FC w Kuopio: Ziobro zdecydowanie najlepszy

 • 2016-08-18 19:48

Za nami czwartkowe zawody z cyklu FIS Cup w Kuopio (HS 127). W pierwszym z czterech zaplanowanych na ten tydzień konkursów, bardzo pewne zwycięstwo odniósł Jan Ziobro. W czołowej dziesiątce uplasowali się również Bartłomiej Kłusek i Aleksander Zniszczoł. Łącznie do rundy finałowej awansowało czterech podopiecznych Roberta Matei.

W dniu dzisiejszym drużynowy medalista ostatnich Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym jako jedyny dwukrotnie przekroczył linię 120. metra wyznaczającą punkt konstrukcyjny. Dodatkowo był jedynym zawodnikiem w stawce, który przeskoczył rozmiar obiektu Puijo. Dokonał tego w pierwszej serii, uzyskując 127,5 metra. W finale mieszkaniec Spytkowic skoczył 123,5 metra, co dało mu pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach tej rangi. Przewaga Polaka nad najlepszym z oponentów wyniosła 18,8 pkt. Na drugim stopniu podium stanął Daniel Huber. 23-letni Austriak pierwszą próbę zakończył na 126. metrze, dzięki czemu był w zasadzie jedynym sportowcem mogącym powalczyć z Janem Ziobrą o końcowy triumf. Na półmetku omawianą dwójkę dzieliło zaledwie 2,8 pkt. Druga próba Hubera nie była tak udana, a 117,5 metra wystarczyło tylko do utrzymania miejsca na drugim stopniu podium. Jego skład uzupełnił debiutujący w zmaganiach skoczków narciarskich - Jarl Magnus Riiber. Niespełna 19-letni kombinator norweski, mający już na swoim koncie zwycięstwo w zawodach z cyklu Pucharu Świata, w czwartek mógł pochwalić się lotami mierzącymi 119,5 metra oraz 122 metry.

Czwarty z blisko dziesięciopunktową stratą do Riibera był Aleksander Zniszczoł. Wiślanin po wygraniu serii próbnej, w ocenianych występach uzyskiwał 115,5 metra oraz 119 metrów. Miejsce piąte przypadło reprezentantowi gospodarzy - Andreasowi Alamommo (114 i 120 metrów), natomiast czołową szóstkę zamknął lider klasyfikacji generalnej FIS Cup 2016/2017 - Davide Bresadola. Rezultaty Włocha to 119,5 oraz 107,5 metra.

Punkty do klasyfikacji generalnej dopisało jeszcze dwóch innych naszych rodaków. Bartłomiej Kłusek (116,5 oraz 112,5 metra) zajął ósmą lokatę, zaś Krzysztof Miętus (110 metrów i 107,5 metra) finiszował na pozycji nr 18.

Po jednym skoku konkursowym oddali dwaj pozostali Polacy - Przemysław Kantyka i Bartosz Czyż. Najmłodsi członkowie naszej ekipy zameldowali się kolejno na 40. i 69. miejscu.

Łącznie sklasyfikowano 82 zawodników. Ostatecznie zdyskwalifikowano dziewięciu skoczków, a na starcie nie stawiła się trójka z Ukrainy. Uczestnikom czwartkowych zmagań towarzyszyła częściowo zachmurzone niebo i temperatura oscylująca w okolicy 18 stopni Celsjusza.

Następne zawody już w piątek. Seria próbna powinna rozpocząć się o godzinie 16:00 czasu polskiego, a tuż po niej odbędzie się szósty tego lata konkurs tzw. "trzeciej ligi".

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup >>
Zobacz aktualną klasyfikację 1. periodu FC sezonu 2016/2017 »


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10335) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • shi stały bywalec
  Moderatorzy tutaj  Kolejny  łamiesz kilka punktów regulaminu komentowania. Przeczytaj dokładnie czego robić nie wolno  i skończ z komentowaniem pracy moderatorów i obrażaniem (na przykład z wyzywaniem od dzieci).


  Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21254) / 2016-08-19 18:38:19

 • shi stały bywalec
  Cenzura

  Mam pytanie do moderatorów, jakim prawem cenzurujecie wpisy, czy mam to zgłosić w odpowiednie miejsce? Poszedł wpis, że taki Miętus nie powinien nigdzie jeździć, jak w trzeciej lidze zajmuje 18. miejsce, napisany rzeczowo i kulturalnie. To jest po prostu żenujące, co się tutaj wyprawia.
  -----------------------
  Gdyby było kulturalnie, nie byłby usunięty. Zacznij w końcu stosować się do regulaminu. A jeśli nie, to zapraszamy na inne fora, może tam ci źli i niedobrzy cenzorzy będą w stosunku do ciebie bardziej wyrozumiali. Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21223) / 2016-08-19 18:02:18

 • sheef profesor
  Podsumowanie występu Polaków w pierwszym konkursie FC w Kuopio

  Wczorajszy konkurs w wykonaniu polskich skoczków można uznać za udany. Janek Ziobro zaprezentował bardzo dobrą dyspozycję i odniósł zdecydowane zwycięstwo we wczorajszych zawodach (choć uczciwie trzeba przyznać, że Janek w tym konkursie za bardzo nie miał konkurencji). Dobry konkurs w swoim wykonaniu zaliczył Olek Zniszczoł chociaż w jego przypadku do podium nieco zabrakło. Myślę, że Bartek Kłusek również może być zadowolony ze swojego wyniku - oddał dwa dosyć dobre skoki dzięki, którym zakończył zawody w TOP 10. Krzysiek Miętus zanotował mimo wszystko poprawny występ chociaż przegrać z Maratem Żaparowem to naprawdę duża sztuka.

 • anonim
  Polacy

  Co to za zawody były obsada niesamowita.

 • dervish profesor

  Ziobro potwierdza dyspozycję i to że jest na dobrej drodze do powrotu do kadry A.
  Niby tylko FC gdzie oczywistością powinno być zwycięstwo kandydata do startów w PŚ, ale jakość tego zwycięstwa też ma znaczenie. Nie było to wymęczone zwycięstwo, przewaga potwierdza różnicę klas i te skoki naprawdę musiały być niezłe nawet jeżeli weźmie się pod uwagę wysokości belek z jakich startuje się w FC.

 • anonim

  No nie oszukujmy się, w tej stawce wstydem byłoby nie wygrać, skoro Marat Zhaparov swoimi skokami nie dającymi kwalifikacji do konkursów PŚ zajmuje tutaj 14 miejsce.

  Brawa dla Riibera, ciekawe czy są jakieś kursy gdzieś u bukmachera, że zdobędzie w tym roku PŚ w kombinacji, bo z taką formą będzie deklasować rywali przed biegiem.
  Oby tylko nie ponosiła go fantazja jak w zeszłym sezonie.

 • dejw profesor

  Zeszłej zimy w zawodach krajowych skakanie na poziomie Riibera przekładało się zwykle na wzrost formy. Miłe byłoby zachowanie tej tendencji, mam tu na myśli Zniszczoła. Dla niego i Janka konkurs można zaliczyć na plus, Kłuskowi już niekoniecznie, o reszcie nie wspominając. Najbardziej zawiódł Czyż. Liczę na rehabilitację jutro.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Dobry konkurs w wykonaniu Polaków lecz powinno być nieco lepiej.

 • anonim

  Ziobro wygrywa, D. Huber drugi, Riiber trzeci, Zniszczoł czwarty.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Ziobro na pewno bedzie na podium. Wygra lub bedzie drugi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).