Przemysław Kantyka: "Tak łatwo się nie poddaję!"

 • 2016-09-05 01:12

Dzięki dobrym występom w sezonie 2015/2016, awans do kadry B zanotował Przemysław Kantyka. Lato 2016 nie należy do najbardziej udanych dla 19-latka, ale sam zawodnik w krótkiej rozmowie z naszym portalem przyznaje, iż nie zamierza się poddawać i cały czas walczy o powrót do optymalnej formy.

Skijumping.pl: Mimo awansu do kadry B, nadal twoim trenerem pozostaje Robert Mateja. Pojawiła się jakaś nowinka w podejściu do treningów, jego zaawansowaniu czy też w samym jego przebiegu?

Przemysław Kantyka: Treningi zawsze były profesjonalne. Teraz są może ciut bardziej, ale to ze względu na regularne testy na nowej platformie dynamometrycznej.

Nad którymi elementami skoku nadal pracujesz? Jakich nawyków starasz się wyzbyć?

Aktualnie moje forma trochę się posypała, więc każdy element muszę od nowa poukładać. Jak nie ma się formy, to jest tak, że jak jeden błąd się poprawi, to wkrada się nowy.

W obecnym składzie kadry B jesteś najmłodszym jej ogniwem. Czy pomimo tego, że znasz się z resztą drużyny już dość długo, to nie czujesz się "samotny"?

Nie czuje się samotny, bo mam fajny kontakt z kolegami. Wiadomo, że oni znają się ze sobą lepiej, ale nie mamy problemów z rozmową.

Tego sezonu letniego nie możesz zaliczyć do najbardziej udanych. Co jest powodem takiego stanu rzeczy?

Powody można znaleźć różne. Sam nie wiem do końca, czemu tak się potoczyło, ale wiem, że muszę dawać z siebie maksimum - i to stale robię. Wierzę w to, że moja ciężka praca przyniesie efekty. Zdarzają się chwile załamania - zwłaszcza wtedy, kiedy próbujesz różnych metod, a i tak nie możesz wykonać czegoś poprawnie. Ale tak łatwo się nie poddaję!

Jakie masz najbliższe plany treningowe i startowe?

W tym tygodniu trenujemy w domach. Od poniedziałku do środy mamy zaplanowane kilkudniowe zgrupowanie w Wiśle, a bodajże w czwartek lub piątek lecimy na Letni Puchar Kontynentalny do norweskiego Lillehammer.

Niedawno był 1 września - początek szkoły. Czy pamiętasz jeszcze swój pierwszy dzień w szkole? Jak go wspominasz?

Pewnie, że pamiętam swój pierwszy dzień w szkole. Tamte czasy były świetne, ale niestety człowiek dorasta, a etap szkoły się zamyka i trzeba patrzeć w przyszłość. Jednak chętnie cofnąłbym się jeszcze do czasów szkoły...

Z Przemysławem Kantyką rozmawiała Katarzyna Służewska


Katarzyna Służewska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3210) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).