Kamil Stoch: "Miły gest trenera, który bardziej nas ze sobą spoił"

 • 2016-08-05 21:59

Najrówniej i najdalej skaczącym z reprezentantów Polski był w piątek Kamil Stoch. 29-latek w seriach treningowych dwukrotnie był drugi, natomiast w kwalifikacjach oddał najdłuższy skok spośród zawodników mających zapewniony udział w konkursie głównym. Czy były to satysfakcjonujące próby?

Kamil StochKamil Stoch

- Owszem, były to dobre skoki, które mnie cieszyły. Za nami solidny dzień treningu. Bardzo jestem zadowolony z pobytu w Hinterzarten, ponieważ kilka rzeczy udało się ustabilizować. Przede wszystkim pozycję najazdową i kierunek odbicia. To były dwa ważne elementy, nad którymi pracowałem w ostatnim tygodniu. Kilkanaście oddanych skoków w Hinterzarten bardzo mi w tym pomogło. Dzisiaj można było dostrzec, że potrafiłem to powtórzyć - stwierdził podopieczny Stefana Horngachera.

Udało się oswoić z nietypowym przejściem na rozbiegu w Hinterzarten? - No tak właśnie nie do końca. Niektóre skoki nie wychodziły tak, jak powinny. Po kilkunastu skokach rzeczywiście można wyczuć obiekt i one już wyglądały lepiej. Aczkolwiek tutaj w Einsiedeln nie ma aż tak ostrego przejścia między rozbiegiem a końcem progu, przez jest trochę łatwiej.

Start w Niemczech pozostawił nieco niedosytu? - Pewnie, że był niedosyt, ale rozczarowany nie byłem. Tak jak powtarzam cały czas, mam nad czym teraz pracować. W letnich startach staram się skakać jak najlepiej, ale przede wszystkim traktuję je jako sprawdzian i miejsce, gdzie mogę realizować swoje cele zadaniowe. Zwłaszcza w sytuacji większego napięcia i stresu, który zawsze się pojawia. Tym sposobem będę przygotowywał się do sezonu zimowego.

Od tego sezonu polscy skoczkowie przed zawodami rozgrzewają się pod hotelem, a nie jak miało to miejsce dotychczas, a więc pod skocznią. Jak po kilku startach można ocenić tę zmianę? - Jest to kolejna rzecz, którą zastosował Stefan, aby rozgrzewkę przeprowadzać z dala od zamieszania pod skocznią. Chcemy ją przeprowadzać w spokojnym miejscu, gdzie każdy ma szansę skupić się na swoich zadaniach. I to jest dobre. Aczkolwiek z Maćkiem jedziemy na końcu stawki, więc tak czy siak po przyjeździe na skocznię trzeba dogrzać mięśnie, żeby oddać później dobry skok.

W jaki sposób udało się spożytkować wolny czas między treningami w Niemczech? - Między innymi byliśmy na grillu u trenera. Było bardzo sympatycznie. Znałem wcześniej rodzinę Stefana, ale reszta chłopaków pewnie dopiero ją poznała. Był to miły gest ze strony trenera, który uważam, że bardziej nas ze sobą spoił, a także rozluźnił nieco atmosferę.

Einsiedeln dotychczas było szczęśliwym miejscem dla Biało-Czerwonych. Czego można spodziewać się w tym roku? - Nie liczę na przyjazd kilku tysięcy polskich kibiców, ale cieszy mnie fakt, że jest tutaj mój fanklub, któremu dziękuję za to, że stale mnie wspiera. Cały czas we mnie wierzą, a przy tym dopingują całą reprezentację.

Korespondencja z Einsiedeln, Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9906) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Xellos profesor
  W przypadku Stocha

  Ważna jest technika, resztę wypracuje, ktoś na takim poziomie i z takimi osiągnięciami w innych kwestiach da radę. Horngacher ma naprawić technikę skoku, a od tego jest właśnie lato. Teraz to się robi. A inne niuanse, można szlifować zimą. Forma to coś więcej niż poprawny skok technicznie, więc nie ma powodu by twierdzić, że teraz jest w formie. Jak ktoś wygrywa złoto olimpijskie to na pewno to co widzimy teraz nie jest formą na jaką go stać.

 • anonim
  @Stefan

  Freunda nie widać z prostego powodu. Dochodzi do zdrowia po operacji, więc raczej normalne, że się na skoczni nie pokazuje.

 • Major_Kuprich profesor
  Lepiej żeby teraz skakał dobrze

  Aniżeli tak jak rok temu - gdy dołował zimą i latem...

 • Stefan początkujący
  Mam pewne obawy...

  Kamil stara się skakać jak najlepiej już teraz i fakt bardzo dobrze mu to wychodzi, ale czy jest to najlepsze rozwiązanie? Prevc oszczędza się na PŚ to widać, Freunda w ogóle nie widać, Kraft i Hayboeck skaczą okey ale widać, że nie dają z siebie wszystkiego. Patrząc na Kamila można uznać, że daje z siebie dużo i może nawet za dużo jak na LGP. Obawiam się, że może być problem z utrzymaniem formy od teraz przez osiem miesięcy aż do końca PŚ.

 • kasztelan weteran

  rozumiem, że na tym grillu były paróweczki sojowe, papryka i bakłażan?

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Może Polacy czują jeszcze tego grilla i dlatego tak skaczą. Zobaczymy co jutro pokażesz Kamil licze na podium.

 • W_S profesor
  Nareszcie atmosfera w naszej drużynie

  jest bardzo dobra. Myślę że w zimie nasi pokażą że są świetni i utrą nosy Norwegom i Słoweńcom.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).