Limity startowe na 2. period LGP i LPK 2016

 • 2016-08-28 11:10

Weekendowe zawody Letniego Grand Prix w Hakubie i Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie zakończyły pierwszy period sezonu 2016/2017 w skokach narciarskich. Tym samym znany jest już ostateczny podział miejsc dla reprezentacji na drugi letni okres startowy. Reprezentacja Polski zarówno w LGP jak i w LPK będzie mogła wystawić maksymalny limit siedmiu zawodników.

Letnie Grand Prix:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na finałowy okres trwającej edycji Letniego Grand Prix otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 1. periodu Letniego Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Polsce (Aleksander Zniszczoł), Słowenii (Peter Prevc) oraz Czechom (Lukas Hlava). Dzięki temu Stefan Horngacher i Goran Janus jako jedyni trenerzy będą mogli wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych w finałowym periodzie Letniego Grand Prix.

Bardzo słabe wyniki reprezentantów Finlandii w ostatnich dwunastu miesiącach sprawiły, iż w finałowych zawodach Letniego Grand Prix w Czajkowskim (10-11 września), Hinzenbach (1 października) i Klingenthal (2 października) będzie mogło wystartować tylko dwóch zawodników tego kraju.

Limity na II period Letniego Grand Prix 2016
(Czajkowski, Hinzenbach, Klingenthal)
KrajLimit
Polska 7
Słowenia 7
Austria 6
Japonia 6
Niemcy 6
Norwegia 6
Czechy 5
Rosja 4
Szwajcaria 4
Francja 3
Pozostałe kraje 2

Letni Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu sobotnich zawodów we Frenstacie, limit 6 miejsc na finałowe osiem konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Z kolei dodatkowe miejsca, za wyniki uzyskane w zawodach FIS Cup w Villach, Szczyrku i Kuopio, otrzymali dwukrotnie Włosi (Davide Bresadola, Sebastian Colloredo), a także Polacy (Jan Ziobro). Tym samym Polska jako jedyna będzie mogła skorzystać z maksymalnego limitu siedmiu zawodników podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer (10-11 września), Stams (17-18 września), Wiśle (24-25 września) i Klingenthal (30 września-1 października).

Limity na II period Letniego Pucharu Kontynentalnego 2016
(Lillehammer, Stams, Wisła, Klingenthal)
KrajLimit
Polska 7
Austria 6
Niemcy 6
Norwegia 6
Słowenia 6
Czechy 5
Włochy 5
Pozostałe kraje 3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8020) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dervish profesor

  bardzostary ględa znowu ględzi o czymś co mu się wydaje a może się przyśniło bo to co wypisuje jak zwykle nijak nie ma się do faktów.

  Co do limitów to tak jak pisałem na koniec poprzedniego sezonu na razie mamy spokój i na początek sezonu zimowego mamy gwarantowana kwotę w wysokości 6, czyli na poziomie do którego powinna aspirować każda z 6 czołowych w tej dyscyplinie sportu nacji. Na razie nie ma powodu by bić na alarm. Można bez napinki kibicować rywalizacji o "nadprogramowe" 7 miejsce. :)

  Nowy trener przykłada należytą uwagę do kwestii utrzymania kwoty na satysfakcjonującym nas poziomie czyli 6. A ostatnia wyprawa po punkty do Japonii mimo, że sportowo bardzo nieudana jednak miała pozytyw w postaci solidnych punktów zdobytych przez Hule. Te punkty będą procentowały za kilka periodów. ostateczny efekt tej wyprawy jest taki, że Stefan bez względu czy w przyszłym sezonie będzie punktował czy nie utrzyma się w top 55 WRL o jeden period dłużej (do następnego lata :) )

  Stała pewna kwota 6 to wskaźnik siły danego kraju, tak się składa, że z czołowej 6 tylko Polska i dużo rzadziej Japonia nie mają stałego abonamentu na 6 miejsc w top 55 WRL, a dzieje się tak dlatego, że kraje te nie mają aż tak silnych kadr jak GER, NOR, SLO czy AUT. Polska ma sporą liczbę zawodników z papierami na skakanie w PŚ, ale średni poziom naszej kadry nie gwarantuje nam stałej kwoty 6. jesteśmy na pograniczu, dlatego póki co musimy przykładać do tej kwestii więcej uwagi niż inni.

  Nikomu chyba nie trzeba wyjaśniać jak wielkie znaczenie dla rozwoju skoków ma wysoka kwota startowa.
  Wystarczy przytoczyć niedawna wypowiedź Janka Ziobry, który mówi: "Uprawianie tej dyscypliny traci sens jeżeli nie ma się możliwości konfrontacji z najlepszymi".

  Większe kwota w PŚ to więcej możliwości startu dla wszystkich naszych kadr. W dyscyplinie w której liczba startów i liczba miejsc w zawodach ze zrozumiałych względów podlega dużym ograniczeniom i jest skrupulatnie reglamentowana, kwestia utrzymania możliwie najwyższych kwot startowych jest kluczowa dla właściwego rozwoju dyscypliny.

 • MrRadzio weteran
  -

  Akurat Włochom to miejsce się przyda bo wreszcie będą mogli kogo innego niż Insama, Colloredo i Bresadoli wystawić.

 • M_B profesor

  Dzięki za informację. bo właśnie nie byłem pewny.

  Czyli pewnie na kontynentale pojeżdżą Cecon i Varesco w następnym periodzie. Akurat obecnie u Włochów jest przepaść po najlepszej trójce więc i tak punktowanie u nich jest dość wątpliwe.

 • dejw profesor
  @M_B

  Minionej zimy kwotę na PK zwiększała Korea i USA, więc najwidoczniej dopełnienie do CRL tu nie obowiązuje.

 • Xellos profesor
  @bardzostarysceptyk

  Dobry post ;d więc aby przytaknę :)

 • EmiI profesor

  https://web.archive.o.rg/web/20160324122036/http://www.fis-ski.com/mm/Document/documentlibrary/Skijumping/03/20/19/JP-COC-QUOTA-1516-7_Neutral.pdf Amerykanie mieli 3+1 z FC mimo braku jakiegokolwiek skocza w 50 CRL.

 • anonim
  @M_B

  Włosi mają podstawowy limit 3 zawodników w COC + 2 dodatkowe miejsca wywalczyli Bresadola i Colloredo w pierwszym periodzie FIS Cupu. 3+2=5

 • Pavel profesor
  @Nowyskoczek5

  6 na początek zimy mamy raczej pewną, a 7 będzie zależał od tego, kto wystartuje w LPK na koniec lata. Być może wyślą kogoś z kadry A na 2 weekendy plus Wisła tylko po to, aby to miejsce wywalczył, zobaczymy.

  Przypominam tylko, że tylko raz w XXIw. wysoki limit na początek zimy się do czegoś przydał, przeważnie brakowało nam zawodników, którzy prezentowaliby przynajmniej mierny poziom uprawniający ich do startu w PŚ. Także póki co zachowałbym spokój.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Teraz czekamy na ogłoszenie Kadry A przez Stefana Horngachera .

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Teraz będzie trudno utrzymać ten limit Polakom. Byłoby fajnie gdyby 7 Polaków pojawiło się na inaugurację PŚ.

 • M_B profesor

  Włosi na 100 % limit 5?

  W CRL mają dwóch w TOP 50 - Insama i Colloredo.

 • Janeman profesor

  Z jednej strony wydaje się że jak wszyscy tu powtarzają "Kruczek robi z Włochami dobrą robotę" , ale z drugiej strony po co im limit 5 w PK (w sumie z 1 liga 7 ) ?
  W dodatku moga wystąpić tradycyjne problemy z przełożeniem formy na zimę.
  W sumie ciekawe jak to będzie, ale liczę na 2 Włochów w 50 PŚ i może trzeciego z punktami, bo to by znaczyło , że jest postęp.

 • anonim

  Niech do Czajkowskiego pojadą tylko Olo i Kłusek

 • bardzostarysceptyk profesor
  Dziwna sprawa

  Coś bardzo mało mówiło się tego letniego sezonu o limitach, a jeśli już to nie o limitach Polski. Ciekawe dlaczego ?

  To znaczy ja wiem dlaczego. Bo główny "limitowiec", który zawsze inicjował dyskusje na ten temat, tym razem siedział cicho. Czyżby już nie uważał, że lato jest głównie po to by nastukać maksymalny limit ? No cóż podobno tylko krowa nie zmienia poglądów.

 • anonim
  Moze

  Może do Czajkowskiego poleca z Polski Jan Ziobro Stefan hula Jakub wolny Andrzej stekała i może Zniszczoł może żyła

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).