Maciej Maciusiak: "Musimy sobie wyjaśnić pewne kwestie"

 • 2016-08-04 16:23

Maciej Maciusiak ma już za sobą pierwsze miesiące pracy z kadrą juniorów. Grupa prowadzona przez 34-letniego szkoleniowca miała okazję sprawdzić się na międzynarodowym tle podczas zawodów FIS Cup w Villach i Szczyrku, a także przy okazji Puchar Karpat rozgrywanego na kompleksie skoczni Skalite. Jak trener kadry C ocenia dotychczasowy okres?

kadra C - 2016/2017kadra C - 2016/2017

- Jestem w miarę zadowolony z dotychczasowych wyników zawodników. Chłopcy pokazują, że cały czas idą do przodu. Choć jeszcze dużo pracy przed nimi, bo widać, że ciężko się im skacze. Jeszcze jak warunki dopiszą, to każdy z tych chłopaków potrafi odlecieć - stwierdza Maciusiak w rozmowie z oficjalnym portalem Polskiego Związku Narciarskiego.

Którzy młodzieżowcy na tym etapie przygotowań zasługują na szczególną pochwałę? - W pierwszym konkursie FIS Cup w Szczyrku z dobrej strony pokazał się Dominik Kastelik, który w drugiej serii, w takich naprawdę ciężkich warunkach, potrafił oddać super skok. Natomiast Bartosz Czyż jest jeszcze troszeczkę słaby w nogach, ale pracujemy nad tym, aby to poprawiać. Jednak muszę przyznać, że i tak już duży postęp zrobił - dodaje szkoleniowiec.

- Do sezonu zimowego jest jeszcze trochę czasu, podczas którego musimy sobie wyjaśnić pewne kwestie. Większość zawodników była poza kadrą i tak organizacyjnie musimy jeszcze nad tym popracować. Chciałbym, abyśmy jeszcze bardziej byli grupą, ponieważ są zasady, które nas obowiązują, jednak tym młodym zawodnikom cały czas musimy o tym przypominać i nie do końca wszystko to gra, dlatego czasami jest to denerwujące - podsumowuje 34-latek na łamach pzn.pl.

Kadra Juniorów w FIS Cup 2016/2017:

Łukasz Bukowski (20.03.1997):

Villach - 51. miejsce i DSQ;

Szczyrk - 38. i 59. miejsce.

Bartosz Czyż (14.08.1999):

Villach - 18. i 28. miejsce;

Szczyrk - 29. i 48. miejsce.

Dawid Jarząbek (03.03.1999):

Villach - nie startował;

Szczyrk - 47. i 40. miejsce.

Dominik Kastelik (09.06.1998):

Villach - 34. i 11. miejsce;

Szczyrk - 9. miejsce i DNS.

Tomasz Pilch (20.10.2000):

Villach - 60. i 48. miejsce;

Szczyrk - 33. miejsce i DSQ.

Paweł Wąsek (02.06.1999):

Villach - 58. i 53. miejsce;

Szczyrk - 40. i 61. miejsce.


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (6864) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Maciek Maciusiak

  Maciek to wyśmienity trener. Wprowadził w naszą grupę dyscyplinę i zaangażowanie. Lepszego trenera można sobie tylko wymażyć.

 • anonim
  @Kuba

  Za Mateji Ziobro i Biegun wygrali konkursy PŚ.

 • anonim
  @Picia

  Maciusiak według mnie jest lepszy od Mateji. Kto zrobił w zeszłym sezonie formę Huli i Stękale? Kto poprawił technikę u Kubackiego? Mateja w zeszłym sezonie zniszczył: Kantykę, Leje, Rudę, Podżorskiego, Jarząbka i Miętusa. Fijas i Mateja po poprzednim sezonie powinni wylecieć z trenowania kadry na zbity pysk. Oni zniszczyli formę w 2013 roku Grzegorzowi Miętusowi, Rutkowskiemu, wtedy mówiliście na Hulę "The Bula" i Kłusek skakał wtedy coraz gorzej. W zeszłym sezonie Klusek był regularnie w 10 w zawodach pucharu kontynentalnego. Mateja teraz zniszczy Zniszczona, Kłuska i Bieguna. Taka prawda.

 • anonim
  Maciusiak

  Powinien nadal być grzecznym serwisantem.
  A jak już, to asystentem Fijasa u juniorów. Ciekawe jak Piotr znosi tego "bufona"

 • anonim

  Maciusiak powinien być trenerem kadry A !

 • anonim
  @!!!

  Większość na forum, zwłaszcza zimą to cebulaki, które pewnie od Horngachera będzie się domagała dymisji. Czuć tutaj tak naprawdę tylko cebulę. A to, że teraz się spisują słabo to nic nie znaczy, bo Hayboeck też zeszłego lata cieniował, a zimą wygrał wszystkie konkursy w Finlandii. Słoweńcy zeszłego lata też byli niemrawi, a zimą zajęli DRUGIE miejsce w pucharze narodów. ZIMA JEST NAJWAŻNIEJSZA, A LATO MOŻNA WSADZIĆ W DU*Ę!

 • FunFact profesor
  @!!!!

  Ludzi NAPRAWDĘ znających się na skokach w całym kraju mamy bardzo mało i wątpię, żeby na tym forum była choć jedna taka.

  Tutaj są tylko fani tej dyscypliny, którzy dzielą się swoimi obserwacjami, statystykami itp., ale fizycznej styczności ze skokami nigdy nie mieli.

 • anonim
  WIĘKSZEGO SŁOWOTOKO-BEŁKOTU NIE SŁYSZAŁEM

  jestem zadowolony z wyników, idą do przodu, skaczą ciężko ale jak przyjdą warunki to mogą skakać daleko, nie mówiąc o nogach, grupach i zgraniu. Panie Maciusiak, tu na tym forum 70% to naprawdę ludzie znający się na skokach, więc opowiadanie takich bzdur, nie mając żadnej koncepcji to już nie żenada, to już brak profesjonalizmu czyli amatorszczyzna. Czekam na zimę i wyniki juniorów.

 • anonim
  Dobra wiadomość

  jest wykonawca dla wielkiej krokwii,całkowity koszt to prawie 4 miliony(bez kilku tysięcy),czas pracy dla 1 etapu(najazd,próg,tory lodowe) to około 2,5 miesiąca,gwarancja na 6 lat :)

 • Major_Kuprich profesor
  Maciusiak i Matusiak

  Ta dwójka ma wiele wspólnego - urodzili się tego samego roku, mają tyle samo lat, mieli problemy z prawem :)

 • anonim
  @shi

  Poczekajmy do zimy. Niemcy w zeszłym sezonie w CoCu latem cieniowali, a zimą byli w czołówce (patrz Siegel, Paschke, Kraus, Winter, Geiger).

 • shi stały bywalec
  Maciusiak

  Mam pytanie: Gdzie idą do przodu? Łapać Pokemony na swoich iPhone`ach chyba. Co za gość, powinien wziąć udział z Tajnerem udział w MŚ opowiadania bajek im. Hansa Andersena. Ubawił mnie do łez.

 • Siwy początkujący
  Gogo (*161.dynamic.gprs.plus.pl)

  Maciusisak to świetny trener jednak zrobić coś z niczego to mu troche czasu zajmie!!!!!

 • anonim
  gogo

  Dobrze by było gdybyś dał sobie spokój z komentowaniem.

 • anonim
  Maciusiak

  Dobrze by było gdyby dał sobie spokój z trenerką.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).