Rukatunturi z nowymi torami najazdowymi

 • 2016-09-20 18:28

Po zeszłorocznej wpadce z roztapiającymi się torami najazdowymi podczas zawodów Pucharu Świata, włodarze obiektu w fińskiej Ruce wprowadzają nowinki na skoczni HS 142. Na nieco ponad dwa miesiące przed inauguracją sezonu zimowego, obiekt położony nieopodal Kuusamo zyskał nowe tory najazdowe stworzone według technologii Petera Riedla.

Jak fińską inwestycję skomentował właściciel firmy wykonującej zlecenie, Peter Riedel? - Było to dla nas kolejne spore wyzwanie na skandynawskim rynku. Wcześniej wyposażaliśmy skocznie w Trondheim. Byłem zaskoczony, a zarazem szczęśliwy otrzymaniem oferty od ludzi z Ruki podczas czerwcowego kongresu FIS w meksykańskim Cancun. Konkurencja była duża, ale oczywiście wygrała jakość i innowacyjność.

Zespół "Peter Riedel Sports Technology" uporał się z montażem nowych torów w niespełna trzy tygodnie. Komitet Organizacyjny Pucharu Świata w Ruce zamierza pochwalić się postępem prac już podczas jesiennego kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Oprócz modernizacji najazdu i trwającej budowy dodatkowych siatek przeciwwietrznych, Finowie w przypadku niepogody zmagazynowali na tegoroczną inaugurację Pucharu Świata 15.000 metrów sześciennych śniegu.

Sfinalizowanie budowy siatek będzie spełnieniem ostatniego z warunków postawionych przez FIS. Tak przygotowana skocznia ma zorganizować pierwszy weekend zawodów najwyższej rangi w sezonie 2016/2017. Zawody zaplanowano na 25-26 listopada.

Kliknij, aby zobaczyć zmodernizowany rozbieg dużej skoczni w Ruce


Dominik Formela, źródło: facebook.com/PeterRiedelSportsTechnology
oglądalność: (4096) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Pavel profesor
  @Janeman

  Mniejszy bo to LGP było i konkurs drużynowy, ale drugiej serii przez to się przeprowadzić nie udalo.

 • Janeman profesor
  @Pavel

  To pamiętałem ,ale moim zdaniem to jednak mniejszy kaliber.

 • anonim
  @Pavel

  Oj Pawełku,przecież w Oberstdorfie było to samo w ubiegłym sezonie.Ale o tym nie napiszesz.

  Takimi tekstami to możesz w Puławach zaimponować.

 • Pavel profesor
  @Janeman

  Brak prądu w Wiśle :)

 • Janeman profesor

  Zobaczymy co z tego wyjdzie. Skocznie niewątpliwie wyjątkowa , jedna z ostatnich "w starym stylu" , ale wyjątkowo nieszczęśliwie położona w miejscu gdzie "zawsze" wieje.
  A co do zeszłorocznych wypadków , to "spłynięcie" torów na skoczni znajdującej się niemal na kole podbiegunowym ,uznaję za jedną z największych kompromitacji organizacyjnych w skokach . Tak na szybko tylko słynne gaśnice w USA przychodzą mi do głowy, jeśli chodzi o większe wpadki.

 • mateusz3951 weteran

  W Kuusamo będą problemy jak co roku, jestem o tym przekonany. Oby jednak nowe siatki i przede wszystkim lżejszy wiatr niż w roku ubiegłym pozwoliły dość sprawnie rozegrać oba konkursy.

 • Realia początkujący
  No to ładnie że nie będzie już tych idiotycznych problemów z torami najazdowymi

  Kuusamo ma po prostu pecha do pogody bo ciągle albo wiatr, albo ziąb. sam jestem ciekaw co sami skoczkowie powiedzą po wypróbowaniu nowego najazdu.

 • anonim

  Kuusamo ma jeszcze ten niesamowity klimat skokow z lat 90 i wczesnych lat 2000 :) zawody tam muszą być, a że wiatr? szczerze mówiąc kiedyś z wiatrem były większe problemy

 • Adam początkujący
  -

  Akurat zawody w Kuusamo mają ten klimat. Mimo problemów z wiatrem to szkoda aby tam się nie odbywały zawody. Skocznia jest bardzo fajna.

 • camdene profesor
  No i proszę jak ładnie

  skoro tyle włożyli w to pracy to należy im się ten konkurs jak psu zupa. I dobrze bo to bardzo fajna,lotna skocznia.

 • Major_Kuprich profesor
  Brawo

  Dobrze przynajmniej, że nie będzie takiej wpadki jak rok temu.
  Z drugiej strony warto zauważyć pewną prawidłowość - z roku na rok w Kuusamo jest coraz cieplej, średnie temperatury w czasie rozgrywanych zawodów:
  2013 - -10
  2014 - -1
  2015 - +4

  Dla porównania 10 lat temu - bywało po -30...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).