Robert Mateja: "Oprawa ligi szkolnej stoi na wyższym poziomie"

 • 2016-08-22 02:07

Polscy skoczkowie w niedzielę późnym wieczorem powrócili do domów po czterech konkursach w fińskim Kuopio. Jak maraton nad jeziorem Kallavesi podsumuje trener kadry B - Robert Mateja?

- Zawody FIS Cup rozgrywane były w dosyć równych warunkach, więc i wyniki odzwierciedlały udane skoki. Podczas sobotniego i niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego niestety trochę już kręcił wiatr, co odbiło się na rezultatach. Podium Krzyśka Miętusa to trochę niespodzianka, ale on już od pewnego czasu zaczął skakać w miarę powtarzalnie i dobrze. Czekaliśmy aż wypali. Miał dziś trochę szczęścia, ale w tym sporcie trzeba odrobinę go mieć, a jego skoki były dobre.

Jak można ocenić cztery dni zmagań w Finlandii pod kątem organizacyjnym? - Organizacja była dobra, nie mieliśmy większych problemów. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że czasem trzeba ugryźć się w język i nie narzekać. Raz jest lepiej, a raz gorzej.

Co można powiedzieć o debiucie Bartosza Czyża? - Bartek poleciał do Kuopio, aby zebrać doświadczenie. Sądzę, że to dla niego ogromny pożytek, zobaczył jak to wszystko wygląda, zmierzył się z silnymi zawodnikami. Na treningach skakał bardzo dobrze, a w zawodach trochę nie wyszło. To drobny chłopak, musi popracować nad motoryką, a wtedy będzie z niego pociecha. Gdy jest trochę wiatru z przodu to potrafi odlecieć bardzo daleko.

Po kilku miesiącach obniżki formy, Aleksander Zniszczoł powraca do wysokiej formy? - Olek w końcu powraca do niezłego skakania. Ci starsi zawodnicy trochę sobie wszystko przemyśleli i zaczęli tę formę budować od nowa i powoli piąć się do góry, powinno być coraz lepiej.

Jak wyglądała frekwencja na trybunach obiektu Puijo? - Trochę śmieszne było, że mimo zawodów wysokiej rangi kibiców w Kuopio nie było praktycznie wcale. Już oprawa naszej ligi szkolnej stoi na wyższym poziomie, a i kibiców przychodzi więcej.

Udało się zrealizować założenia postawione na ten weekend? - Mieliśmy na te konkursy konkretny cel i fajnie, że Jankowi udało się zdobyć nam dodatkowe miejsce w Pucharze Kontynentalnym, dzięki dobrym startom w FIS Cupie. Dla nas to były właściwie ważniejsze zawody niż te sobotnie i niedzielne. Fajnie poszło nam jednak także i w tych konkursach PK, łącznie cztery razy byliśmy na podium, bo w jednym konkursie mieliśmy dwóch reprezentantów w czołowej trójce, więc oceniam starty na duży plus. Na wynik się tu raczej nie nastawialiśmy, ale po cichu liczyliśmy na to, aby Janek zrobił nam tę kwotę i aby zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony i oddawali swoje dobre skoki.

Jakie są kolejne plany grupy B? - Janek jedzie teraz do Hakuby, a o dodatkowe miejsce na Letnią Grand Prix we Frensztacie powalczą jeszcze Olek Zniszczoł czy Krzysiek Miętus, którzy też są sklasyfikowani aktualnie wysoko. Janek jak najbardziej ma szanse na dobry wynik w Japonii, jeśli będzie oddawał tak dobre skoki jak ostatnio.

Jak wygląda współpraca ze trenerem kadry narodowej? - Ze Stefanem Horngacherem jesteśmy w kontakcie, jest on już dziś w Polsce i na jutro mamy zaplanowane spotkanie trenerów i będziemy o wszystkim rozmawiać.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5874) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • M_B profesor

  Józek również pozdrawiam.

  Jesteś zawsze mile widziany ;).

 • jozek_sibek redaktor
  Ostatni komentarz

  Uciekł mi ostatni komentarz - siada mi 3 laptop.
  Przez ostatnie 2 lata było tyle problemów,że ręce opadają.
  Być może powrócę na stronę,ale z milimalnym wkładem
  Podsumuję wszystkie konkursy i małe podsumowanie po każdym konkursie - dawniej były tasiemce.

  Ps.
  Pozdrawiam wszystkich ,,starych,, i ,,nowych,, miłośników skoków narciaskich.

 • jozek_sibek redaktor
  @dervish i @dejw

  Pokazałem się,że.....jeszcze żyję

 • dejw profesor
  @jozek_sibek

  Pan Profesor Sibek powraca, nareszcie!
  Gdzie się podziewałeś? :)

 • dervish profesor
  jozek_sibek

  Witaj :)

 • jozek_sibek redaktor
  Stary znajomy

  Witam ,,Starych" znajomych.

 • dervish profesor

  Walka o kwoty się nie rozpoczęła. Walka o kwoty zawsze była, jest i będzie bo to jest jedna z podstawowych rywalizacji w tej dyscyplinie sportu.

  W skokach narciarskich rywalizacja o kwoty startowe jest czymś tak oczywistym jak kwalifikacje (eliminacje) czy tez rankingi od których zależy rozstawienie lub liczba miejsc w lidze mistrzów w dyscyplinie pod tytułem piłka nożna.

 • anonim
  I się zaczęło :)

  Walka o limity rozpoczęta :D Nie ważne że w grudniu pojedziemy szukać formy do Ramsau :)

 • Nowyskoczek5 profesor
  @Janeman

  Zgadzam sie.

 • Janeman profesor

  Raczej jedzie , ale skakał w Kuopio gorzej od wymienionych w tekście , więc Mateja nie liczy na niego jeśli chodzi o zdobycie dodatkowego miejsca.
  Z resztą moim zdaniem szanse Zniszczoła i Miętusa też są tylko matematyczne.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  A Kłusek nie jedzie do Frenstat ??

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).