Dawid Kubacki: "Mam całkiem proste zadanie"

 • 2016-10-01 00:28

Najlepszym z reprezentantów Polski podczas piątkowej serii kwalifikacyjnej został Dawid Kubacki. 26-latek po skoku na 92. metr musiał ustąpić tylko triumfatorowi Pucharu Świata 2015/2016 - Peterowi Prevcowi. Słoweniec pokonał członka kadry A różnicą 2,8 pkt.

Czy ostatnie zgrupowanie w słoweńskiej Planicy dało w kość? - Myślę, że nie było jakoś bardzo ciężko. Trener cały czas miał na uwadze, aby nie przedobrzyć. Treningu było w sam raz. Nieco się zmęczyliśmy, ale nie za bardzo. Przez dzień przerwy, który mieliśmy w czwartek, udało się wypocząć i wrócić do pełni sił na zawody.

Jak Dawid Kubacki czuje się na najmniejszej skoczni w całym kalendarzu Letniego Grand Prix? - Ta skocznia jest bardzo specyficzna. Myślę, że dużą rolę odgrywa to, nad czym pracowałem w poprzednich tygodniach. Tutaj to realizuję i to tak naprawdę działa. Nie ma powodu, aby szukać czegoś więcej. Uważam, że skoki są w porządku i chcę kontynuować swoją pracę.

Powrót do treningów na skoczni po sierpniowym urlopie odbył się bezproblemowo? - Nie do końca, bo pierwszy obóz w Wiśle to była troszeczkę tragedia. Wiadomo, że po dwóch tygodniach znów trzeba było się wbić w odpowiedni rytm. Już kolejny tydzień przyniósł przyzwoite skoki. Wówczas zaczęła się prawdziwa praca nad mankamentami, która jest kontynuowana.

Które elementy techniczne podlegają szczególnej uwadze? - Mógłbym popracować nad telemarkiem. Jest spora poprawa, ale nadal widać niedociągnięcia. Nad tym głównie będziemy skupiać się przed zimą.

Pojawiają się myśli o podium w sobotnich zawodach? - Nie zastanawiałem się nad tym. Na jutro mam całkiem proste zadanie. Mam przyjść i oddać normalne, dobre skoki. A jaki będzie wynik? To zobaczymy po ostatnim zawodniku. Ja nic nie będę wróżył. Trzy fajne skoki, które spowodują, że ja i trener będziemy zadowoleni.

Korespondencja z Hinzenbach, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1672) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).