Neumayer kontrolerem sprzętu w Hakubie

 • 2016-08-25 17:31

Michael Neumayer, który w marcu tego roku zakończył swoją narciarską karierę, nie pożegnał się definitywnie ze skokami. W najbliższy weekend, podczas rozgrywanych na obiekcie w Hakubie zawodów z cyklu Letniego Grand Prix, będzie on pełnił rolę kontrolera sprzętu z ramienia FIS.

W związku z operacją kolana - Sepp Gratzer, który dotychczas zajmował się sprawdzaniem sprzętu zawodników, tego lata musi odpuścić podróż do Japonii. Jego funkcję będzie pełnił Michael Neumayer. W przyszłości Niemiec ma współpracować z Gratzerem jako jego asystent i sporadycznie go zastępować.

Podczas zeszłorocznych zawodów LGP w Hakubie, Michael Neumayer, jeszcze jako zawodnik, stanął na najwyższym stopniu podium. Tym razem przyjdzie mu tam pojechać w zgoła innej roli. - Nieco dziwnie czuję się nie biorąc udziału w zawodach, ale pełnienie nowej funkcji może być dobrą zabawą - przyznał.

- Zimą powiedziałem, że chciałbym nadal angażować się w sport. Wtedy dostałem telefon z zapytaniem, czy jestem zainteresowany współpracą i zaproponowano mi pełnienie roli delegata technicznego - dodaje 37-latek.

Niemiec podkreśla jednak, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej swojej przyszłości. - Muszę poważnie zastanowić się nad swoją karierą zawodową. Mógłbym złożyć podanie o pracę w biurze doradcy podatkowego. Kiedy brałem udział w zawodach, nie mogłem zbyt często pojawiać w biurze, więc musiałbym ponownie zapoznać się z kwestiami podatkowymi. Jednak studiowałem prawo podatkowe i ekonomiczne, więc byłoby szkoda nie pójść w tym kierunku.


Joanna Sibińska, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (6986) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stefan początkujący
  Jedna myśl...

  Dlaczego po zakończeniu kariery praktycznie każdego skoczka ciągnie do papierkowej pracy w biurach, bankach itd. Dyscyplina ekonomistów i handlowców :')

 • dejw profesor
  @Hazard

  Hahn debiutował zeszłej zimy w Iron Mountain. Zdobył tam punkciki. Debiutantem jest o 2 lata starszy Wagner.
  Dla Janka realnym zagrożeniem są Włosi (którzy poza Insamem wydaje się że zaczynają słabnąć), ewentualnie atakować może Hlava. W Steinera nie bardzo wierzę, jego podium w Kuopio było raczej dziełem przypadku. W Czechach musiałby dwukrotnie zmieścić się w TOP7.

  @jojo
  Serwis wymienił w składzie Siegela zamiast Freitaga, dopiero potem doczytałem artykuł. Już sprostowałem.

 • HAZARD weteran
  @dejw

  Debiutantem jest Hahn, prawda? Nie jestem taki pewien utrzymania miejsca w TOP3...

 • anonim
  Wstyd skokipolska

  dejw, apropo informacji o Siegelu - to jakieś nieporozumienie. Skokipolska podało taką informację, ja natomiast znalazłam artykuł na niemieckim serwisie, z którego ta informacja była tłumaczona. W artykule trener wyraźnie wymienia Fraitaga jako zawodnika, który ma wziąć udział w zawodach:
  http://www.skispringen.com/hakuba-andreas-wellinger-fuehrt-dsv-aufgebot-an/

 • dejw profesor

  Oprócz tego jest już potwierdzony skład Niemców na Hakubę. Bez zmian w stosunku do listy zgłoszeń.

  Freund wrócił na skocznię po rehabilitacji.
  Siegel planuje wstąpić do policji federalnej.

 • dejw profesor

  Jest już lista startowa na PK.
  Obsada jeszcze słabsza niż w Kuopio. Kolejną dużą żonglerkę w składzie zrobili Niemcy, dają szansę następnemu debiutantowi.
  Na starcie także nastolatek z Korei, zdobywca najbardziej kuriozalnego prawa występu w PK w ostatnich latach.

  Ziobro raczej na pewno utrzyma lokatę w TOP3 periodu.

 • anonim
  @HAZARD

  Nie zgadzam się.Kubacki nie był pupilkiem Kruczka.

  A co do decyzji odnośnie wyjazdu na IO,już się wypowiedziałem.Kruczek jest "demokratą" i przez to pewnie decyzja była taka,a nie inna.

 • HAZARD weteran
  @???

  Lubił Klemensa i poświęcał mu dużo uwagi, nie twierdzę, że nie, nie zmienia to faktu, że Dawid był jego pupilkiem i ta decyzja była jeszcze bardziej "nikczemna" niż ta odnośnie Neumayera. Nie zgadzasz się w tej kwestii?

 • anonim
  @HAZARD

  Kubacki pupilkiem Kruczka?Dawno takiej bzdury nie słyszałem.

  Murańka był właśnie jednym z ulubieńców Kruczka:

  "Znakomicie w powietrzu czuje się także Murańka, co podkreślił trener Kruczek: - To zawodnik, który ma fantastyczne czucie w powietrzu. Coś takiego ma tylko kilku zawodników na świecie. To rzeczywiście daje nadzieję na dobre skakanie. Klimek musi się jeszcze trochę podciągnąć motorycznie. To nastąpi dopiero wtedy, kiedy u niego ustabilizuje się wzrost. Ale rzeczywiście, to jest zawodnik z bardzo dużym potencjałem."-News z 23 marca 2015

  A jak wiadomo Kruczek jest demokratą.I prawdopodobnie dlatego Murańka nie pojechał na IO.Bo Kruczek nie chciał się wywyższczać i dał decyzję podjąć innym.I ci inni zdecydowali,że ma jechać Kubacki.

  Ja jestem pewny na 99%,że gdyby Kruczek miał samodzielnie decydować to wziąłby Murańkę.

 • HAZARD weteran
  @???

  A nie uważasz, że jeszcze większym skandalem jest brak powołania na Igrzyska Murańki i zabranie będącego bez formy pupilka naszego byłego trenera Kubackiego? :)

 • anonim

  Powodzenia Michael w nowej roli.

  I tak długo wytrzymał z Horngacherem i Schusterem.Traktowali go w sposób skandaliczny,a to co zrobili w Falun przejdzie do historii jaka największa nikczemność w historii skoków.

  Przypomnijmy:

  Falun-treningi przed konkursem indywidualnym na dużej skoczni:

  -Neumayer:10,23,9,9,21,26
  -Wellinger:17,26,18,33,28,20

  Kogo wystawił w kwalifikacjach Schuster?Oczywiście Wellingera :).

  Do Moderacji:

  Dlaczego usunęliście 90% mojego komentarza?Cenzurujecie za pisanie prawdy?Jesteście w zmowie ze Stefankiem?

 • Janeman profesor

  Ostatnio widac pewien powiew świerzości w PŚ , pojawiają się nowi ludzie na stanowiskach które przez lata były zabetonowane.
  Jadnak to tylko inne nazwiska , natomiast brak zmian systemowych, choćby takiej najprostszej żeby kontroler sprzętu nie mógł być tej samej narodowości co zawodnicy. Nawet w na wskroś skorumpowanym futbolu żaden z sędziów nie może być "z definicji" stronniczy .
  Czy to naprawdę za drogo aby każdy PŚ obsługiwało dwóch kontrolerów ? Czy może jest to tylko niewygodne...

 • anonim
  -

  Powodzenia Michael w nowej roli.
  Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21223) / 2016-08-25 18:51:35

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).