Piotr Żyła: "Trzeba to ustabilizować"

 • 2016-08-06 13:41

Po przeciętnych seriach treningowych na obiekcie im. Andreasa Kuettela w Einsiedeln, Piotr Żyła piątkowe kwalifikacje zakończył na 13. pozycji. Jego rezultat to 112 metrów. Jednostki treningowe w Hinterzarten okazały się pomocne?

- Na pewno. Co prawda w piątek nie skakałem już tak dobrze, jak w Hinterzarten. Kwalifikacyjny skok był w porządku. Trochę prędkością na rozbiegu nie było tak, jak powinno być. Zwłaszcza we wspomnianych kwalifikacjach - komentuje Żyła.

Jak skacze się w Einsiedeln na tle obiektu w Hinterzarten? - Normalnie. Skocznia jak skocznia. Jak się dobrze skoczy, to da się coś odlecieć. W przeciwnym przypadku nie.

Oswajanie się z nową pozycją dojazdową przebiega pomyślnie? - Zaczynam się w to wjeżdżać i łapać dobre czucie. Treningi w Hinterzarten bardzo mi pomogły też w kwestii samopoczucia, bo fajnie i nawet szybko mi się jeździło. Trzeba to ustabilizować i skok w skok prezentować się normalnie.

Czy aktualne skoki pozwalają walczyć o ścisłą czołówkę? - Nie wiem <śmiech>. To już nie do mnie pytanie. Krok po kroku. Telemark ładny, prędkość coraz lepsza, więc będzie dobrze.

Jak 29-latek radzi sobie z dłuższą rozłąką z rodziną? - Jakoś się to znosi, co zrobić. Czasem jest się krócej, a czasem dłużej poza domem.

Ulewa nad Einsiedeln była sporym utrudnieniem? - Ja akurat nie miałem problemu, bo w treningu skakałem jak zaczynało kropić, a w kwalifikacjach kiedy przestało już padać.

Korespondencja z Einsiedeln, Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2917) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Transmisja

  Macie panie, panowie link do transmisji? Będę bardzo wdzięczny.

 • anonim

  Piotrek trzeba było słuchać wspaniałego naszeo mistrza Adama i dzis byłbyś najlepszy ,bo masz mocne odbicie , skakać przecież umiesz ,co pokazałeś niejeden raz.powodzenia-będzie dobrze

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Piotrek licze ze znajdziesz sie w TOP20 w dzisiejszym konkursie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).