FC w Rasnovie: Wygrana S. Hubera, Wąsek drugi, czterech Polaków w "10"

 • 2016-10-01 14:50

Stefan Huber zwyciężył w sobotnim konkursie FIS Cup w rumuńskim Rasnovie (HS100). Reprezentant Austrii odniósł wygraną dzięki skokom na odległość 97,5 m i 98 m. Drugie miejsce zajął Paweł Wąsek, a trzecie Niemiec Felix Hoffmann. W finale wystąpił komplet siedmiu Polaków.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu w zawodach znajdował się Stefan Huber. Austriak wylądował na 97,5 metrze i wyprzedzał tylko o pół punktu Polaka, Pawła Wąska (97,5 m). Trzecie miejsce zajmował Niemiec Felix Hoffmann (96 m), a na kolejnych pozycjach plasowali się Japończyk Kenta Takehana (94,5 m) oraz rodak Hoffmanna, Tim Heinrich (94 m).

Na szóstym miejscu sklasyfikowany był kolejny z Biało-Czerwonych, Krzysztof Leja (94 m), który wyprzedzał Martina Capudera (92 m) i Juliana Hahna (91,5 m). Dziewiąty był Bartosz Czyż (89,5 m), a dziesiąty Artti Aigro (89,5 m).

Do finałowej serii awansowali wszyscy Polacy. Oprócz wcześniej wspomnianych Wąska, Lei i Czyża, awans uzyskali szesnasty Dawid Jarząbek (87,5 m), osiemnasty Dominik Kastelik (86 m), dziewiętnasty Tomasz Pilch (87 m) oraz dwudziesty drugi Łukasz Bukowski (86 m).

W finale Stefan Huber przypieczętował swoją wygraną, lądując na 98 metrze. Drugie miejsce utrzymał Paweł Wąsek (98 m), który do zwycięzcy stracił półtora punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Felix Hoffmann (96 m), wyprzedzając Tima Heinricha (94,5 m), Kentę Takehana (93 m) i Juliana Hahna (93 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Biało-Czerwoni. Siódmy ostatecznie był Bartosz Czyż (93,5 m), zaś ósmy Krzysztof Leja (87 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Martin Capuder (88,5 m) i kolejny z Polaków, Dawid Jarząbek (91 m).

Dominik Kastelik po skoku na odległość 88,5 m zakończył zawody na szesnastym miejscu. Dwudziesty trzeci był Tomasz Pilch (85 m), zaś dwudziesty piąty Łukasz Bukowski (85 m).

Cały konkurs rozegrano z 30. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej FIS Cup prowadzi Słoweniec Aljaz Osterc (386 pkt.) przed Stefanem Huberem (380 pkt.) i Włochem Davide Bresadolą (365 pkt.). Szóste miejsce zajmuje Jan Ziobro (269 pkt.), siódme Paweł Wąsek (266 pkt.), a ósme Dominik Kastelik (237 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano w Rasnovie ostatni konkurs na igelicie w ramach trwającej edycji FIS Cup. Początek serii próbnej o godzinie 8:00 czasu polskiego, zaś same zawody mają rozpocząć się o 9:30 naszego czasu.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup >>
Zobacz aktualną klasyfikację 2. periodu FC sezonu 2016/2017 >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4824) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef profesor
  Podsumowanie występu Polaków w pierwszym konkursie FC w Rasnovie

  Świetny występ naszych reprezentantów w tym konkursie. Wszystkim Polakom udało się zapunktować w sobotnim konkursie za co należą się gratulację. Brawa należą się wszystkim Polakom, którzy skończyli konkurs w TOP 10 (zwłaszcza dla Pawła Wąska oraz Dawida Jarząbka). Dominik Kastelik dzięki dwóm dobrym skokom zanotował solidny występ natomiast w przypadku Tomka Pilcha i Łukasza Bukowskiego cieszy każdy zdobyty przez nich punkt.

 • anonim
  .

  Ukaraińcy bardzo dobry występ

 • Stinger profesor

  Brawo dla Pawła Wąska za 2 miejsce i wyprzedzenie Niemców w klasyfikacji periodu dzięki czemu jest bliżej zdobycia 7 miejsca na początek zimy w PK.

  Ogólnie uważam że ten konkurs jest dla Polaków dobry i ilościowo i jakościowo.
  Wąsek podium i czwórka w 10-tce (Czyż pokazuje że jest w niezłej formie, a Leja i Jarząbek tak jakby wrócili).
  Zawiódł oczywiście Kastelik aczkolwiek mając 4 w TOP 10 siłą rzeczy ktoś musiał skoczyć gorzej.
  W zasadzie nie da się tak żebyśmy co konkurs mieli w 10-tce wszystkich Polaków także on zawiódł ale byli inni, którzy potrafili go zastąpić więc to na plus.

  Pilch i Bukowski mogli lepiej. Szczególnie na więcej liczyłem u Pilcha ale punkty są także nie ma tragedii.

  Oczywiście trzeba pamiętać że obsada nie była jakaś super mocna więc pełni szczęścia nie ma tym bardziej że nie dawno mieliśmy porównanie formy tych zawodników w konfrontacji w PK, a więc dalej można się spodziewać że poza Wąskiem reszta pewnie w dalszym ciągu nie prezentuje formy na punkty PK ale dzisiejszy konkurs ogólne można zaliczyć do udanych.

 • dejw profesor

  Trzeci konkurs i czwarte polskie podium. Dobry dzień. Wąsek do tego wyprzedził Niemców i jest na kursie do zapewnienia maksymalnej kwoty także i na początek zimowego kontynentala.
  Z faworytów zawiódł Hahn i bardzo zawiódł Kastelik.
  Blega wrócił i od razu najlepszy z Rumunów. Ale i tak zaledwie w trzeciej dziesiątce. Kadłubową obsad wykorzystali za to jego dwaj młodsi rodacy i ich rówieśnik z Rosji.

 • xyz początkujący

  To jego brat

 • MGR stały bywalec
  szybko

  się przeniósł

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).