Pierwsze składy na LGP w Hakubie

 • 2016-08-11 19:01

Po europejskiej części inaugurującej cykl Letniej Grand Prix 2016, najbliższy weekend będzie jednym z niewielu, na który nie zaplanowano żadnych zawodów pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Tymczasem znamy już składy trzech reprezentacji na kolejny przystanek LGP, którym będzie japońska Hakuba. Te same nacje podały także zestawienia na Letni Puchar Kontynentalny w Kuopio.

Przed własną publicznością do międzynarodowej rywalizacji powróci trzon japońskiej kadry. O pierwsze punkty tego lata na olimpijskiej skoczni w Hakubie powalczą Daiki Ito, Noriaki Kasai i Taku Takeuchi. Oprócz nich zgłoszona została szóstka, która miała okazję pokazać się w dotychczasowych konkursach na Starym Kontynencie. Zespół uzupełnią Masamitsu Ito, Naoki Nakamura i Yukiya Sato, którzy stanowią część grupy narodowej.

W niemal niezmienionym składzie starty w LGP kontynuować będą kraje z Ameryki Północnej. W drużynie USA Michaela Glasdera zastąpi aktualny mistrz tego kraju - Will Rhoads. Warto podkreślić, iż oba konkursy będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem Eurosportu 1 (sobota) i Eurosportu 2 (niedziela).

Skład Japonii na LGP w Hakubie (HS 131):

- Ryoyu Kobayashi (8. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

- Kento Sakuyama (29. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

- Yumu Harada (48. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

- Junshiro Kobayashi (53. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

- Kenshiro Ito (55. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

- Daiki Ito;

- Masamitsu Ito;

- Noriaki Kasai;

- Naoki Nakamura;

- Yukiya Sato;

- Taku Takeuchi;

- Shohei Tochimoto.

Skład Kanady na LGP w Hakubie (HS 131):

- Mackenzie Boyd-Clowes (39. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

Skład Stanów Zjednoczonych na LGP w Hakubie (HS 131):

- Kevin Bickner (27. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

- Will Rhoads.

Program LGP w Hakubie (HS 131):

Piątek, 26.08.2016

6:00* - Odprawa techniczna

10:00 - Oficjalny trening

12:00 - Kwalifikacje

Sobota, 27.08.2016

10:30 - Seria próbna

11:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 28.08.2016

2:00 - Kwalifikacje

3:00 - Pierwsza seria konkursowa

Ekipy Japonii oraz Stanów Zjednoczonych opublikowały również nazwiska sportowców, którzy wybiorą się na zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego do fińskiego Kuopio. Zmagania na obiekcie Puijo będą miały miejsce już za tydzień, a drugoligowe konkursy poprzedzą zawody z cyklu FIS Cup. Azjaci wyślą tam Masamitsu Ito, Yukena Iwasę i Keiichiego Sato, natomiast USA reprezentować będzie Casey Larson.

Program FC w Kuopio (HS 127):

Czwartek, 18.08.2016

8:00* - Odprawa techniczna

9:30 - Oficjalny trening

16:00 - Seria próbna

17:15 - Pierwsza seria konkursowa

Piątek, 19.08.2016

16:00 - Seria próbna

17:15 - Pierwsza seria konkursowa

Program LPK w Kuopio (HS 127):

Sobota, 20.08.2016

8:00* - Odprawa techniczna

9:30 - Oficjalny trening

14:00 - Seria próbna

15:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 21.08.2016

8:00 - Seria próbna

9:00 - Pierwsza seria konkursowa

* - wszystkie godziny według czasu polskiego.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10049) komentarze: (31)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Tak się zastanawiam: gdzie podziały się składy pozostałych drużyn: Niemiec,Austrii,Norwegii,Szwajcarii,Czech,Polski,Rosji,Kazachstanu?
  Czyżby jedynymi drużynami biorącymi udział w letniej GP w Japonii były tylko te 3 reprezentacje??? ;-)

 • Nowyskoczek5 profesor
  @MrRadzio

  Zgadza się .

 • MrRadzio weteran
  @Nowyskoczek5

  A ja mimo mieszkania 9 lat w UK dalej nie ogarniam Angielskiego w TV więc się nie martw ;) KAŻDY komentator będzie lepszy od tego w PL...

 • BW134 początkujący
  O proszę, trzech Ito

  Świetnie!! Trójka Ito wystartuje. Masamitsu, Kenshiro i Daiki. Stawiam oczywiście na Daikiego

 • Nowyskoczek5 profesor
  @MrRadzio

  Mam i właśnie jednak tak zrobię. Angielski rozumiem nie doskonale ale znam.

 • MrRadzio weteran
  @Nowyskoczek5

  A nie masz ustawień języka w TV? Zmień na Angielski i będzie git (no chyba że angielskiego nie znasz)

 • anonim

  Żaden Polak nie jedzie ?

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Ciekawe kto bedzie komentowal skoki na Eurosporcie 2. Jak ten sam co w Einsiedeln to wyłącze głos i bedzie git.

 • anonim
  skoki

  Szkoda że POlacy odpuszczaja Hakube . NIe siegna po LGP .

 • dejw profesor
  @Janeman

  Akurat w Kranju Ziobro spisał się nieźle. Dwa razy w TOP10, raz blisko podium, a widać od lat jak poważnie traktują te zawody gospodarze i jak ciężko się przebić przez słoweńską koalicję. Do tego świetna Wisła i blamaż wcześniej na FC, co właściwie potwierdza jego charakter skoczka - jeden z najbardziej (o ile nie najbardziej) chimerycznych zawodników w całej stawce, po którym nigdy nie wiadomo czego się spodziewać.
  I to może być jeden z powodów, dla którego nie był i w tym sezonie już niemal na 100% nie będzie uwzględniany w kadrze A.

  Janek w tej chwili ma sytuację dość jasną jeśli chodzi o starty, w Kuopio i Frenstacie walczy o miejsce dla siebie na ostatnie letnie konkursy w Hinzenbach i Klingenthal. Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej o tym jak wypada na tle kadry A.

 • Janeman profesor
  @dervish

  Ziobro moim zdaniem nie bedzie brany pod uwagę, jest w kadrze B (pamiętajmy że nie przypadkowo) i nawet pomijając wspominany tu już problem innego cyklu przygotowań , uważam że na przynależność do formalnej kadry A trzeba sobie zasłużyć dobrymi występami w zimie,
  Co innego występy w zawodach najwyższej rangi - jeśli będzie w odpowiedniej formie, bedzie startował w PŚ.
  W dodatku widzę że na forum zapanował jakiś dziwny mit "wielkiej formy Ziobry" i nie bardzo rozumiem z jakiej racji.
  Wyszły mu jedne bardzo dobre zawody LGP , ale był też przeciętny start w CoC i fatalny jak na skoczka o takich osiągnięciach i aspiracjach start w Fis Cup.
  Dlatego jeśli już ktoś koniecznie chce wyciągać wnioski na temat formy Ziobry (ja uważam że w ogóle jest na takie dywagacje za wcześnie) to co najwyżej może stwierdzić że jest bardzo nierówna.

 • MrRadzio weteran
  -

  @dejw
  Ale w Wiśle punktów nie mieli Żyła, Murańka czy Kubacki (a Wolny był lepszy tylko o 1 miejce od Stękały) więc jestem ciekaw co tu się stało. Ale masz racje że tylko ta 3 będzie walczyć (co i ja przypuszczałem)

  @dervish
  Ziobro ma ten właśnie problem że jest w kadrze B. Może i ma forme na Kadrę A (tak jak np. Hula rok temu) ale nie wezmą go do kadry głównej właśnie dlatego że ma inny cykl którego nie chcą zaburzać.

 • dejw profesor
  @???

  W ostatnich latach nie, choć parę razy było blisko kiedy w periodzie liczyli się tacy zawodnicy jak Boyd-Clowes, Peier, czy Lamy-Chapouis. Parokrotnie z tego powodu były podejmowane dyskusje o kwotach, wychodziło z nich, że w takich sytuacjach zawodnicy ze słabszych krajów walczą "jedynie" o refundację kosztów. O ile dobrze pamiętam ktoś podawał także odpowiedni wpis z regulaminów PŚ, CoC.

 • anonim
  @dejw

  Jesteś pewny,że Włosi nie dostaną dodatkowego miejsca na II period LGP?

  Była już taka sytuacja?Z góry dzięki za odpowiedź.

 • dervish profesor

  Widzę dyskusje o ostatecznym kształceie kadry A i dziwi mnie, że nie wspomina się tu o Janku Ziobrze.
  Nie dajecie mu szans?
  Moim zdaniem na tę chwile Janek w niczym nie ustępuje nie tylko Huli, Wolnemu i Stekale ale być może także jeszcze komuś z kadry A. A niektórych z wymienionych nawet przewyższa formą.

  Oczywiście trzeba tez brać pod uwagę możliwość, że Janek ma inny cykl przygotowań niż kadra A i swoje przewagi osiągał będąc na świeżości podczas gdy rywale z kadry A startowali lekko "przymuleni" po treningach motoryki.

 • dejw profesor

  Sprostowanie do poprzedniej wypowiedzi:
  Chodziło mi o pojedynek pomiędzy Hulą, Stękałą i Wolnym, bo 5 miejsc w kadrze A są już raczej obsadzone.

 • dejw profesor
  @MrRadzio

  Wolny w Wiśle był przed Stękałą, także jeśli wziąć pod uwagę tylko i wyłącznie ten konkurs to przemawiałby na korzyść selekcji Horngahera. Ale zgadzam się co do tego, że przydałby się taki pojedynek pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi.

  @kakagonzalez
  Owszem, jest to możliwe aby jeden zawodnik plasował się w TOP3 w periodach (L)PK i FC. Tylko że przy sytuacji, w której uda się dajmy na to Bresadoli - ma na to największe szanse, to Włosi zwiększają wtedy kwotę na PK (dopełnienie do minimalnego limitu 3, tak przynajmniej było rok temu kiedy kwoty zwiększała Korea i USA), ale nie zwiększają limitu w PŚ (tutaj dopełnienie jest nie do kwot, ale do liczby zawodników w TOP55 WRL, a w tej chwili nie ma w niej żadnego Włocha).

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  O miejsce w grupie A walczą Wolny Hula i Stękała. Więc moim zdaniem tych trzech skoczków z Polski powinni startować w Japonii. Ten kto będzie najwyżej sklasyfikowany w obydwu konkursach zostanie w Kadrze A a dwóch pozostałych przejdzie do Kadry B.

 • kakagonzalez stały bywalec

  Patrząc na daty FC i LPK w Kuopio przychodzi mi na myśl pytanie odnośnie kwot startowych: jest w takiej konfiguracji możliwe, aby jeden zawodnik wywalczył 2, albo i więcej miejsc w kwocie startowej dla danego kraju (w sensie wygrana w obu konkursach FC daje +1 chyba zazwyczaj w kwocie startowej w (L)PK na następny period, a wygrana w obu konkursach LPK powinna chyba też dać +1 w kwocie startowej PŚ/LGP na period zimowy)?

 • MrRadzio weteran
  @dejw

  Ciekawi mnie jeżeli Horngaher da tylko Hule i Stękałe z kadry A to jak zamierza on sprawiedliwie odjąć 2 zawodników? Przecież jedyny konkurs w którym startowali wszyscy to Wisła która wyszła ZDECYDOWANIE na korzyść Stękały i na niekorzyść Huli.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).