowości Wielkiej Krokwi na Puchar Świata, a także możliwości treningów na skoczni nie jest miłe. Każdy zawodnik powie, że im wcześniej ta skocznia będzie, tym lepiej. Nie mamy gdzie trenować w Zakopanem. Trening na skoczni wiąże się z wyjazdem do Wisły lub Szczyrku. Wyjeżdżamy o szóstej rano, żeby na dziewiątą być w Beskidach, poskakać i wrócić. Wiadomo, że na dłuższy okres nie ma to sensu. To, na czym zależy najbardziej nam i kibicom, to ten Puchar Świata. Już przed rokiem nie było Letniej Grand Prix, co było wielką szkodą dla całego Zakopanego. Nie możemy dopuścić do tego, aby Puchar Świata w Zakopanem przestał istnieć. Wierzę w to, że obietnice zostaną otrzymane i w końcu doczekamy się renowacji. Skoro nie w jednym etapie, to może w dwóch. Priorytetem jest rozegranie Pucharu Świata, bo chyba na tym wszystkim najbardziej zależy.

W sobotę uda się ustrzelić hat-trick? - Życzyłbym sobie tego. Nie będzie łatwo, bo gospodarze są bardzo silni, a także jest kilku zawodników, którzy z konkursu na konkurs się rozpędzają. Dam z siebie wszystko i liczę na fajną walkę, być może zwycięską z mojej strony.

Korespondencja z Hinterzarten, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7390) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • antek42 początkujący
  A po co skoki w Zakopcu?

  Cieszmy sie, ze kompleks mylych skoczni jest w ruinie a niebawem dojdzie do tego Duza Krokiew bo mamy intruza (COS) w Zakopanem.
  Proponuje rozparcelowanie Tatr i kazdwmu województwu dac ich kawelek. aby je "dobrze zagospodarowali czyli" tak jak to robi COS. Gdzie jest rachunek ekonomczny? Jezeli Zakopane wypadnie z kalendarza to nie bedzie kasy z 22000-26000 widzów. Sporne jest 2-3 mil. PLZ co daloby kase z 3-4000 widzów. Widac, ze Wa-wa chce uj..bic skoki pod Tatrami aby mieli impreze na Stadionie Narodowym.
  Tylko u nas za czasów POPisów sa takie anomalia. Gospodarzem skoczni powinno byc Z A K O P A N E !!!! a wlasciwie samorzad miejski i organizatorem imprez TZN.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  No wlasnie Maciek powinien dostać tą żółta koszulkę lidera. Bo nie zdąrzy się ją nacieszyć.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).