Szwedzko-norweska rywalizacja młodych skoczków w Oernskoeldsvik

 • 2016-08-08 12:18

W cieniu konkursu Letniego Grand Prix w Einsiedeln w szwedzkim Oernskoeldsvik odbył się konkurs skoków narciarskich, w którym zmierzyli się skoczkowie ze Szwecji i Norwegii.

Początek sierpnia to od kilku już lat czas, gdy kompleks skoczni Paradiskullen odwiedza liczna grupa Norwegów, którzy w szwedzkim Oernskoeldsvik odbywają obóz treningowy. Nie inaczej było i w tym roku. Z wizyty sąsiadów skorzystali także miejscowi skoczkowie, którzy mieli okazję odbyć treningi z Rune Rebne, który w Norweskim Związku Narciarskim odpowiedzialny jest za szkolenie skoczkiń narciarskich. Ponadto Szwedzi i Norwedzy zmierzyli się w zawodach na skoczniach od K10 do K55.

W rywalizacji mężczyzn na obiekcie K55 udział Szwedów był symboliczny – na starcie, oprócz 13 Norwegów, pojawił się bowiem tylko... jeden zawodnik gospodarzy. Olof Lundgren, po skokach na odległość 50,5 i 50 metrów zajął 9. pozycję. Zwycięstwo odniósł Fredrik Jevne, który skoczył 54 i 56,5 metrów.

Na starcie konkursu kobiet na skoczni K55 także pojawiło się więcej Norweżek (6 skoczkiń) niż Szwedek (2 zawodniczki). Gospodynie zaprezentowały się jednak bardzo dobrze, obie bowiem stanęły na podium. Zwycięstwo odniosła Frida Westman (50,5 i 55 m), a 3. była Julia Lundberg (48 i 51 m). Zawodniczki miejscowego klubu IF Friska Viljor przedzieliła specjalizująca się w kombinacji norweskiej Hanna Midtsundstad (52 i 54,5 m).

W pozostałych kategoriach zwyciężali Szwedzi:

– wśród weteranów – Pietro Nilsson (K35) i Peder Ekstrand (K20),

– wśród chłopców – Jonathan Swedberg (K35), Jamie Kinane (K20) i Erik Lindh (K10),

– wśród dziewcząt – Karin Forsberg (K35), Michelle Nyström (K20) i Lea Ekstrand (K10).

Pełne wyniki


Paweł Borkowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2812) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Piotrek początkujący
  @Gaspare

  Umrzeć nie umrą ale też spektakularnych wyników spodziewać się nie ma co.
  W samej Szwecji trwa jedynie szkolenie młodzieży. Olof Lundgren (wyżej wymieniony w tekście) pomimo reprezentowania kulbu Holmens IF, mieszka chyba w Trondheim i tam się uczy. Co do innych zawodników - nie ma co patrzeć na stronę fis-ski.com bo według niej nadal Nordin czy Grimholm są aktywni.

 • Gaspare początkujący

  Czyli jest przynajmniej nadzieja na to, że skoki w Szwecji nie umrą.

 • Piotrek początkujący
  -

  Pamiętam jak bodaj w tamtym roku Lundgren na Mistrzostwach Norwegii wśród juniorów zajął 3. miejsce. Ale jak widać, jego wyniki spadają w dół.
  Natomiast w FC Pań Szwecja ma już trochę uzbieranych oczek. Zobaczymy jak będzie to się rozwijało dalej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).